Nejlepší bezplatné věci, které můžete v Denveru dělat

Denver je na raketovém vzestupu a není divu, s jeho revitalizovaným centrem, venkovním étosem a živou směsí místních obyvatel a transplantací z celé země. Není tedy překvapením, že ceny v Denveru také stoupají – v tomto kravském městečku můžete utratit pěkný cent, a to nejen na řemeslném pivu a značkových nadýchaných bundách.

Ale nebojte se! Denver má stále několik skutečných skvostů, které nic nestojí – včetně pouličního umění, parků u řeky a světoznámého koncertního místa Red Rocks, kde můžete zdarma nasměrovat svého vnitřního Bona.


Union Station
Ikonická památka, historické nádraží Union Station slouží jako hlavní dopravní uzel Denveru. Ale za Amtrakem, lehkou železnicí a autobusovými zastávkami nabízí vítanou přestávku od ruchu centra města s přepychovým centrálním salonkem s koženými pohovkami a hlubokými židlemi, wi-fi a shuffleboard – to vše zdarma pro veřejnost (nápoje a jídlo lze zakoupit na jeho elegantní restaurace, kavárny a bary).

Během teplejších měsíců se jeho venkovní náměstí zaplní dětmi pobíhajícími přes vyskakovací fontánu a v sobotu se na farmářském trhu vystavují místní potraviny, květiny a nálezy.

Prohlídka americké mincovny
Jediný největší výrobce mincí na světě – přibližně 7,5 miliardy ročně – americká mincovna v Denveru nabízí od pondělí do čtvrtka bezplatné 45minutové prohlídky svého zařízení s průvodcem. Překvapivě zajímavé, průvodci poskytují historii mincovny a výrobní techniky za haléře ve vašich kapsách. Vstupenky jsou distribuovány pouze ve stejný den, od 7:00. Během letních měsíců se fronta začíná tvořit s východem slunce – přijďte včas, abyste si zajistili vstupenky.

Kapitol státu Colorado
S lesknoucí se zlatou kupolí, kterou nelze přehlédnout, je Colorado State Capitol nutností pro milovníky historie a architektury. Bezplatná 45minutová prohlídka, která je domovem kanceláře guvernéra, Senátu a Sněmovny reprezentantů, vede návštěvníky velkolepým monstrem, přičemž průvodci sdílejí fakta a zábavné hlášky o budově. Prohlídka zahrnuje 15 minut procházky v kopuli – ten pohled stojí za to sám, i jen za selfie.


Street Art v RiNo
Prozkoumejte nástěnné malby stop-you-in-your-tracks v jedné z nejmódnějších čtvrtí Denveru, RiNo (River North). RiNo, kdysi průmyslová pustina, je nyní srdcem cool s galeriemi a butiky, inovativními restauracemi a řemeslnými pivovary. Navíc spousta a spousta nástěnných maleb. Procházejte se ulicemi a vkloňte se do uliček, nahlédněte do dveří a na parkoviště – kamkoli se otočíte, je umění větší než život.

Muzeum umění v Denveru
DAM, korunovační klenot denverské umělecké scény, ukrývá eklektickou sbírku, od mistrovských děl malířů starých mistrů až po velikány moderního současného umění. Je také domovem neuvěřitelně bohaté sbírky indiánského umění, jedné z největších na světě.

Díky speciálním výstavám je muzeum po celý rok živé a interaktivní umělecké stanice udržují děti v úvahu. Děti do 18 let jsou vždy zdarma; dospělí mají téměř každý měsíc ve vybrané dny vstup zdarma – aktuální rozvrh najdete na webových stránkách.

První pátky
Dlouholetá tradice je, že První pátek je dnem každého měsíce, kdy Denverité míří do městských uměleckých čtvrtí – Santa Fe, RiNo, Golden Triangle –, aby se procházeli uměleckými galeriemi, soukromými ateliéry a družstvy, které mají své dveře otevřené i do pozdních hodin. do večerů. Akce je bezplatná a živá, často zahrnuje nápoje, food trucky, živou hudbu a obecný smysl pro radovánky uvnitř i venku.


Amfiteátr Red Rocks
Red Rocks, jedno z nejúžasnějších hudebních míst na světě, je venkovní divadlo zasazené mezi 400 stop vysoké monolity z červeného pískovce. Letní noci, které jsou známé svou přirozenou akustikou, přivádějí známé hudebníky a davy lidí od ramene k rameni, ale během dne je návštěva zdarma a stojí za 15 mil dlouhý výlet z Denveru. Prozkoumejte amfiteátr, vystoupejte po 250 schodech nahoru, prohlédněte si výhledy a pak se vydejte na kilometry stezek, z nichž mnohé jsou lemované červenými skalními útvary

City Park Jazz
Kdo by neměl rád koncert zdarma? Každé léto od roku 1986 City Park Jazz produkoval jazzové koncerty na jezeře Ferril v City Parku, východně od centra Denveru. Koncerty se konají v neděli od 18 do 20 hodin a vystupují na nich známé kapely hrající vše od tradičního jazzu a blues po R&B a salsu. Série obvykle přitahuje kolem 10 000 návštěvníků koncertů každý týden, mnozí na piknikových dekách a zahradních křeslech, někteří tančí před tribunou. BYO jídlo a pití a přijďte brzy, abyste si vybrali dobré místo!

Prohlídka Hammond’s Candy Factory
Mlsouni si zamilují tuto bezplatnou prohlídku, která vás zavede do zákulisí Hammond’s Candy, která od roku 1920 pumpuje lízátka, stuhy a bonbony. Hammond’s se do značné míry vyhnula automatizačním procesům, které zavedli jiní výrobci cukrovinek, a specializuje se na ručně vyráběné cukrářské výrobky. – mnoho strojů zde pochází z konce 19. století a počátku 19. století. Podívejte se, jak dělníci natahují, stříhají a skládají sladké dobroty na podlaze továrny.


Rocky Mountain Arsenal Wildlife Refuge
Přírodní rezervace Rocky Mountain Arsenal Wildlife Refuge o rozloze 17 000 akrů se nachází na okraji Denveru a je jedním z největších městských úkrytů v zemi. Kdysi to bylo zařízení na výrobu chemických zbraní americké armády, nyní je domovem více než 330 druhů volně žijících živočichů, včetně bizonů a orlů bělohlavých.

Má také více než 10 mil turistických stezek, které protínají mokřady, lesy a pastviny; dvě jezera, která jsou oblíbenými víkendovými rybářskými místy; a 11-míle auto-prohlídka s průvodcem. Určitě se zastavte v návštěvnickém centru, vyzvedněte si mapu a prohlédněte si jeho dobře zařízenou výstavní síň a praktickou „Discovery Room“ pro děti. Nabízeny jsou také prohlídky útulku s průvodcem. Vše zdarma!

Confluence Park
Zelená pole, dramatické výhledy na mrakodrapy a setkání dvou vodních cest – Cherry Creek a řeky South Platte – dělají z Confluence Parku oblíbené místo pro městskou scénu Denveru. Toto je místo, kde můžete piknikovat, běhat, hrát frisbee… být součástí každodenního Denveru. Malá pláž a mělké vody přivádějí rodiny, aby se v letních měsících koupaly na South Platte, zatímco krátká část s divokou vodou zve hlízy a kajakáře.

Great Divide Brewing Company
Ve městě známém svými řemeslnými pivovary je Great Divide Brewing Company velmoc. Jeho výtečně odvážné a vyvážené nápoje patří k nejvíce zdobeným v zemi, včetně 18 medailí Great American Beer Festival. Denně jsou nabízeny bezplatné prohlídky pivovaru v centru města, které je vhodné pro rodiny s dětmi, kdo dřív přijde, je dřív na řadě (pouze od 12 let). Zastávka, která stojí za to nahlédnout do zákulisí, jak se vyrábějí její kouzelné omáčky.

Prohlídky lyžařské továrny Meier
Zamiřte do továrny na lyže Meier, kdykoli jsou otevřeny, a posaďte se v jejich baru s výhledem na podlahu továrny. Ski-tender vás promluví procesem výroby lyží, zatímco si vychutnáte místní řemeslné pivo. Meier je místní výrobce lyží, který vyrábí lyže na zakázku i připravené ke skluzu z materiálů místních zdrojů. Tito ekologicky uvědomělí řemeslníci činí z lesního hospodářství a používání dřeva Colorado nejvyšší prioritu a výsledky jsou opravdu úžasné.

 

Zdroj: lonelyplanet.com