Nejlepší věci, které můžete dělat zdarma v Orlandu

Hlavní zábavní parky v Orlandu mohou být skvěle drahé. Pokud jste většinu svého rozpočtu na dovolenou promrhali na lístky na prohlídku Mouse, stále je v Orlandu spousta věcí, které nestojí absolutně nic.

 

Cornell Fine Arts Museum
Toto malé muzeum u jezera (akreditované Americkou aliancí muzeí) se nachází v kampusu Rollins College a sídlí v něm americké, evropské a latinskoamerické umění. Mezi vrcholy patří některá nádherná stará evropská mistrovská díla a také velká současná sbírka. Sbírka je vystavena jak zde v muzeu, tak v nedalekém Alfond Inn, univerzitním butikovém hotelu. Obě mají pro návštěvníky prohlídky s průvodcem a muzeum během roku pořádá mnoho dalších akcí.

Vstup do muzea je zdarma, ale pro všechny hosty je nutná registrace na časový úsek.

Disney Springs

Inteligentní venkovní pěší zóna Disney Springs, která se rozkládá podél břehu jezera Buena Vista, láká turisty na obrovské množství restaurací, barů, hudebních podniků a obchodů.

Zde také najdete divadelní představení Drawn to Life a největší obchod Disney na světě. Zejména o víkendech je tu atmosféra večírků ve stylu Disneyho, pouliční umělci tančí na chůdách, rodiče tlačí kočárky naložené nákupními taškami Disney a stovky a stovky lidí si užívají pití u vody a vynikající kuchyni.

Přestože většina restaurací a barů bude mít k ceně přidanou prémii Disney, zážitek z nasávání atmosféry je zcela zdarma.

Zimní park
Když budou obyvatelé Orlandu chtít lyrizovat o tom, jak krásné je jejich město, spousta z nich vás odkáže na Winter Park, bukolické město (no, město) severně od Downtownu založené v polovině 19. století jako zimní útočiště pro bohaté seveřany. Město vyrostlo kolem školy svobodných umění Rollins College, nejstaršího institutu vyššího vzdělání na Floridě. Zde jsou některá z nejlépe střežených tajemství Orlanda, včetně nejlepšího městského muzea umění a některých z nejvíce diskutovaných restaurací ve městě, to vše v několika stinných ulicích vhodných pro chodce. Park Ave lemují obchody, vinárny a pouliční kavárny.

Muzeum amerického umění Charlese Hosmera Morse
Toto mezinárodně známé a úžasné muzeum ukrývá nejobsáhlejší sbírku umění Louis Comfort Tiffany na světě. Mezi nejvýznamnější patří interiér kaple navržený umělcem pro světovou kolumbijskou výstavu v roce 1893 v Chicagu; 10 galerií plných architektonických a uměleckých předmětů z domova Tiffanyho na Long Islandu, Laurelton Hall; a instalaci Laurelton’s Daffodil Terrace.

V listopadu v prosinci je muzeum zdarma; vstupné je po zbytek roku 6 $.

Orlandský farmářský trh
Orlandský farmářský trh s krásným jezerem Eola v pozadí je místem, kam místní obyvatelé i návštěvníci přicházejí ochutnat místní produkty, koupit si ručně vyráběné šperky a každou neděli v poledne se zabavit na zahrádce s vínem a pivem. Psi na vodítku jsou vítáni (hledejte prodejce specializující se na domácí mazlíčky).

Bezplatné parkování na ulici je v docházkové vzdálenosti a v blízkosti jsou placené garáže na South Osceola Ave a North Eola Drive.

Centrum dědictví Hannibal Square
Již v roce 1881 bylo Hannibal Square ve Winter Parku domovem Afroameričanů zaměstnaných jako tesaři, farmáři a pomocníci v domácnosti. Sbírka dědictví: Fotografie a ústní historie parku West Winter Park 1900–1980, která je trvale vystavena v tomto malém muzeu, oslavuje a uchovává kulturu a historii této komunity.

CityWalk
Přes kanál od tří zábavních parků je CityWalk, zábavní čtvrť Universal, která zahrnuje pěší centrum s restauracemi, kluby, bary, nejlepším multikinem ve městě, minigolfem a obchody. Živá hudba a mnoho alkoholu zde shrnuje možnosti zábavy. Přestože noci mohou být plné večírků pro dvacátníky, rozlučky se svobodou a všeobecné opilecké zmatky, panuje zde výrazná rodinná atmosféra a několik barů nabízí rozumné jídlo. Oh, a ačkoli to samo o sobě vypadá jako zábavní park na párty, můžete sem přijít, i když nenavštěvujete zábavní parky Universal.

Kraft Azalea Gardens
Tento klidný park u jezera o rozloze 5,22 akrů se vyznačuje obrovskými cypřiši a četnými pěšími stezkami. Zvláště ohromující je leden až březen, kdy azalky propukají v květ. Je tu přístaviště, ale žádné grily ani piknikové stoly.

Disney’s BoardWalk
Čtvrt míle dlouhá oblast Disney’s BoardWalk se nachází naproti Epcot a podél Crescent Lake. Je navržen tak, aby odrážel nábřežní promenádu přímořských letovisek Nové Anglie z přelomu století. Od čtvrtka do soboty večer kouzelníci, kejklíři a hudebníci rozdávají sváteční atmosféru a je zde několik dobrých restaurací a barů. Vyzvedněte si koblihu nebo roztomilé li’l dorty Mickey Mouse v pekárně a projeďte se na kole s surrey s třásněmi na vršku.

Zábavní čtvrť Disney World je mnohem méně rušená a přeplněná než Disney Springs, zábavní čtvrť Disney World je pro veřejnost zdarma a most spojující promenádu s klubem Yacht and Beach je dobrým místem pro sledování ohňostrojů Epcot.

Farmářský trh ve Winter Parku
Na historickém vlakovém nádraží ve Winter Parku s původními cihlovými zdmi a masivními starožitnými dřevěnými posuvnými dveřmi se v sobotu ráno koná farmářský trh Winter Park. Na nádraží a v zahradách najdete místní sýry a med, květiny a bylinky a několik vynikajících stánků s pečivem.

Je to malý trh, ale krásné místo, kde se lidé mohou dívat u šálku kávy nebo organického nanuku.

Vinařství a vinice Lakeridge
Největší prémiové vinařství na Floridě leží na pozemku o rozloze 127 akrů asi 25 mil severozápadně od centra Orlanda. Ročně vyrobí téměř milion lahví stolních a šumivých vín z muskadinových a hybridních hroznů.

Denní prohlídky a degustace ve vinařství jsou zcela zdarma. 45minutový zážitek zahrnuje 15minutové video, po kterém následuje prohlídka výrobní oblasti a nahlédnutí do rozlohy vinice. Po celý rok také pořádá bezplatný hudební seriál a o prázdninách také bezplatný den otevřených dveří. Je to asi 25 mil severozápadně od centra Orlanda, hned vedle floridské silnice v městské části Clermont.

Park jezera Eola
Tento malý městský park leží mezi centrem a Thornton Parkem. Vodu krouží dlážděný chodník, je tu hřiště na nábřeží a můžete si pronajmout labutí šlapadla (15 USD na 30 minut). Chcete-li vidět skutečnou věc, dávejte pozor na bílé labutě a další ptáky, kteří žijí v parku. Park obklopuje dlážděný chodník dlouhý 0,9 mil.

Konzistentní stín, výhodná poloha a oplocené hřiště z něj činí ideální útěk pro rodiny. Parkování na ulici se nachází po celém parku.

Národní muzeum výtvarného umění Zora Neale Hurston
Toto malé jednopokojové muzeum věnované floridské spisovatelce a antropoložce Zoře Neale Hurston (1881–1960), která se narodila v Eatonville a je známá svým románem Jejich oči sledovaly Boha, nabízí měnící se exponáty afroamerických umělců.

Zatímco samotné muzeum přitahuje lidi se zvláštním zájmem o autora, afroamerická studia nebo konkrétní exponát, Zora! Festival, který se zde koná, přitahuje každoročně v lednu tisíce lidí na vícedenní rodinnou oslavu.