Nová Pop Star Hydrangea je kompaktní, barevný keř, který vaše zahrada potřebuje

Tato nádherná hortenzie v kolekci Endless Summer bude znovu a znovu kvést.

Kompaktní, znovu kvetoucí, velmi odolná, elektricky modrá hortenzie? Ano prosím! Po devíti letech zkoušení a testování je tu Endless Summer Pop Star z Bailey Nurseries, aby udělala parádu na vaší zahradě. Podobně jako u jiných okouzlujících popových hvězd je tato rostlina již velmi žádaná. Po debutu letos na jaře se rychle vyprodává ve školkách po celé zemi. Pop Star mezi svými nádhernými květy a snadnou údržbou mění hru o odrůdy hortenzie k lepšímu.

„Pop Star nastavuje standard síly květu a znovuvykvetení je něco opravdu, opravdu výjimečného,“ říká Ryan McEnaney, manažer marketingu a komunikace Bailey Nurseries. A pokud jde o šlechtění hortenzie, „věci jsou stále lepší a lepší. . Rád to srovnávám s novými auty,“ říká McEnaney. „I když je moje auto z minulého roku skvělé, bezpečnostní prvky toho příštího, motor, to vše se stále zlepšuje. A stejné je to s hortenziemi a chovatelským úsilím, které se do nich vkládá.“

Původní semenáč Pop Star přišel na scénu v roce 2014 v chovném zařízení Bailey v Georgii. Cílem bylo vytvořit krátkou, statnou rostlinu odolnou vůči chorobám, která by byla krásným doplňkem zahradních okrajů a nádob. Tato sazenice Pop Star nakonec rozdrtila konkurenci během několika let zkoušek.

Lepší hortenzie
Pop Star je stejně jako ostatní odrůdy z kolekce Endless Summer odolný v zónách 4-9, ale i v nejchladnějších oblastech spolehlivě pokvete i v následujícím roce. Během testování a zkoušek tým Bailey Nurseries zjistil, že i při teplotách pod 0 °F Pop Star přežil a rozkvetl příští rok. „I když Pop Star odumře, má sílu nejen produkovat nové stonky, ale také produkovat květiny,“ říká McEnaney.

Hortenzie Pop Star zůstávají kompaktní, rostou pouze 18 až 36 palců v závislosti na klimatu. Stonky jsou velmi silné, což pomáhá udržet květní hlavy vzpřímené bez další podpory. A když už mluvíme o těchto květinových hlavách, na rozdíl od toho, co byste mohli považovat za typickou květinu hortenzie, květiny Pop Star jsou lacecaps spíše než mopheads, což znamená, že mají jemnou texturu, krajkový vzhled.

„V kolekci [Endless Summer] máme další lacecap hortenzii s názvem Twist and Shout. Ale Twist and Shout je větší, velká krajinná a základová rostlina nebo malá rostlina na živý plot,“ říká McEnaney. Dodává, že Pop Star „je jiné zvíře. Je menší a hodí se do různých částí krajiny. To je něco, s čím bylo opravdu zábavné hrát.“

Lacecap hortenzie obecně jsou skvělé pro přilákání opylovačů a Pop Star není výjimkou. Tato odrůda funguje dobře ve smíšených zahradách nebo v nádobách, kde mohou její jasně modré krajkové květy vyčnívat z krajiny, říká McEnaney. V závislosti na pH půdy může mít tato hortenzie i růžové květy.

Dlouhotrvající květiny pro aranžmá
Jedním z důvodů, proč lidé rádi pěstují hortenzie, je používat velké květy jako řezané květiny. Jasné zbarvení Pop Star z něj dělá obzvláště ohromující květinu pro použití v květinových aranžmá a může se pochlubit dlouhou životností vázy. „Jako řezaná květina vydrží nejdéle, pokud počkáte, až bude úplně vybarvená,“ říká McEnaney. A dokud budete květiny stříhat v létě, bude znovu rozkvetlá Pop Star produkovat další květiny, které vyplníte.

McEnaney také poukazuje na to, že květy lacecap Pop Star fungují dobře pro sušené květiny. Doporučuje dát stonky asi 2 palce vody, nechat ji přirozeně odpařit. V průběhu času květ sám uschne a můžete jej použít jako dlouhotrvající bytový dekor.
15 nejlepších květin do sušených aranžmá, které si můžete vypěstovat doma
Jak se starat o hortenzii pop star
Zalévání
Hortenzie rostou nejlépe, když jejich kořeny dostávají stálou vlhkost, ale přesto mohou za velmi teplých odpoledne trochu vadnout. McEnaney říká, že Pop Star je méně náchylný k vadnutí ve srovnání s jinými odrůdami a ve skutečnosti se nezdá, že by potřeboval tolik zalévání, aby přežil a prospíval.

Hnojivo
Pokud vaše hortenzie Pop Star nekvete, může to být způsobeno tím, že používáte nesprávný druh hnojiva. Nejlépe poslouží Bloom boostery s vyšším obsahem fosforu. Pokud je váš Pop Star zasazen na zahradním záhonu vedle trávníku, dejte pozor, aby se vaše trávníkové hnojivo bohaté na dusík nerozneslo do prostoru. Pokud vaše Pop Star dostává hodně dusíku, podpoří to zelený růst, ale ne produkci květů.

Prořezávání
Pop Star nepotřebuje mnoho prořezávání, což je na odrůdě něco zcela jedinečného, říká McEnaney. „Lidé se nemusí starat o prořezávání kvůli tvaru nebo velikosti, protože je to jen tato dokonalá malá barevná skvrna v krajině.“ I když prořezávání není nezbytně nutné, odumření rostliny podpoří nové květy od jara až do podzimu.

Péče o kontejnery
Při výsadbě v nádobách budete muset tuto hortenzii v zimě chránit před živly. Pokud se nacházíte v zóně odolnosti 4 až 6, McEnaney doporučuje přesunout kontejnery na chladnější měsíce do garáže. Pokud se nacházíte v teplejším podnebí (zóny 7-9), vše, co musíte udělat, je poskytnout ochranu před studeným větrem a Pop Star by se měl rok co rok vracet.