Pokojové rostliny Norfolk Island Pines pro sváteční a celoroční výzdobu

Mohou posloužit jako vánoční stromek i jako pěkná pokojová rostlina.

Jedním ze způsobů, jak udržet sváteční náladu po celý rok, je přivézt si domů borovici z ostrova Norfolk jako doplněk k vaší slavnostní výzdobě. Pravděpodobně jste viděli tyto malé stromky v obchodech s potravinami nebo domácími potřebami, možná ozdobené červenými mašlemi pro vánoční sezónu. Vzhledem k tomu, že vypadají jako malé vánoční stromky, jsou perfektní, pokud máte málo místa nebo chcete mít kolem domu pár stromků navíc. A když je čas odložit všechny dekorace, tyto krásné rostliny dodají vaší vnitřní zahradě vítanou zeleň, aniž by vyžadovaly velkou péči.

Co je to borovice Norfolk?
Na rozdíl od stálezelených odrůd borovic (Pinus spp.), které možná znáte, borovice z ostrova Norfolk (Araucaria heterophylla) ve skutečnosti není příbuzná. Ve skutečnosti je to tropická rostlina, které se daří v mírnějším podnebí. Pochází z ostrova Norfolk poblíž Nového Zélandu. Proto dobře fungují jako pokojové rostliny. Mohou být uchovávány jako doplněk v květináčích ve vašem interiéru po léta, téměř se stanou dalším členem rodiny.

„Tyto malé stromky jsou o prázdninách vždy žádané,“ říká Erin Marino z The Sill, online obchodu s pokojovými rostlinami s fyzickými umístěními v New Yorku a Kalifornii.

„Vidíme, jak lidé kupují borovice Norfolk jako dárky. Možná jsou tu milovaní, které o těchto svátcích neuvidíte, a tohle je zábavná věc, kterou jim můžete poslat a oni to mohou ozdobit.“ říká Marino. Navíc si všimla, že si lidé kupují stromky pro sebe, protože „chtějí prozkoumat udržitelný strom nebo strom, který si ponechají i přes Vánoce a doufejme, že si ho udrží naživu a užijí si ho v nadcházejících letech“.

Zdobení vaší borovice Norfolk
Při zdobení borovice Norfolk můžete trochu bojovat se zavěšenými těžkými ozdobami, protože větve jsou slabé a pružné, dokud nedozrají. Pokud váš strom přišel s červenými mašlemi jako ozdoby, možná si je budete chtít ušetřit na zdobení každý rok.

Shirley Barnes Beuth, zahradní architektka Fleurs Inc. se sídlem ve Wyomingu na Rhode Islandu, navrhuje nechat děti „vyrábět malé ozdoby, které by byly lehké, jako jsou papírové sněhové vločky, které si na ně navlékneme“.

Mladé borovice Norfolk mohou v mládí v průměru 12–15 palců vysoké a pomalu rostou uvnitř až do výše pěti nebo šesti stop. To znamená, že mohou sloužit jako zábavné krbové římsy nebo stolní stromy, s ozdobami nebo bez nich, zvláště pokud je umístíte do dekorativních nádob.

Jak se starat o Norfolk Island Pines
Borovice z ostrova Norfolk s vámi vydrží léta, pokud rostlinu zaléváte pouze tehdy, když je půda suchá. Měli byste jej mít u okna, kde může mít alespoň několik hodin přímého světla, poté nepřímého světla po zbytek dne.

Barnes Beuth poukazuje na to, že je také důležité věnovat pozornost teplotě a vlhkosti. „[Borfolkská borovice] určitě nechce zmrznout, ale také nemá ráda vysychající teplo. Když teplo vychází z rejstříku, není v něm žádná vlhkost. Je jen suchá na kost,“ říká Barnes Beuth. . Navrhuje umístit rostlinu v květináči na velký talíř naplněný oblázky a poté do talíře přidat vodu. To se odpaří a vytvoří vlhčí mikroklima kolem vašeho stromu. Navíc, když rostlinu zaléváte, toto nastavení pomůže přebytečnému odtoku a zabrání tomu, aby kořeny zůstaly příliš vlhké.

Pokud budete po prázdninách držet krok s péčí o pokojovou rostlinu borovice na ostrově Norfolk, můžete si ji užívat po celý rok. „Myslím, že je to opravdu atraktivní pokojová rostlina, která nedostává tolik uznání jako fíkovník nebo některé jiné rostliny,“ říká Marino. „Ale je opravdu nádherný, jak zraje.“