Přilákání opylovačů do vaší zahrady (motýli, kolibříci, včely)

Opylovače jsou životně důležité pro produkci ovoce a zeleniny, ale nejsou to jen vaše pěstované plodiny, které těží z přilákání opylovačů na váš dvůr a zahradu. Bez nich bychom pravděpodobně trpěli dramatickým nedostatkem potravin na celém světě, protože jsou zodpovědné za opylování 90 procent kvetoucích rostlin na Zemi, což zase podporuje život na planetě, vysvětluje Growing a Greener World.

Když přispějete k přilákání opylovačů do vašeho dvora a zahrady, zvýšíte produkci ve vaší zahradě a zároveň pomůžete životnímu prostředí.

Postupujte podle těchto tipů pro přilákání opylovačů do vašeho dvora a zahrady.

Pěstujte původní rostliny

Původní rostliny se již etablovaly jako ideální zdroj pylu a nektaru pro opylovače ve vaší oblasti. To z nich dělá perfektní rostliny pro přilákání opylovačů na váš dvůr a zahradu. Původní rostliny můžete zakoupit v obchodech pro domácí kutily a školkách, ale jsou také snadno dostupné ve vaší lokalitě. Nechat na vašem pozemku růst a prosperovat původní rostliny je skvělý způsob, jak přilákat opylovače.

 

To může zahrnovat rostliny, které považujete za plevel, jako je zlatobýl, lopuchy a bodláky, ale všechny jsou krásné samy o sobě. Vytvoření původní rostlinné zahrady nebo jejich přidání do květinového záhonu znamená dlouhou cestu k poskytnutí pylu a nektaru včelám a motýlům, které potřebují. Původní divoké květiny, jako jsou třapatky, rudbekie a astry, tvoří nádherné doplňky na květinovém záhonu.
Původní rostliny můžete vykopat a přesadit na svém pozemku nebo je hledat podél cest či opuštěných pozemků, ale uvědomte si, že musíte požádat o povolení vlastníka pozemku, než si pomůžete s původními rostlinami, které na jejich pozemku rostou divoce. Někdy jsou dobrou možností, jak najít volné původní rostliny, staveniště, kde budou rostliny pravděpodobně zničeny. Před vykopáním původních rostlin si vždy vyžádejte povolení od stavební čety a/nebo vlastníků pozemků.

Vysaďte si zahrady kolibříků a motýlů


Pěstování květinového záhonu speciálně pro kolibříky a motýly je další skvělou možností, jak do zahrady přilákat opylovače. Kolibříci dávají přednost květinám ve tvaru zvonu nebo trubky, jako jsou lilie a svlačec, zatímco motýli dávají přednost květinám podobným kopretinám s rovným povrchem, kde mohou snadno přistát.

Začlenění květin, o kterých je známo, že přitahují kolibříky a motýly do vaší krajiny, udrží zahradu při životě barvami a pohybem a zároveň přiláká opylovače, aby navštěvovali vaši zahradu. Postupujte podle těchto tipů, jak přilákat opylovače do vašich záhonů.

Zasaďte květiny, které kvetou v různých časech, takže některé květiny kvetou vždy.
Zasaďte květiny do shluků, abyste přilákali více včel a motýlů.
Zasaďte květiny v různých tvarech a barvách, abyste přilákali různé opylovače.

 

Zavěste krmítka pro kolibříky a motýly

Poskytování doplňkového krmiva kolibříkům a motýlům jim brání v hledání jinde, pokud jejich oblíbené květiny nekvetou. Krmítka pro kolibříky a motýly si můžete zakoupit v místním centru pro domácí kutily za pár dolarů. Budete se muset zavázat, že budete po celé léto čistit a doplňovat krmítka, ale výhody výrazně převažují nad vynaloženým úsilím.

Nainstalujte si domečky pro včely a motýly

Včelí dům, dřevěný dvorek visící hmyzí hotel z bambusových trubek pro motýly, zahradní včely a berušky (velké)>> Ověřit cenu na Amazonu <<

Poskytnout včelám a jinému létajícímu hmyzu místo, kde se schovat a rozmnožovat, je skvělý způsob, jak udržet opylovače na vašem dvoře. I když si můžete koupit včelí a motýlí domečky, nejsou nutné. Přírodní klády, větvičky a mechem obrostlé skály poskytnou opylovačům úkryt a hnízdiště. Ponechání malých hromádek křoví nebo starých kmenů kolem pozemku bude znamenat dlouhou cestu k poskytnutí úkrytu, který opylovači potřebují.

Ať kvetou pampelišky

Pokud jste jako většina lidí, můžete pampelišky považovat za nepříjemnost, která ničí vzhled vašeho trávníku, ale včely to nevidí. Květy pampelišky jsou jedním z prvních zdrojů pylu a nektaru na jaře. Necháte-li pampelišky vzkvétat a kvést, dodáte přirozeným opylovačům ve vaší oblasti energii, kterou potřebují k přežití chladného jara, dokud jiné květiny nerozkvetou. Pokud se nemůžete přimět, aby pampelišky ovládly celý trávník, určete si úsek podél plotů nebo kolem hranice, kde mohou mít pampelišky a hladové včely volnou ruku.

Květiny v blízkosti Veggie Garden

Jedním z nejlepších způsobů, jak pozvat opylovače do vaší zeleninové zahrady, je okraj nebo řada kvetoucích květin. I když můžete v blízkosti zahrady zasadit téměř jakoukoli květinu, některé poslouží hned dvakrát. Květiny jako měsíčky a lichořeřišnice přitahují včely a další opylovače a zároveň odpuzují škodlivý hmyz.

Mnozí dávají přednost výsadbě květin na koncích řad nebo vytvoření atraktivního okraje kolem celé zahrady. Zvažte přidání plotu za zahradu a zasaďte volně tekoucí květiny, jako je kosmos, slunečnice nebo cínie, abyste rozjasnili oblast a přilákali také opylovače.

Vyhněte se pesticidům
Můžete být v pokušení používat pesticidy na zahradě, abyste se zbavili hmyzích škůdců, ale pesticidy dokážou více než zabíjet škodlivý hmyz. Pesticidy zabijí i vaše opylovače. Vyzkoušejte jiné metody hubení škůdců namísto používání škodlivých chemikálií, kdykoli je to možné.

Ručně vyberte hmyzí škůdce z rostlin a pusťte je do kbelíku s mýdlovou vodou, abyste je utopili. Střídavě držte kbelík s mýdlovou vodou pod větvemi vašich rostlin a protřepejte hmyz do kbelíku.
Postříkejte otravný hmyz směsí vody, oleje a mycího prostředku na nádobí. K výrobě tohoto jednoduchého insekticidního mýdla smíchejte jeden litr vody, 2 lžičky rostlinného oleje a 2 lžičky jemného mycího prostředku na nádobí nebo kastilského mýdla. Směsí naplňte lahvičku s rozprašovačem a jemně protřepejte. Nastříkejte domácí insekticid přímo na hmyzí škůdce. Mycí prostředek na nádobí pomáhá rozptýlit nečistoty a mísit se s vodou. Když se nastříká na hmyz, olej přilne k jeho tělu a zablokuje jeho dýchací póry.
V blízkosti nebo v zeleninové zahradě vysazujte měsíčky, lichořeřišnice, chryzantémy, česnek, pažitku a další silně vonící bylinky, abyste odpudili škodlivý hmyz.

Včely mají pověst zahradních opylovačů, ale nejsou jedinými opylovači na dvoře. Mezi běžné opylovače patří široká škála hmyzu, jako jsou brouci, můry a motýli, stejně jako kolibříci a netopýři. Přilákání a udržení opylovačů na vašem dvoře a zahradě zlepší produkci ovoce na vašem dvoře a zahradě a zároveň pomůže přírodě udržet její křehkou rovnováhu.

 

Zdroj: gardenloversclub.com