Různé druhy gardénií

Gardenie připomínají teplé noci, sladkou romantiku a vintage krásu. Jako symbol jihu připomínají honosné zahrady a rozlehlá sídla. Když jsou gardénie vysazeny kolem verandy nebo poblíž oken, naplní vzduch v domácnosti vůní téměř sladkou jako bonbóny. Existuje několik odrůd tohoto stálezeleného keře, ale téměř všechny mají vonné bílé květy.

Odrůdy gardénie
Gardénie jsou vlastně členy kávové rodiny. Tyto rostliny pocházejí z teplých poloh v Africe a Asii a milují teplo a vlhkost. Na jihu lze tyto keře vysadit venku a kvetou od časného jara do léta. Často lemují cesty jako hranice a tvoří krásný živý plot. V chladnějších klimatických podmínkách mohou být pěstovány v květináčích a na zimu přeneseny do interiéru, i když mohou přitahovat škůdce, jako jsou mouchy a molice.

August Beauty – Jedna z nejoblíbenějších odrůd gardénie, tento typ má dvojité květy o velikosti dlaně. Začíná kvést brzy na jaře a může mít náhodné květy během začátku podzimu. Velký keř je atraktivní, i když nekvete, takže je ideální volbou pro okraje a živé ploty.
Mystery – Také známá odrůda gardénie, její květy dorůstají 4-5 palců a samotný keř může dorůst až 8 stop. Tento typ keře vyžaduje prořezávání, aby si zachoval úhledný vzhled a kvete po celé jaro.
Miami Supreme – Velké dvojité květy na tomto typu gardénie z něj dělají krásu. Může být zasazen v nádobách nebo dokonce prořezán, aby vypadal jako malý strom, což z něj činí všestranný doplněk každé zahrady. Miami Supreme může kvést do podzimu a dobře roste uvnitř na teplých, slunných místech.
Grif’s Select – Krásná volba od jara do podzimu, tato rostlina nese četné květy. Na podzim se na keři objevují červené bobule, které přinášejí do vaší zahrady prvek překvapení, když se počasí ochladí.
Klein’s Hardy – Ačkoli je to jeden z menších keřů, dorůstá do 2–3 stop ve všech směrech, tento typ gardénie přitahuje pozornost. Ačkoli nemá dvojité květy, zářivě žluté tyčinky na těchto květech jsou nápadné a její listy jsou velké a lesklé. Klein’s Hardy dokáže přežít teploty až 0 stupňů Fahrenheita.
Radicans – Skvělé pro okraje a malé květináče, tento typ gardénie dorůstá pouze do výšky 12 palců. Šíří se 2-3 stopy, což z něj činí ideální půdní pokryv pro teplejší podnebí. Radicans Variegata má jedinečné pruhované listy.
White Gem – Kompaktní, pouze 1-2 stopy vysoká, gardénie White Gem má tendenci kvést v létě a naplňuje vzduch okouzlující vůní.
Shooting Star – gardénie Shooting Star je vysoce rostoucí odrůda, která je mrazuvzdorná do 0 stupňů Fahrenheita, je stejně kouzelná, jak její název napovídá. Jeho velké listy a velikost z něj dělají skvělou přírodní zeď nebo živý plot mezi dvory.
First Love – Tato odrůda gardénie je neodolatelná. Jedna z prvních gardénií, která kvete na jaře, tento typ má velké, dechberoucí dvojité květy, které vypadají krásně v květinových aranžmá.
Existuje několik dalších druhů gardénií, které jsou k dispozici poštou nebo lokálně. Pěstování správného typu gardénie pro vaše klima vám pomůže dosáhnout úspěchu a poskytne vám aromatickou atmosféru, kterou si můžete užívat celé měsíce.