Seznam podzimních rostlin (co byste měli zasadit na podzim)

Počasí se ochlazuje a stromy opadávají listí, ale to není důvod, proč nemůžete zahradničit.

Ve skutečnosti existuje několik druhů rostlin, kterým se daří v zimním období, což znamená, že podzimní výsadba je nezbytná pro to, aby úroda přišla na jaře. Mezi těmito rostlinami jsou některé překvapivě běžné potraviny, jako je hlávkový salát, zelenina a tuřín. Cibuli a česnek je také skvělé sázet na podzim. V této době je také skvělé sázet koriandr, tuřín, kedlubny a kapustu.

Pokud jde o květiny, tulipány a narcisy je skvělé vysadit na podzim, stejně jako hyacinty a holandský kosatec. Výsadba na podzim dává kořenům více času, aby se uchytily, a tulipány i hyacinty těží z chladu v zimě.


Podzim je ideální čas pro oddělení trvalkových květin pro další kvetoucí sezónu. Doporučuje se, abyste si udělali čas na přemístění květin, aby jejich kořeny nebyly příliš blízko u sebe, protože to může bránit jejich schopnosti plně kvést a dobře růst. Je to také ideální čas na provzdušnění půdy a přidání hnojiva, když rostliny přemisťujete.
Také stromy a keře mohou těžit z podzimní výsadby. Vzhledem k důležitosti silného kořenového systému u těchto druhů rostlin jim čas navíc před rašením před ideálními pěstebními teplotami na jaře a v létě poskytuje potřebnou pomoc, aby se zasadily pevně do země. Fungovat budou všechny druhy stromů, ale ideální jsou ty, které mění barvu během podzimních měsíců, protože vyrostou dostatečně na to, abyste příští rok mohli zažít jejich oslnivé barvy.

Jemnější květiny včetně trvalek by měly být ponechány na jaro, protože chladnější teploty směřující do zimy by je mohly zabít ještě před rašením. Chlad i vlhkost v těchto obdobích mohou rychle způsobit hnilobu kořenů bez pečlivého sledování, což znamená, že je prostě mnohem snazší počkat, až přijde teplo, když sázíte tyto druhy květin. Po tomto by však měli být schopni v pohodě odolat zimě.

Mulčování
Bez ohledu na to, kdy sázíte nebo s jakou rostlinou pracujete, video doporučuje, aby všichni zahrádkáři své rostliny během podzimu mulčovali, a to jak kompostem, tak dřevěným mulčem. Mulčování během teplejšího počasí poskytuje mulčování více času, aby se projevilo na rostlinách, na které je použit, a poskytuje vrstvy izolace, které pomáhají semenům a kořenům přežít zimu. Ozimý hrách, Elbonské žito a vikev fungují skvěle jako krycí plodiny určené k růstu v zimě a zároveň chrání vaše semena a jejich kořeny během chladu, zvláště pokud plánujete na podzim méně pěstovat nebo chcete zmenšit prostor vaší zahrady.

Krycí plodiny mohou také pomoci chránit před zimním plevelem. Sekání trávníku v zimě může být také prospěšné, protože poskytuje další vrstvy materiálu, které zlepšují zadržování vody a zachycují teplo. Posekanou trávu lze také sbírat a používat v kompostu se spadaným listím.