Šiřte lásku s těmito 5 pokojovými rostlinami ve tvaru srdce

Na rozdíl od kytice květin budou tyto rozkošné pokojové rostliny dále růst, stejně jako vaše náklonnost.

S kyticí nemůžete udělat chybu, když chcete ukázat svou lásku dobrému příteli nebo životnímu partnerovi, ale je vždy trochu smutné vidět, jak ty krásné květy scvrkávají a umírají tak brzy (obvykle za méně než dva týdny) . Namísto jednorázového aranžování řezaných květin můžete svou lásku vyjádřit věčněji pomocí rozkošných pokojových rostlin, které mají listy ve tvaru srdce. S trochou péče budou tyto pokojové rostliny připomínat obdarovanému vaši náklonnost po celý rok, jak rostou. A i když těchto pět pokojových rostlin nemusí být tak tradičních jako tucet růží na Valentýna, jejich listy ve tvaru srdce (a u některých květiny) z nich dělají romantiku.

01 z 05
Hoya

Miláček hoya (Hoya kerrii), nazývaný také valentýnská rostlina, je kvůli svému tvaru oblíbeným dárkem kolem Valentýna. Nejpravděpodobněji uvidíte jednotlivé listy ve tvaru srdce na prodej v roztomilých malých květináčích, ale miláček hoya nakonec vyroste v lián, pokrytý malými zelenými srdíčky, která budou vypadat obzvláště poutavě, když se přehodí přes závěsný košík. Tato sukulentní rostlina nepotřebuje mnoho vody a poroste při slabém osvětlení, ale nejlépe se jí daří, když je pěstována na jasném nepřímém světle.

02 z 05
Kvetoucí brambořík

Brambořík v květináči je perfektní alternativou květin na Valentýna, protože je stejně barevný jako kytice růží. Najdete odrůdy kvetoucí v odstínech sytě růžovo-červené až červenající se růžové, ale i čistě bílé. Aby byl obchod ještě více oslazen, pěkné zeleno-stříbrné listy rostliny mají tvar srdce. Cyclamen má rád dostatek jasného, nepřímého světla a trochu vody, kdykoli vyschne horní palec půdy. Většina zůstane na malé straně, ale brambořík může nakonec vyrůst na výšku jen něco málo přes stopu.

03 z 05
Řetězec srdcí

Když jedno srdce nestačí k vyjádření vašich citů, dejte desítky! String of hearts má koncové stonky poseté malými listy ve tvaru srdce, které jsou obvykle zelené a stříbrné, ale někdy mohou mít nádech růžové. Tato vkusně vypadající liána miluje dostatek slunečního světla, takže rostlinu umístěte do okna orientovaného na jih, kde může dorůst až tří stop. Není to sukulentní, ale srdcovka je téměř stejně odolná vůči suchu jako tyto rostliny, takže byste měli nechat půdu mezi zálivkami úplně vyschnout.

04 z 05
Kapradina srdce

Zahřejte si únorovou pohodu kolem Valentýna kapradinou srdcovou, která pochází z tropických oblastí jihovýchodní Asie. Tmavě zelené listy rostliny ve tvaru srdce potřebují dostatek vlhkosti, aby vypadaly co nejlépe, takže je zkuste párkrát denně zamlžit nebo je umístit do místnosti se zvlhčovačem. Jinak ji udržujte na jasném nepřímém světle a udržujte půdu vlhkou. Kapradiny srdce obvykle zůstávají pod stopu vysoké, přičemž každý list roste asi 2-3 palce dlouhý.

05 z 05
Anthurium

Na anturiu, které má nejen listy ve tvaru srdce, ale jeho květy ve tvaru srdce mají dokonce jasně červenou barvu, je toho tolik co milovat. Můžete také najít odrůdy s růžovými, bílými a dokonce fialovými květy. Jasné, nepřímé světlo bude produkovat nejlepší květy, ale i bez květů budou listy stále krásné samy o sobě. V opačném případě potřebují jen trochu vody, kdykoli je půda suchá, a nakonec vyrostou asi dvě stopy.