Skvělý tip na zahradničení v nádobách (video)

Kontejnerové zahradnictví je důležitou součástí života každého zahradníka. Ať už žijete na místě náchylném k tuhým zimám nebo si užíváte dokonale mírné klima po celý rok, je důležité vědět, jak zasadit kontejnerovou zahradu.

Jsou přenosné, krásné a lze je přizpůsobit, jak chcete. Můžete mít kontejnerovou zahradu uvnitř vašeho domova, venku na terase nebo dokonce uvnitř domácího skleníku, ale požadované dovednosti jsou všechny stejné.

Nejlepší na zvládnutí umění kontejnerového zahradnictví je, že se o své rostliny budete moci starat po celý rok, přemístit je, kdykoli si to rozmyslíte, a zarámovat je přesně tak, jak chcete.

Není nic jako vidět svou oblíbenou rostlinu nebo květinu v květináči, který jste si vybrali, umístěnou na svém oblíbeném místě. Neexistuje také nic jako uspokojení z toho, že jste to udělali sami!

Tento týden diskutujeme o skvělé metodě správného osázení kontejnerové zahrady, s laskavým svolením světově proslulého zahradníka Iana Cookea.

Video tutoriál na konci tohoto příspěvku vás provede celým procesem přípravy, výsadby a údržby pevné kontejnerové zahrady. S několika jednoduchými kroky a pevnou rukou si během okamžiku budete užívat svou vlastní profesionálně vypadající kontejnerovou zahradu!
Viz Video kontejnerové zahrady na konci tohoto příspěvku

Krok 1: Vyberte velký kontejner
Nejprve byste měli vybrat velkou nádobu, abyste pojali co nejvíce kompostu.

Krok 2: Ponořte do vody
Dále úplně ponoříte kořeny každé rostliny do kbelíku s vodou, abyste plně hydratovali kořenovou cibulku. Pan Cooke nás ujišťuje, že tato metoda oživí i ty nejpokleslejší rostliny.

Krok 3: Odstraňte hrnce
Poté, co je každá rostlina náležitě hydratovaná, vyjměte květináče a vložte je do nádoby (již naplněné přibližně do poloviny kompostem), přičemž zajistěte, aby horní část každého květináče byla na úrovni horní části nádoby.

Krok 4: Naplňte kompostem
Vyplňte mezery kolem prázdných květináčů větším množstvím kompostu, čímž zajistíte, že úplně zakryjete každou stranu každého květináče. Nechcete však nádobu naplnit kompostem až po vrch. Nechte trochu místa, aby voda mohla plně proniknout až ke kořenům. Zatřeste hrncem, aby se kompost usadil.

Krok 5: Otočte každý hrnec
Nakonec jemně otáčejte každým květináčem, když jej odstraňujete, a zasaďte zamýšlenou rostlinu na volné místo.