Snadný způsob, jak přidat malý vodopád do vašeho jezírka

Dnešní doporučené video nám přinesla společnost TotalPond – jejímž mottem je „totální přístup k vodnímu zahradničení“ – věnující se všem věcem týkajícím se vodního zahradničení pro fandy i profesionály. Video nám ukáže, jak nainstalovat malý vodopád do zahradního jezírka, což je skvělý doplněk k již tak krásnému kousku na zahradě.

Výhody dvorních rybníků
Zahradní jezírka jsou velmi prospěšná jak pro vás, tak pro životní prostředí. Každý mluví o „zelené“ a zahradní jezírko je atraktivní a terapeutický způsob, jak začít. Pokud jde o životní prostředí, zahradní jezírka jsou prospěšná v mnoha ohledech, ale primární a nejužitečnější výhodou je, že vaše jezírko na zahradě poskytne domov různým divokým zvířatům. Z vaší malé oázy budou mít prospěch obojživelníci, malá zvířata, ryby a hmyz. Jako další výhodu pro divokou zvěř, kterou jste dali domů, instalace vodopádu zajistí nepřetržité provzdušňování a zvýší molekuly vody a kyslíku do jezírka!

Krok 1. Nejprve budete potřebovat přeliv k vybudování vodopádu. Vyzkoušejte 8″ přeliv TotalPond pro optimální výsledky s tímto projektem.

Přestože TotalPond 8″ Spillway nemůžete najít na Amazonu, můžete jej najít k prodeji na webu Home Depot. Pro větší vodopád si však můžete zakoupit 14″ LED osvětlený vodopád TotalPond na Amazonu zde, ale nezapomeňte, že video poskytuje pouze konkrétní pokyny pro 8″ přeliv společnosti.

Krok 2. Až budete mít přepad a jste připraveni začít, rozhodněte se, kam chcete vodopád umístit.

Pamatujte, že na umístění nezáleží! Vše je na vás a vašem estetickém rozhodnutí. Vyberte si místo s dostatečným prostorem pro umístění přelivu a kamenů, které ho obklopují, aby vodopád vypadal přirozeněji. Bavte se s tím. Okolo vodopádu můžete zasadit květiny, přidat velké nebo malé kameny nebo dokonce umístit zahradní trpaslíky nebo pohádkové krajiny pro další výzdobu. Při výběru místa pro přeliv mějte na paměti své plány.
Krok 3. Umístěte přeliv na požadované místo.

Změřte vzdálenost a výšku, kde bude váš vodopád vzhledem ke straně vašeho jezírka, a poté přeliv umístěte na požadované místo.

Krok 4. Připojte hadičky k pumpě.

Pro zajištění bezpečného spojení mezi hadicí a čerpadlem použijte hadicovou svorku. Poté umístěte čerpadlo, připojené k vaší hadičce, do jezírka před místem, kde bude váš vodopád.

Krok 5. Připojte druhou stranu hadičky k přepadu.

Opět použijte hadicovou svorku, abyste se ujistili, že je vše bezpečně připojeno! Nechtěli byste, aby se něco náhle odpojilo, když to nejméně čekáte. Jak se říká, lepší bezpečí než lítost. Udělejte to hned napoprvé a ušetřete si práci později!

Krok 6. Chcete-li svůj vodopád dokončit, naskládejte kameny a kameny na přepad a kolem něj, abyste jej zamaskovali přirozeným vzhledem.

Zde vstupuje do hry kreativita! To vše záleží na vás, v závislosti na tom, jak chcete, aby vodopád vypadal. Jakmile to všechno zamaskujete, máte připravený vodopád.