Snadný způsob, jak zasadit sukulenty na naplavené dřevo

Ať už jste nadšenci do zahradnictví nebo se chcete věnovat novému koníčku, měli byste zvážit výsadbu sukulentů na naplavené dřevo. Sukulenty jsou jednou z rostlin, o které se snadněji pečuje, i když nemáte zelený palec. Přečtěte si tento blogový příspěvek, pokud vás zajímá výsadba sukulentů na naplavené dřevo.

Co jsou sukulenty?
Sukulenty jsou druhem rostliny, která využívá své listy k zásobování vodou. Listy sukulentní rostliny jsou obvykle silné, masité a nasycené vodou. Sukulentním rostlinám se obvykle daří nejlépe v suchém podnebí, ale může se jim dařit i ve vlhkém podnebí. Některé příklady sukulentů zahrnují Aloe Vera, Roseum a Crown of Thorns. Všechny kaktusové rostliny lze kategorizovat jako sukulenty. Ne každý sukulent je však kaktus.

Proč byste měli sázet sukulenty na naplavené dřevo?
Pokud jste začátečník, pokud jde o výsadbu a péči o sukulenty, měli byste zvážit výsadbu své první sukulentní rostliny na naplavené dřevo. Květináč na naplavené dříví naplněný sukulenty bude nepochybně úžasným kouskem výzdoby vašeho domova.

Jednou z nejlepších věcí na výsadbě sukulentů na naplaveném dřevě je to, že k vytvoření krásného uměleckého díla nepotřebujete velké množství zahradnických zkušeností. Sukulenty vyžadují ze všech rostlin nejméně pravidelné péče. Proto hlavní věci, které opravdu potřebujete, jsou šťavnatá rostlina, kus naplaveného dřeva a trocha kreativity.

Co byste si měli koupit pro výsadbu sukulentů na naplavené dříví?
Můžete získat kus naplaveného dřeva jakékoli velikosti nebo tvaru. Jakmile budete mít kus naplaveného dřeva, měli byste získat sukulentní rostliny. Sukulentní rostliny by měly být řízky nebo malé a zakořeněné. Velikost a množství sukulentů, které kupujete, by měly záviset na kusu naplaveného dřeva. Dále budete potřebovat horkou lepicí pistoli nebo květinové lepidlo, abyste připevnili sukulentní rostliny k naplavenému dřevu. Naštěstí se nemusíte bát, že by kterékoli lepidlo poškodilo vaše sukulentní rostliny. Nakonec byste měli získat mech sphagnum, který pomůže zajistit zdraví vašich sukulentních rostlin.
Některé volitelné materiály zahrnují kameny, písek, mořské mušle a trosky. V podstatě jakýkoli materiál, který můžete použít k ozdobení svého šťavnatého naplaveného dřeva, lze považovat za fair play.

Jak zasadit sukulenty na naplavené dřevo
První věc, kterou byste měli udělat, je zjistit, jak chcete, aby váš domov z naplaveného dřeva vypadal. Minimálně byste měli mít přibližnou představu o tom, kam chcete, aby každá z vašich sukulentních rostlin směřovala. Při rozhodování, kam by sukulentní rostliny měly směřovat, začněte s největšími rostlinami a poté pokračujte od nich.

Dalším krokem je příprava vašich sukulentních rostlin na naplavené dříví. Pokud vaše naplavené dřevo nemá žádné trhliny, měli byste uříznout kořeny vašich sukulentů pomocí zahradnických nůžek nebo nůžek a odstranit veškeré nečistoty. Sukulenty jsou schopny žít asi tři měsíce bez půdy. Pokud jsou ve vašem naplaveném dřevě trhliny, které mohou zakrýt kořeny a nečistoty, měli byste zvážit, zda sukulentům ponechat část kořenů a půdy.

Dále byste měli přidat lepidlo do naplaveného dřeva, kam chcete umístit sukulentní rostliny. Na naplavené dříví připevněte mech. Množství mechu, které přilepíte, by mělo záviset na velikosti sukulentní rostliny a také na tom, kde chcete sukulentní rostliny na naplaveném dřevě umístit. Nemějte pocit, že ke každé sukulentní rostlině musíte lepit kousek mechu. Zatímco mech podporuje zdraví sukulentů a prodlužuje jejich život, sukulenti nakonec mech k přežití nepotřebují.

Použijte své horké lepidlo nebo květinové lepidlo k připevnění spodní části sukulentních rostlin k mechu sphagnum. Pokuste se umístit sukulentní rostliny blízko sebe a pokuste se umístit malé sukulentní rostliny vedle větších.

Jakmile budete mít své sukulentní rostliny připojené k naplavenému dřevu, měli byste použít zbytek svých materiálů k ozdobení kusu naplaveného dřeva. Ve skutečnosti můžete k naplavenému dříví připevnit i více hmoty jako dekoraci. Ujistěte se, že ponechte část dřeva naplaveného dřeva odkryté místo toho, abyste každý centimetr pokrývali sukulentními rostlinami a dekoracemi.

 

Jak udržovat sukulenty na naplaveném dřevě
Neudělejte tu chybu, že své sukulenty hned zalijete, pokud jste je namočili nebo zalili během procesu přípravy. Místo toho počkejte několik dní, než své sukulenty zalijete. Jakmile budete připraveni zalévat rostliny, můžete použít konev nebo rozprašovač. Pokud žijete v suchém klimatu, budete muset své sukulentní rostliny zalévat více, než když žijete ve vlhkém klimatu.

Celkově by vaším cílem při péči o sukulenty vysazené na naplaveném dřevě mělo být pomoci jim přežít co nejdéle a co nejzdravěji.
Bez ohledu na úroveň vašich zkušeností, pokud jde o zahradničení, pravděpodobně zjistíte, že výsadba sukulentů na naplaveném dříví je obohacující zkušeností. Výsadba sukulentů na naplavené dřevo vyžaduje hodně péče a kreativity, ale s výsledkem budete velmi spokojeni.