Uspořádejte večírek s těmito 11 zářivými letními květinami

Rozjasněte své další venkovní setkání pěstováním těchto květů inspirovaných Viva Magenta, barvou roku 2023 společnosti Pantone.

Kdyby barvy měly osobitosti, Viva Magenta, barva roku 2023 Pantone, by byla životem večírku. Zdá se, že tento bujný purpurový karmínový odstín pulzuje energií. Podle Pantone byla barva inspirována přírodou – přesněji košenilou – takže je ideální pro rozjasnění vašich venkovních prostor. Klepněte na „magentaverse“ s následující paletou kvetoucích letniček, trvalek a keřů. Jejich barevně zalité okvětní lístky dodají slavnostní prvek každé zahradní párty.

01 z 11
Supertunia černá třešeň

Dodejte nádobám a květinovým záhonům živost nenáročnou na údržbu pomocí petúnie „Supertunia Black Cherry“. Tato jednoletá rostlina milující slunce má kupovitý habitus. Zákoutí mezi vzpřímenějšími rostlinami vyplní poutavou třešňově červenou barvou. A pro růžovější variaci vyzkoušejte petúnii „Supertunia Royal Magenta“.

02 z 11
Glimmer Burgundy Double Impatiens

Růžové květy ‚Glimmer Burgundy Double‘ impatiens dodávají této pracovité, stín milující letničce okamžitou změnu. Tato odrůda impatiens jako na elegantní gala dodává styl a sofistikovanost každé terase, verandě nebo stinnému koutu, který zdobí. Má rázný, hromadící se zvyk a rychle naplní 12 palců širokou nádobu. Netýkavky pěstujte v plném stínu nebo v oblasti, kde je ranní slunce a odpolední stín.

03 z 11
Superbena Royale Romance Verbena

Teplo a vlhkost nezastaví rozkvetlou párty verbeny „Superbena Royale Romance“. Tato nízko rostoucí letnička roste nejlépe na plném slunci a je to vynikající rostlina pro přidání snadno udržovatelných barev do zahrad v kontejnerech. Pokud se kvetení v polovině léta zpomalí, zkraťte stonky asi o 3 palce. Nové shluky květů se objeví asi za 3 týdny.

04 z 11
Titan Cranberry Vinca

Květinová párty pokračuje dál a dál a dál s vincou „Titan Cranberry“. ‚Titan Cranberry‘ vinca, kvetoucí od jara až do prvních podzimních mrazů, je spolehlivým zdrojem zářivých barev díky svým sametovým, tmavě narůžovělým červeným květům. Pěstujte tuto letničku milující slunce v nádobách nebo zasaďte 10 až 20 rostlin společně na zahradě pro barevnou vlnu, která nesmí chybět.

05 z 11
Mandala Purple Kalanchoe

Teplo a sucho nezabrání kalanchoe „Mandala Purple“ rozzářit vaši letní zahradní párty. Kalanchoe je známá svou odolností vůči suchu a nenáročnou péčí jako pokojová rostlina. Pěstujte tuto sukulentní rostlinu jako venkovní nádobu v létě a použijte ji k přidání barvy do stolních květináčů. Seskupte několik rostlin dohromady a vytvořte nízko rostoucí, barevně prosycený vrchol na vaší další večeři pod širým nebem. Kalanchoe ‚Mandala Purple‘ nejlépe roste na plném slunci.

06 z 11
Včelí balzám Fialový kohout

Mnoho odrůd včelího balzámu se hodí do „magentaverse“ s jasně růžovými, fialovými nebo červenými květy. Například ‚Purple Rooster‘ (zde zobrazen) je jednou z nejvíce fialových odrůd. Dorůstá do výšky 3 až 4 stop. Na růžovějším a kratším konci spektra vyzkoušejte včelí balzám ‚Leading Lady Razzberry‘ před vaší hraniční zahradou. Dosahuje výšky kolem 14 palců. Zasaďte tyto trvalky na plném slunci nebo v částečném stínu, kde můžete pozorovat včely, motýly a kolibříky, jak létají pro nektar. Hardy v zónách 4-8.

07 z 11
Mountain Frost Ruby Glitter Dianthus

Nízko rostoucí trvalka, která kvete od jara do podzimu, ‚Mountain Frost Ruby Glitter‘ dianthus je ideální pro přední část slunné hranice nebo květinové zahrady. Jeho veselé květy stojí nad 6 palců vysokým trávovitým modrozeleným listím. Pokud dianthus v létě přestane kvést, odstřihněte staré stonky, abyste podpořili tvorbu nových květů. Hardy v zónách 4-9.

08 z 11
Luminární ultrafialový Phlox

Udělejte dojem na své hosty zahradním floxem s purpurovými květy, jako je „Luminary Ultraviolet“ (zde zobrazeno), který je vysoký asi 3 stopy. Pro něco kratšího vyzkoušejte ‚Ka-Pow Pink‘ s výškou 18 palců. Kytice připomínající květinové shluky této vytrvalé trvalky přitahují včely, motýly a kolibříky. Phlox zasaďte na plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Dorůstá 16 až 18 palců do výšky a šířky a kvete v létě. Hardy v zónách 4-9.

09 z 11
Summer Crush Hydrangea

Odrůda hortenzie v řadě Endless Summer známá tím, že kvete po celou sezónu, ‚Summer Crush‘ se vyznačuje růžovofialovými až jasně malinově růžovými květy (přesná barva závisí na pH vaší půdy). Tento typ hortenzie roste nejlépe v dobře odvodněné půdě a na místech, která dostávají alespoň 6 hodin slunečního světla denně. Summer Crush zůstává pod 3 stopy vysoký a je odolný v zónách 4-9.

10 z 11
Summerific Evening Rose Hardy Hibiscus

Odolný ibišek Summerific ‘Evening Rose’, který kvete, když velká část krajiny na konci léta začíná ubývat, uzavírá zahradní sezónu ve vysokém stylu s 28 cm širokými, tmavě růžovými květy a téměř černým listím. Tato trvalka dorůstá do výšky asi 4 stop a je odolná v zónách 4-9.

11 z 11
Lil‘ Raspberry Butterfly Bush

Motýli nebudou jedinými návštěvníky tohoto světlého, dlouho kvetoucího keře; upoutá pozornost i kolemjdoucích svými purpurovými květy. Vítaný nízko rostoucí, kompaktní motýlí keř „Lil“ Raspberry v nové kolekci Butterfly Candy dosahuje výšky a šířky pouhé 2 až 3 stopy, takže je ideální pro lemování terasy nebo pěstování poblíž základů. Zasaďte ji do dobře odvodněné půdy, kde bude v zónách 5-10 dostávat alespoň 6 hodin přímého slunečního světla denně.