Výběr správného mulče pro větrné oblasti

Použití mulče pro vaše zahradní záhony a kolem vašeho dvora nabízí řadu výhod pro vaši vegetaci. Od ochrany půdy až po udržení vlhkosti pro vaše rostliny, mulč nabízí vaší zahradě mnoho výhod.

 

Jak tedy vybrat mulč do větrných oblastí, kde by mohlo odfouknout?

Výběr nejlepšího mulče pro větrné oblasti
Při výběru nejlepšího typu mulče do větrných oblastí musíte určit, proč ho tam chcete. Dva hlavní typy mulče jsou:

Organické materiály
Anorganické materiály
Oba typy mulče mohou pomoci chránit půdu, udržet v ní vlhkost a zabránit růstu plevele ve vaší krajině. Jak dobře zůstanou ve vašich květinových záhonech, se však bude lišit.

Organické materiály
Organické mulčovací materiály zahrnují předměty jako dřevěné štěpky, sláma nebo kůra, které se nakonec rozloží a zlepší kvalitu půdy. Přestože tyto mulčovací materiály vypadají skvěle, mohou v oblastech se silným větrem odfouknout, pokud nejsou správně umístěny.

Tyto mulčovací materiály budou také potřebovat doplňování poté, co se zhorší do půdy, takže jejich údržba může být pro některé majitele domů daň.

 

Anorganické materiály
Mnoho majitelů domů si vybere anorganické materiály, jako jsou kameny, oblázky a kameny, které se nerozkládají do země. V důsledku toho jsou tyto mulčovací možnosti těžké a zůstanou umístěny v mnoha oblastech se silným větrem.

Jednou z nevýhod anorganických materiálů, kterou někteří majitelé domů nacházejí, je jejich vzhled. Když je v krajině nadměrná skála nebo kámen, nemusí se zdát tak přívětivá jako dvůr se zelení a organickým mulčem.

Co si vybrat
Po prozkoumání organických i anorganických mulčovacích materiálů už možná víte, kterému typu dáváte přednost. Pokud chcete mulč, který zůstane na svém místě a prakticky nevyžaduje údržbu a údržbu, je vaší nejlepší volbou kameny, oblázky nebo jiné anorganické materiály.

Pokud dáváte přednost organickým materiálům kolem vaší krajiny, některé možnosti mají vyšší šanci, že zůstanou na místě i ve větrných dnech. Existuje také několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili odfouknutí mulče.

Jak tedy udržujete mulč na místě?
Pokud dáváte přednost výběru organického mulče pro umístění kolem vašeho dvora, existuje několik metod a triků, které můžete použít, abyste jej udrželi na místě, a to i za větrného dne.

Vyberte mulčování velkých rozměrů
Použijte lemování
Nainstalujte zábranu proti větru
Zalévejte to
Použijte síť nebo zástěny
Velké možnosti mulčování
Velký mulč může obsahovat dřevěné štěpky nebo mletou borovou kůru. Oba tyto materiály jsou poměrně těžké a jsou náchylnější k odfouknutí. Pokud žijete ve výjimečně větrných oblastech, vyhněte se slámě nebo pilinám.

 

Použijte lemování
Vyložte své zahradní záhony lemováním, které vám pomůže udržet mulč na místě. Někteří majitelé domů používají cihly nebo velké kameny, aby pomohli rozbít vítr, který může ovlivnit vaši krajinu.

Zasadit nízko položenou vegetaci
Zahrnutím nízko položených keřů nebo keřů do vašich zahradních záhonů můžete pomoci udržet mulč na místě. Kromě toho tyto rostliny zmenší prostor mezi vaší vegetací, takže bude méně náchylná ke ztrátě mulčovacího materiálu větrem.

Použijte větrné bariéry
Zkuste na jednu nebo obě strany květinových záhonů umístit zábrany proti větru, abyste v této oblasti omezili vítr. Můžete také zasadit popínavé rostliny a velké keře jako přirozenou bariéru proti větru, aby váš mulč zůstal na místě.

Voda
Pokud svůj mulč během instalace zalijete, můžete mu pomoci usadit se. Můžete také zkusit zalévat mulč ve dnech, kdy může odfouknout, než budete čelit vichřici.

Použijte síť
Někteří majitelé domů považují za snazší použít mulčovací síť nebo zástěnu, aby tyto materiály během větrných dnů udržely na místě. Pokud žijete v oblasti se silným větrem a dáváte přednost organickému mulčování, může být vaší nejlepší volbou pletivo nebo zástěna.

Na trhu je široká škála mulčovacích produktů, ze kterých si můžete vybrat. Pokud však žijete ve větrné oblasti, vaše možnosti jsou mírně omezené.

Pokud nechcete, aby váš mulč po větrném dni zmizel, je nejlepší zvolit neekologické materiály, jako jsou kameny a oblázky, aby ležely na vašich zahradních záhonech.

Pokud dáváte přednost organickému mulčování, máte několik možností. Od výběru velkých kusů až po provádění úkolů, abyste je udrželi na místě, stále si můžete užívat svůj dvůr i při výjimečných poryvech větru.