10 fantastických nápadů na zdobení terasy nebo zahradního plotu

Hledáte nějaké vychytralé způsoby, jak předělat svou zahradu nebo dvůr, aniž byste museli vydělat peníze?

Shromáždili jsme výběr těch nejzajímavějších nápadů, jak zkrášlit vaši zahradu nebo terasu zarámováním celého prostoru v DIY umění. Oplocení obklopující váš venkovní prostor nemusí zůstat pouze hranicí. Kreativní využití některých levných materiálů může zcela změnit vzhled vaší zahrady.

Ke každému z těchto záznamů jsme připojili zdrojový odkaz, abyste viděli, co je součástí vytvoření jedinečného vzhledu. Většina z nich jsou přímočaré výtvory, které budete moci vytvořit poté, co jednoduše uvidíte obrázek, zatímco jiné zahrnují několik kroků přípravy. Nejlepší na tom je, že žádný z těchto projektů vás nebude stát moc peněz, pokud vůbec něco.

Být schopen rozjasnit svůj osobní prostor ručně vyrobeným uměním a krásou za levnou cenu je úžasná věc!

1. Záchranné umění

Toto je nejotevřenější konec nápadů, protože můžete zachránit téměř cokoli a vytvořit trochu zábavného venkovního umění. Od nepoužitých kuchyňských předmětů až po automobilové díly, láhve a příbory, cokoli lze smíchat, sladit a přeměnit na odvážnou dekoraci vašeho plotu.

2. Zarámujte to

Tento nápad je velmi efektivní na to, jak málo práce to vyžaduje. Popadněte všechny staré rámy, které se vám povalují, nebo si kupte nějaké obyčejné, levné a natřete je barvou, která podle vás nejlépe ladí s vaší zahradou. Smíchejte barvy nebo nastavte jednotný tón, jak je vidět na fotografii. Pouhé zarámování objektu má tendenci přidat pozornost a uznání, včetně plotů!

3. Přírodní dekorace

Vždy můžete nechat vinnou révu přirozeně růst na plotě a přidat svěží zeleň do v podstatě obyčejné části vašeho prostředí, ale vytvořit z nich něco specifického a osobního přidá zcela novou vrstvu zájmu. Náš příklad ukazuje sadu zámkových kroužků na plot, ale s trochou času a správnými nástroji může být váš téměř jakýkoli vzor.

4. Hrnkové rostliny

Když už zahradničíte, proč neprodloužit svůj zelený palec na samotný plot? Zavěšení rostlin v květináčích na plot, které je více kontrolované a rozmanitější než použití vinné révy, nabízí inspirativní nový způsob, jak do zahrady přidat zeleň nebo květiny.

5. Plot z láhví

Téměř každému se doma nashromáždí lahve od limonád, piva nebo vína, takže zásoby jsou pro tento projekt připraveny. Vyberte si konkrétní barvy, odstraňte a znovu použijte štítky nebo se zde vydejte svým vlastním konkrétním směrem. Náš příklad ukazuje jeden konkrétní způsob upevnění lahví, ale možnosti jsou obrovské.

 

6. Paint A Mural

Možná máte nějaké zkušenosti s malováním nebo znáte umělce nebo dva. Malování nástěnné malby na plot může být ohromujícím způsobem, jak do zahrady přidat krásu a osobitost. Náš vzorový obrázek ukazuje každý sloupek malovaný jinou osobou, ale jak jste viděli v horní části tohoto příspěvku, obrázky ve velkém měřítku mohou pokrýt celý plot.

7. Konferenční stolek

Pokud jste zruční s pilou a lehkým příklepem, zkuste přeměnit starý konferenční stolek na skutečně jedinečnou plotovou dekoraci. S tímto kouskem zavěšeným na vašem dvoře budete mít okamžitý rozhovor pro každého, kdo si užívá výhled.

8. Zrcadla

Zrcadla jsou obzvláště výrazná ve venkovním prostředí. Jedna z mála dekorací vyhrazených téměř výhradně do interiérů, zrcadlo může dodat vaší zahradě éterický nádech. Pokud máte staromódní model, který je zde na obrázku, můžete rám překreslit na něco jasného a barevného, ​​takže celá věc bude opravdu pop.

9. Stříbrné talíře

Staré nádobí může být skvělou venkovní dekorací. Zvláště stříbrné podnosy se dobře hodí k ozdobení vašeho plotu. Budou se nosit a stárnout s počasím a vypadají fantasticky a doplní každé prostředí.

10. Světla na plot

Zde je způsob, jak obrazně i doslova rozzářit vaši zahradu! Záclonová svítidla jsou určena k zavěšení v dlouhých pramenech a vytvářejí tak v noci na vašem oplocení jakýsi vodopád světla. Tento nápad je ideální pro decentní osvětlení vašeho venkovního prostoru pro shromáždění nebo jen vrhání teplého světla na květinové záhony.

Doufáme, že jste si tyto velkolepé nápady na zdobení plotů užili stejně jako my. Každý z těchto projektů ukazuje, že k tomu, aby se vaše zahrada stala zvláštním místem, je potřeba více kreativity a energie než peněz nebo času!

 

Zdroj: gardenloversclub.com