10 zahradnických triků, které musíte hned vyzkoušet

Zahradnictví je zábavný a relaxační koníček, který produkuje vše od lahodných bylinek a báječných potravin po léčivé rostliny a voňavé květiny.

1. Biologicky rozložitelné květináče

Pokud hledáte ekologický způsob, jak začít se semeny, zvažte výrobu biologicky rozložitelných květináčů pomocí rolí toaletního papíru. Nejen, že jsou tyto květináče šetrné k životnímu prostředí, ale jsou také levným a snadným způsobem, jak založit vaši zahradu.

Zde je návod, jak vyrobit biologicky rozložitelné hrnce pomocí rolí toaletního papíru:

Materiály:

Role toaletního papíru
Nůžky
Zalévací půda
Semena
Instrukce:

Na jednom konci role udělejte čtyři řezy, asi jeden palec od sebe.
Přeložte řezané části dovnitř, abyste vytvořili dno hrnce.
Naplňte roli zeminou ze zalévání, nahoře ponechte asi centimetr místa.
Zasaďte semena podle jejich specifických pokynů pro výsadbu.
Zeminu zalijte a květináče umístěte na teplé a slunné místo.
Jakmile vaše rostliny přerostou své květináče, můžete celý biologicky rozložitelný květináč zasadit přímo do půdy. Karton se rozpadne a přidá živiny do půdy a vaše rostlina bude dále růst.
V několika jednoduchých krocích si můžete vyrobit své vlastní biologicky odbouratelné hrnce z roliček toaletního papíru. Nejen, že snížíte množství odpadu, ale také zajistíte zdravý start pro vaše rostliny. Takže až budete příště potřebovat květináče, vezměte si pár ruliček toaletního papíru a začněte! 🙂

2. Použijte prospěšné bakterie
Ne všechny bakterie jsou pro vaši zahradu špatné! Hnojiva z mořských řas a rybí emulze obsahují množství dobrých bakterií. Jednoduše přidejte dvě polévkové lžíce rybí emulze a dvě polévkové lžíce hnojiva na mořské řasy do dvougalonové konve, zbytek naplňte vodou a směs nalijte na půdu v květináči. Prospěšné bakterie začnou pracovat okamžitě a vytvoří živou půdní kulturu, která pomůže vašim rostlinám růst obrovský a zdravý.

3. Ujistěte se, že jsou vaše semena životaschopná
Nic není více frustrující než trávit čas a peníze pěstováním semen a nikdy nevidět žádné výsledky. Kontrola životaschopnosti semen ušetří úsilí, které by jinak bylo zmařeno na semeno.

Vše, co potřebujete k testování semen ve vlhké papírové utěrce a vzduchotěsné nádobě, postačí jakákoli nádoba Tupperware s pevným víkem.

Dno nádoby zakryjte navlhčenou papírovou utěrkou, posypte pár semínky a nádobu uzavřete. Pokud jsou semena životaschopná, vlhké prostředí uvnitř nádoby je povzbudí ke klíčení.

Pokud jsou semena dobrá, uvidíte výsledky za 7 až 10 dní. Pokud jsou dobré, pokračujte a zasaďte je; pokud ne, můžete je vyhodit nebo se pokusit získat náhradu od místa, kde jste semena zakoupili.

4. Proměňte jakoukoli plastovou nádobu na květináč
Každý zahradník ví, že drenážní otvory jsou nezbytné pro správný růst rostlin, ale ne každý případný držák na rostliny má drenážní otvory. Pokud máte plastovou nádobu, kterou byste chtěli přeměnit na držák na rostliny, použijte páječku nebo vrtačku k vytvoření malých otvorů na dně.

5. Dejte aspirin vašim rajčatům
Obvykle přemýšlíme o použití aspirinu pro lidi, ale aspirin je organická sloučenina, která může být pro rajčata nesmírně prospěšná. Rajčata jsou zranitelná vůči různým houbám a nemocem, které lze udržet na uzdě zaléváním roztokem aspirinu. Přidejte jednu 325 miligramovou dávku aspirinu na galon vody a zalévejte rostliny rajčat jako obvykle.

6. Přidejte vaječné skořápky do svého kompostu
Ještě nevyhazujte vaječné skořápky! Vaječné skořápky jsou plné vápníku a dalších mikroživin. Pokud kompostujete, věnujte čas rozmixování vaječných skořápek na jemný prášek a přidejte je do hromady kompostu, abyste získali extra výživnou dávku.

7. Použijte epsomskou sůl
Epsomská sůl je organický minerál, který obsahuje hodně hořčíku a síry. V mnoha půdách oba tyto minerály vážně chybí, takže přidáním dvou lžiček epsomské soli na galon vody každých šest týdnů vašim rostlinám nesmírně pomůžete, zejména paprikám, lilku a rajčatům. Pro zavedené rostliny použijte jednu polévkovou lžíci na galon.

8. Udělej si sám Trellis
V jedné ruce držte tři stejně dlouhé kůly a kolem svazku několikrát omotejte zahradnickou pásku, asi do čtvrtiny dolů. Jakmile jsou kůly zajištěny, roztáhněte kůly od sebe a umístěte je do půdy. Tento cenově výhodný mřížoví může být použit pro různé popínavé rostliny, jako je hrách a fazole.

9. Znovu použijte štítky rostlin
Jak se mění roční období, mění se i vaše rostliny, ale štítky rostlin vyhazovat nemusíte. Použijte papírový ručník a 91% isopropylalkohol, známý také jako líh, k vymazání permanentního fixu ze štítků. Odolné skvrny lze přes noc namočit do lihu. Jakmile jsou štítky suché, jsou připraveny k opětovnému použití.

Naše šablony karet péče o rostliny jsou perfektním způsobem, jak mít přehled o péči o všechny vaše pokojové rostliny.

Štítky se snadno tisknou a jsou připraveny k přidání pokynů pro péči o vaši konkrétní rostlinu.

10. Urychlete svůj kompost
Když se kompostovací materiály rozdrtí, rozloží se rychleji. Rozbití organického materiálu na malé kousky může být časově náročné, ale ne pokud necháte sekačku na trávu, aby za vás udělala těžkou práci. Listy, stonky, vaječné skořápky a další složky kompostu přejeďte sekačkou, než je přidáte do kompostovací nádoby, abyste urychlili proces rozkladu.