10 krásných rostlin, které kvetou na podzim

Jako člověk, který má rád, když mi doma kvetou květiny, potřebuji víc než květiny, které kvetou na jaře a v létě na mé zahradě.

Květiny kvetoucí na podzim jsou krásné a obvykle produkují hluboké, drahokamově tónované květy fialové, rezavě oranžové a šarlatově červené.

Vytvořil jsem tohoto průvodce s některými z mých oblíbených podzimních květináčů, aby vaše zahrada letos vypadala úžasně. Podívejme se na to:

1. Slunečnice Oxeye
Tato rostlina je známá jako „falešná slunečnice“, protože má stejné žluté okvětní lístky a hnědý střed květu, jaký vidíte na slunečnicích, ale tyto květy se objevují pozdě v létě a pokračují během podzimních měsíců roku. Pro energické květy potřebuje tato rostlina plné slunce alespoň čtyři nebo pět hodin denně. Rostlina by měla být pěstována v dobře odvodněné půdě a měla by být zalévána, když je povrch půdy suchý.

2. Zlatobýl
Mnozí vnímají zlatobýl jako pěkný plevel, který se často vyskytuje na polích nebo v oblastech mimo naši zahradu. Tato rostlina vytváří žluté květy, které jsou skvělým kontrastem k jakékoli podzimní zahradě, a sama se rozšíří a vytvoří krásnou půdní pokrývku. Na výběr je několik druhů, takže pokud chcete zlatobýl s menší pomazánkou, zkuste variantu „ohňostroj“. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud ji zasadíte do oblasti s ranním sluncem a odpoledním stínem.

3. Kýchavka
Sneezeweed je na podzim kvetoucí rostlina, která produkuje květy podobné sedmikráskám, které jsou zlaté a rezavě červené barvy. Tyto rostliny nejsou plevel a nenutí vás kýchat, takže název je trochu zavádějící, ale některé odrůdy dorostou do výšky čtyř až pěti stop. Nejlépe rostou ve vlhké půdě na plném slunci a mají tendenci přitahovat hmyz a včely do vaší zahrady.

4. Vřes
Vřes je krásná rostlina, která každý podzim produkuje květy, které jsou typicky odstíny fialové a červené. Magenta a ametyst jsou moje oblíbené, protože tyto hluboké barvy vypadají perfektně v mé zahradě. Obvykle se tyto rostliny pěstují jako půdopokryvná rostlina ve vaší zahradě. Nejlépe rostou v dobře odvodněné půdě, která je mírně kyselá; navíc se jim také nejlépe daří, když jsou pěstovány na plném slunci.

5. Chryzantémy
Chryzantémy nebo maminky, jak jsou běžněji známé, jsou krásné rostliny, které přicházejí v několika různých variantách. Maminky jsou obvykle oblíbenou zahradní květinou, která představuje optimismus, lásku a radost. Květy mohou být jako sedmikrásky, ozdobné s překrývajícími se okvětními lístky nebo bambulky s okvětními květy ve tvaru koule a přicházejí v nepřeberném množství barevných možností, jako je červená, žlutá, fialová a bílá. Tyto květiny potřebují ke svému rozkvětu alespoň šest hodin plného slunce a dobře odvodněné půdy.

6. Maceška
Pokud hledáte jasně kvetoucí květiny pro vaši zahradu, macešky jsou perfektní volbou a kvetou po celé jaro a podzim roku. Některé varianty, jako například ledové macešky, mohou i nadále kvést a poupat s lehkým sněhem na zemi. Macešky rostou nejlépe na plném slunci, zejména v chladnějších měsících roku. Bohatá, mírně kyselá půda také pomůže vytvořit více květů.

7. Rozchodník
Kamenná plodina nebo podzimní radost, jak se jí někdy říká, je ideální rostlinou na podzim, protože květy začínají v srpnu růžovým květem, ale jak se počasí mění a přichází podzim, květy se mění v měděnou barvu, která je ideální pro sezóna. Tyto rostliny obvykle kvetou až do listopadu, ale pro nejlepší kvetoucí období je vyžadováno plné slunce. Kromě toho mohou rozchodníky na vaší zahradě dorůst až dvou stop.

8. Ropucha Lilie
Další květinou, která bude vypadat úžasně ve vaší podzimní zahradě, je ropucha lilie. Vytvářejí květy ve tvaru hvězdy a zvonu, které mají rozpoznatelný skvrnitý vzhled, který budete zbožňovat; okvětní lístky jsou bílé se sytě fialovými skvrnami. Tyto rostliny rostou nejlépe ve vlhké půdě, ale nesmí být přemokřená ani vyschnout. Kromě toho ropuchy rostou nejlépe v oblastech hlubokého stínu spíše než na přímém slunci.

9. Želví hlavy
Tato rostlina může dorůst až do výšky tří stop a šířky jedné stopy s úžasnými růžovými květy, které vypadají, jako by se svraštily. Květy začínají na konci léta a pokračují až do podzimu; navíc tyto rostliny mají tendenci přitahovat spoustu kolibříků a motýlů, takže vaše zahrada bude plná života. Nejlépe rostou ve vlhké půdě s neutrální úrovní kyselosti, ale dobře porostou jak na plném slunci, tak v polostínu.

10. Astra
Astry, které jsou také známé jako michaelmas sedmikrásky, jsou nádherná rostlina, která na podzim kvete tmavě fialové, modré a růžové. Okvětní lístky jsou tenké paprskovité a střed květu je tmavě žlutý. Sezóna květu hvězdnice obvykle začíná v srpnu a trvá přes podzim minimálně do konce října. Této rostlině se bude dařit v dobře odvodněné půdě a plném až částečném slunci.

Podzim je ve vzduchu, takže pokud chcete vidět nějaké květy ve vaší zahradě před prvním mrazem, raději začněte s výsadbou. Pokud letos náhodou zmeškáte okno pro podzimní květy, tyto vytrvalé rostliny pokvetou příští rok znovu.