20 fantastických zahrad explodujících barvou

Chtěli jste někdy mít svou vlastní zahradu jen překypující krásnými barvami? Může se zdát, že je toho hodně, ale se správným plánováním a solidní představou o tom, jaký druh estetiky byste pro svou zahradu chtěli, to opravdu není tak těžké. Zahrady mohou být osobní a soukromé, nebo mohou být umístěny na nápadných místech na vašem pozemku, aby je viděl celý svět. Mohou být jedinečné nebo tradiční a každý má svůj vlastní soubor přitažlivosti, který přitahuje specifický typ zahradníka. Neexistuje žádný správný způsob, jak vybudovat zahradu, ale existuje několik tipů a triků, které můžete použít, abyste vytvořili tu nejkrásnější a nejvyváženější zahradu, jakou jen můžete.

V tomto článku uvidíte několik příkladů zahrad, které pozitivně překypují jasnými, zářivými barvami. Každá zahrada je jiná než ostatní a každá má specifické vlastnosti, díky kterým je svým způsobem dokonalá. Vytvoření ohromující zahrady je o využití vašeho prostoru ke správnému předvedení vaší osobnosti prostřednictvím živého mistrovského díla. Některé z těchto níže uvedených návrhů jsou prostě dechberoucí a uspořádání jsou jedny z nejúžasnějších, jaké jste kdy mohli vidět.

Na žádné z těchto zahrad není nic, co by bylo potřeba změnit. Kdokoli je navrhl a dal si práci, aby je dostal tam, kde jsou, měl jasně jasnou představu o tom, co chtěl, a vypadá to, že byli úspěšní. Je zbytečné měnit cizí zahradu tak, aby lépe vyhovovala vašim vlastním preferencím. Místo toho vezměte prvky, které se vám líbí, z práce ostatních a zakomponujte je do svého vlastního designu.

1. Rustikální zahrada s lavičkou

Tento kuriózní design je poutavý a zároveň uklidňující. Světlé, teplé barvy se dobře mísí s chladnějšími barvami promíchanými ve scéně a přirozený vzhled dřevěného pahýlu uprostřed vyvolává pocit jednoduchosti.

2. Tulipánová směs

Není mnoho květin, které jsou tak rozpoznatelné jako tulipán, a tato zahrada je jimi zcela plná. Červené, fialové a žluté pozadí poskytují skvělé nastavení pro kratší oranžové a modré květy vpředu. Tento stupňovitý design je nádherný.

3. White Picket Garden

Tato jednoduchá zahrada je docela uklidňující pro své krátké, ale živé květy. Slušivý krátký laťkový plot je skvělým dotekem, který scéně dodává smysl pro organizaci a účelný design. Pole fialových a bílých je také docela příjemné.

4. Kreativní zahradní cesta

Toto je dokonalý příklad toho, že zahrada může být přesně to, co zahradník chce. Design skalní cesty lesem květin a malých stromů připomíná scénu z libovolného počtu fantasy románů.

5. Císařské pozemky s fontánou

Je těžké vidět něco jiného než dokonalou zahradu, když se podíváte na tuto fotografii, a je to docela nádherné. Dokonalost travnatých ploch v kontrastu s dobře navrženým uspořádáním mnoha květin je svůdná a fantastická.

6. Předměstský mistr zahradník

Neexistuje žádný důvod, proč by krásná zahrada nemohla existovat přímo ve vaší zahradě. Tato zahrada dokonale zvýrazňuje domov a zároveň vyvažuje barvy a funkce. Teplé barvy připomínají začátek podzimního období, kdy se mění listy.

7. Cihlová cesta z marshmallow

Tuto malou zahradu doplňuje kovaná železná brána a rozkošná cihlová cesta v nesčetných pastelových barvách. Zářivé květy růžové, fialové, červené a bílé zdobí strany roztomilé kamenné cesty zábleskem zářivých barev.

8. Dekorativní květinový vozík

Kdo říká, že zahrada musí být na zemi? Rostliny v květináčích jsou stejně životaschopné při úpravě zahrady a začlenění starožitnosti, jako je tento pojízdný vozík, je skvělý krok. Pár jednoduchých květin to celé pěkně spojí.

9. Květinový oblouk s akcentem

Neexistuje nic jako visutá zahrada a tento příklad je ten, který má jemnou brilantnost pro svůj design. Krásná brána je zcela obklopena krásou zahrady, která pokračuje na druhou stranu. Nad obloukem jsou takové zářivě fialové!

10. Jemné závěsné růžové růže

Krása zahrady nezávisí na její velikosti, jak můžete jasně vidět z této jednoduché, ale krásné kolekce závěsných růží. Každá květina je svým vlastním prvkem aranžmá a jejich spojením tvoří něco většího, než je součet jejich částí.

11. Plynoucí zahrada

Tento skvělý příklad předzahrádky na trávníku zobrazuje pocit vody tekoucí přes kameny, podobně jako vodopád stékající z hory. Vysoké, tenké květy vzadu pokračují hustšími, kratšími květy vpředu, po nichž následuje nepřetržité přelévání květů.

12. Stonemason’s Garden Walk

Tyto jednoduché kamenné schody mají mnohem více krásy, než se na první pohled zdá. Jsou lemovány nádhernými květinami a keři, které jsou navrženy tak, abyste si je mohli užít, když se člověk prochází po široké cestě. Jednoduchost je v mnoha případech při zahradničení klíčová.

13. Dobře udržovaný domov

V tomto příkladu se děje mnohem více než jen odborné zahradničení. Majitel domu má jasný cíl vytvořit při prohlížení domu jedinečný dojem, a tím dojmem je přesnost. Není zde nic jiného než dokonalost, od designu až po detaily samotného domova.

14. Začněte svěží s barvou

Nejlepší způsob, jak vytvořit úžasnou zahradu jako ostatní v tomto článku, je zasadit krásné květiny od samého začátku. Pokud vám jde především o barvu, můžete následovat zde uvedený příklad a smíchat více květinových stylů dohromady v jednom aranžmá.

15. Květiny podél zdi

Ne každá zahrada bude sama o sobě středobodem. Tato malá zahrada je spíše akcentem na zdi za ní a dává mnohem zdobnější zážitek pro ty, kteří jdou kolem. Oranžové, červené a zelené vytvářejí živější prostor.

16. Členité nádvoří

Organizace ve velkém měřítku někdy vyžaduje rozdělení, a to platí i pro zahrady. Tento design pro nádvoří vytvořil jednotlivé květinové záhony, které by mohly být považovány za jednotlivé zahrady, a každá zahrada se spojí, aby vytvořila větší obraz celé jednotky.

17. Zahrada stromů

Zahradníci často zapomínají, že stromy mohou být stejně cenným nástrojem jako jakákoli jiná dekorativní rostlina, pokud jde o terénní úpravy a zahradnictví. V mnoha případech, jako je tento, stromy poskytují něco, co květiny nemohou. Kombinace těchto výrazně odlišných stromů je strašidelná i provokativní.

18. Zahradní sudy

Při vytváření živé zahrady je kreativita zásadní. Ze dna starých dřevěných sudů jsou vynikající květináče, jak je příkladem zde tento zahradník. Mohou být použity jako akcent nebo jako vrchol.

19. Vodní zahrada

Bazén je jedním z nejlepších prostředí pro zahradu, protože květiny a jiné rostliny dokáží doplňovat vodu a celkové prostředí bazénu. Tyto akvamarínově zbarvené květiny byly jasně vybrány pro jejich spojení s bazénovými odstíny.

20. Venkovní zahradní obývací pokoj

Pokud máte prostor a pohon, můžete si vytvořit venkovní obývací pokoj podobný tomuto. Zahrada zdůrazňující prostor je životně důležitá pro příjemný zážitek a je důležité, aby zahrada nebyla ohromující. Několik jednoduchých, ale jasných květin, jako jsou tyto, dokáže zázraky.

 

Zdroj: gardenloversclub.com