20 nápadů na mozaikové zahradní dekorace, které vás nadchnou

Zahradníci tráví spoustu času vytvářením vizuálních dopadů na život rostlin. Květiny na jaře a v létě a barevná zeleň na podzim a v zimě, plus další dynamická zeleň a tvary po celý rok mohou vytvořit nádherné designové prvky v zahradě.

Ale rostliny nejsou jediné, co může potěšit oko. Jedním ze způsobů, jak svázat různé prvky zahrady dohromady, vyplnit prázdný prostor a definovat různé zahradní oblasti, je kreativní použití kamenných děl, zejména mozaikových vzorů.

Kámen neztrácí svou barvu s měnícími se ročními obdobími, a tak může vaší zahradě nabídnout různá ohniska, jak se mění roční období. Možná v létě barva vykoukne z vašich bujných záhonů, ale v zimě, kdy věci odpočívají, vám může nabídnout barevnou připomínku přicházejícího jara.

Možná přikyvujete hlavou, už přemýšlíte o vytváření vzorů ve vaší zahradě, nebo si možná říkáte: „Nejsem umělec! Dobrou zprávou je, že bez ohledu na to, zda si dokážete představit propracované vzory nebo jednoduše pokládat různé barvy kamene v přímce, mozaika a kamenné dlaždice budou stále poskytovat dynamický vizuální dojem.

Shromáždili jsme seznam různých zahradních projektů od extrémně jednoduchých až po propracované umění, jejichž dokončení bude trvat týdny. Patří mezi ně cesta vytvořená z malovaných cihel, ke kamenné hudební kapele v životní velikosti, do zahrady, která je zcela kamenná, bez rostlin.

Naše oblíbené projekty jsou jednoduché, ale krásné odrazové můstky, které návštěvníkům umožňují zastavit se a zblízka prozkoumat okolní rostlinný život. Nevyžadují žádné umělecké dovednosti, pouze schopnost pokládat kameny v opakujícím se vzoru.

1. Cesta duhových cihel
Nejjednodušší projekt, jak oživit zahradu, by bylo malování cihel v mnoha různých barvách a jejich uspořádání do cesty. Je to natolik snadné, že se do toho může zapojit celá rodina a dokončení vyžaduje minimální úsilí.

2. Barevná mozaika odrazový můstek
Trochu časově náročnější, ale rozhodně zvětšující wow faktor je mozaikový odrazový můstek. Využívá barevné kameny, dlaždice a drahokamy v soustředném květinovém vzoru pro barevný nádech trávy.

3.Mozaikový ještěr
Posuňte své mozaikové umění na další úroveň: 3D. Tato socha ještěrky je ozdobena modrými, žlutými, oranžovými a zelenými dlaždicemi a umístěna na perfektním místě, kde chytne slunce.

4. Podhodnocená ryba
Potřebujete něco méně bláznivého? Tyto ryby, připomínající starodávnou práci s dlaždicemi, zdobí kamennou terasu, která je také domovem ptačí koupele. I když jsou ryby a okolní kámen neutrální barvy, přesto má velký vliv.

5. Skryté detaily
Pokud nemáte velký prostor, který byste mohli věnovat kamenické práci, stále můžete mít na své zahradě trendy trendu. Tento květináč je ozdoben malým čtvercovým okrajem dlaždic, který mu dodává vizuální zajímavost.

6. Práce s geometrickými dlaždicemi
Někdy dopad spočívá v barvě. Kulatý stůl je zde akcentován malými čtvercovými dlaždicemi zasazenými do jednoduché linie bez ohledu na vzor. Bílé a krémové dlaždice a několik vzorovaných dlaždic kompenzuje výraznější barvy.

7. Vzorované kamenné cesty
Pro větší dopad naplánujte vzor přímo do vaší zahradní cesty. V jednom jsou kruhové dřevěné plátky různých velikostí uspořádány do vzoru nášlapných kamenů. V jiném jsou větší kameny umístěny s malými geometrickými a soustřednými mozaikami. Poslední je odvážný opakující se vzor, ​​který napodobuje vodu.

8. Mozaika v květináči
Přeneste mozaikový vzor dovnitř i ven pomocí květináčů. Bílá spárovací hmota akcentuje barevné vzory dlaždic vyrobených z různých velikostí a tvarů dlaždic a několika šperků. Největší dopad má seskupení několika květináčů dohromady pro aranžování květin.

9. Sypání květin
Jednoduché kamenné cesty lze ozdobit posypáním vizuálních prvků mezi kameny. Barevné kamenné květy a menší kameny různých velikostí a tvarů uspořádané do květinových tvarů napodobují spadané okvětní lístky.

10. Go Big or Go Home
Líbí se vám trend mozaiky? Zvažte, zda by se celá vaše zahrada stala mozaikovým uměleckým dílem. Zde umělec použil materiály všech tvarů, velikostí, barev a textur k vytvoření nádherné kamenné zahrady.

11. Mozaikové houby
Líbí se vám vzhled hub, které se objevují na vaší zahradě po dešti? Jděte lépe s mozaikovými muchomůrkami. Použijte jeden k vytvoření ohniska na zahradním místě nebo je takto seskupte a předveďte různé barvy a vzory.

12. Barevná ptačí koupel
Přilákejte ptáky do své zahrady ozdobením jejich koupele barevnými kameny. Tato koupel pro ptáky je ohraničena jasně červenou barvou, zatímco vnitřek misky zdobí modré a zelené kameny, které napodobují vodu. Uprostřed se koupou dva kamenní ptáci.

13. Zákoutí květinové terasy
Dalším příkladem velkých vzorů je tato terasa odlišená od zbytku zahrady velkým červeným kamenným květinovým vzorem. Slouží stejnou funkci jako dobrý koberec pro pokoj uvnitř, stahuje se a vymezuje prostor.

14. Tvary přízvuku
Pomocí hladkých hladkých kamenů můžete vytvořit malé obrázky, které zvýrazní cestu nebo zeď ve vaší zahradě. Tyto obrázky červeného srdce, modrého srdce a medvědí tlapy vypadají jako vzory z barevného skla.

15. Rockový portrét
Pro ještě větší dopad a určitou vážnou uměleckou důvěryhodnost použijte kámen a dlaždice k vytvoření velkého portrétu ve stylu art deco, jako je tento obrázek. Žena vykukuje zpod klobouku uprostřed zahradní úpravy.

16. Kruhy a sukulenty
Tato zahrada využívá monochromatické kruhové vzory k vytvoření velkých odrazových můstků uprostřed sukulentní zahrady. Kameny nejen krásně vypadají, ale umožňují snadnou kontrolu půdního krytu.

17. Upcycled Cinderblock Planter
Obyčejné škvárové bloky dostávají zásadní facelift s mozaikovým vzorem. Styl používá různé odstíny modré pro klasický mozaikový vzhled, který připomíná vodu. Když jsou umístěny dohromady, tvoří krásný čtvercový květináč.

18. Mozaikové křeslo
Najděte na své zahradě pohodlné místo pro tuto nadměrně velkou mozaikovou židli. Nejenže je židle sama o sobě uměleckým dílem, ale je pokryta krásným krajinným portrétem se zvířaty, rybami a malými domky.

19. Instalace mozaiky
Pokud máte umělecké dovednosti a prostor na zahradě, můžete vytvořit rozsáhlý umělecký projekt, jako je tento. Klavír a zvířecí lavice vás zvou, abyste přišli a zahráli si na mozaiku vpravo.

20. Bloky z barevného skla
Mozaikové dlaždice lze také použít k vytvoření obrázků s nádechem barevného skla. Zde umělec použil bloky barev k vytvoření obrázků, jako je červený květ, slunečnice a dynamický obrázek červené a černé květiny.