20 ne běžných recyklovaných zahradních květináčů

Pokud rostlina může růst kdekoli, proč ji nezastrčit do staré boty? Pokud to vypadá skvěle – a ono to tak vypadá – zkuste naplnit nevyžádaný kabriolet cíniemi a sedmikráskami. Nezapomeňte na kufr! Následuje 20 důmyslných nápadů, jak zachránit nepoužívané věci v domácnosti a přeměnit je v květináče a kontejnerové zahrady.

Tyto projekty jsou levné a snadné, od malých (zátky od vína) až po masivní (auto). Některé mohou vyžadovat trochu těžkého zvedání. Stěhování staré vany na zahradu bude vyžadovat pořádnou svalovou sílu. Námaha se ale vyplatí na jaře, kdy se vana zpění květinami. Vypadá to jako modrobílá bublinková koupel. Chybí už jen miska na mýdlo s mou oblíbenou vůní levandule a možná kousek mechu na lufu.

Vždycky jsem milovala myšlenku opětovného použití bot a bot jako květináčů, ale nikdy mě nenapadlo zasadit třpytivý pár vysokých podpatků se sukulenty, které trčí otevřené prsty a šplhají až ke kotníku. Myslím, že je to šik, ale schválil by to Jimmy Choo?

Můj úplně nejoblíbenější projekt je pět párů džínů. Jsou vycpané směsí do květináčů a osázené špičatými trávami, které rostou od pasu. Je to jako mít pět špičatých přátel opřených o váš balkon a připravených popíjet pivo. Možná by dali přednost zelené vodě? To je téměř dokonalé, ale mohl bych přidat špetku barvy s červeným šátkem v jedné z kapes a možná pár stříbrných ostruh. Několik dalších detailů by tento koncept drolů rozzářil barvou a jiskrou.

1. Obnošené boty oživené chryzantémami
Žlutá chryzantéma vyčnívá z díry v tomto páru obnošených bot, které byly přeměněny na rustikální květináč. V manžetových svršcích je spousta místa pro zalévací směs, zatímco chlopně podešve ztrácejí, aby poskytovaly odvodnění.
2. Rezavý žlab zahajuje barevné květy
Toto staré kovové koryto, rezavé a tečkované měděnkou, pěkně kontrastuje s červenými a bílými květy a fialovými listy coleus. Špičaté květy a špičaté listy vypadají jako petardy vystřelující k nebi z hliněné nádoby.

3. Naskládejte skleněné lahve do jedinečného květináče
Desítky zelených skleněných lahví jsou pečlivě naskládány do dokonale válcového květináče. Lahve umístěné hrdlem dovnitř a odsazeným dnem ven vytvářejí texturu, která vypadá jako kmen lesklé palmy. Mohutný květináč dominuje opeřeným rostlinám uvnitř.

4. Paletová zahrada předvádí listovou zeleň
Tato recyklovaná paleta, natřená červeně a podepřená tak, že je téměř svislá, vytváří pohodlný prostor pro další řádky zeleniny. Pěkný a přenosný, může být během vegetačního období umístěn na trávníku snadno dosažitelný a na zimu schovaný v zahradním domku.

5. Five Green Friends Belly Up to the Balcon
Z vršků pěti párů vycpaných džín vyrůstají špičaté trávy. Opírají se o zábradlí balkónu, jako by čekali na pozvání dovnitř. Modré džíny a měkká zelená tráva vytvářejí jemné barevné schéma v této vtipné sestavě, která jistě vzbudí smích přátel a sousedů.

6. Všichni na palubě květinového vlaku
Dřevěné sudy jsou umístěny na jejich stranách a rozřezány, aby vytvořily lokomotivu a vagóny vlaku tahajícího macešky po trávě. Dýmovnici tvoří malinká hlaveň a prkno se dvěma kulatými okny naznačuje strojní kabinu. Na kola a světlomety se používají dřevěné disky.

7. Laťkové police udržují hrnce čisté
Dřevěné police s lamelami přibitými přes rám vytvářejí bezpečné místo pro desítky malých rostlin. Dvě sady polic připevněných ke stěně udržují rostliny v bezpečí před větrem, ale jsou otevřené slunečnímu záření. Jeden opřený o zeď úhledně ukládá prázdné hrnce.

8. Růžová a zelená rozzáří staré kolo
Koš tohoto modrého jízdního kola je plný růžových květů a vlečných zelených. Nádoby připevněné k sedadlu přetékají rostlinami a nahrazují jezdce, který dříve šlapal na kole, které je nyní trvale zaparkované na trávě.

9. Znovu unavený a připravený k výsadbě
Ratty černé pneumatiky jsou přeměněny na veselé květináče s vrstvami žluté, oranžové a zelené barvy. Visí na řetězech zapletených do okenní sítě a osázené květinami, které se rozlévají po stranách a změkčují okraje. Ladící žlaby ve žluté a oranžové barvě doplňují design, který ukrývá šedě lakované okno.

10. Vyzkoušejte to, pokud váš roh již necuká
Ze starých rohů, které ztratily svůj lesk, jsou při připevnění k okenní truhlici poutavé květináče. Smyčkovité trubkové tvary kradou show, protože rostliny se sotva vynoří z promáčknutých zvonků hudebních nástrojů.

11. Děravý deštník se stává domovem pro macešky
Bílý deštník, který již není užitečný jako úkryt před deštěm, se používá jako květináč pro modré, žluté a fialové macešky. Vroubkovaný deštník vypadá jako velký bílý květ, což této chytré nádobě dodává vzhled zahrady v květině.

12. Powered by Flowers
Přední část starého červeného brouka je plná fialově kvetoucích rostlin. Tento design se vrací k malovaným květinám, které zdobily vozidla kontrakultury v šedesátých letech. Malé auto, které již není vhodné na provoz, je stále velkým prohlášením.

13. Rostliny zaparkují
Tento červený kabriolet je plný různobarevných květin na předním sedadle, zadním sedadle a kufru. Rostliny jsou nyní jedinými cestujícími v autě, když si našlo trvalé parkovací místo na travnatém poli.

14. Stará vana dělá šplouch barev
Do zahrady je přestěhována zastaralá vana a naplněna modrobíle kvetoucími rostlinami. Někde po cestě byla vana zvenčí natřena zlatožlutou barvou, takže vyčnívá proti zelenému živému plotu

15. Červené květy
Zvětralé duté poleno naplněné zalévací směsí tvoří nádobu pro rostlinu s elegantními červenými květy. Otrhaný okraj a odlupující se kůra tvoří krásný kontrast s šarlatovými květy, které se vznášejí nad polenem.

16. Pretty in Pink
Tento malý růžový šálek obsahuje silné sukulenty. Elegantní rýhovaný tvar šálku s podšálkem zvýrazní baculaté listy rostlin a celkový vzhled, který je okouzlující netradiční.

17. Korkové zátky na víno tvoří malé kořenáče
Vyřezáváním otvorů do korků vinných lahví vytváří miniaturní kořenící květináče pro drobné větvičky a hobliny lišejníků. Díky organickým barvám korků vypadají jako malé kmeny stromů a displej by byl ideální pro vánoční ozdobu.

18. Blue Stripes Liven Recycled Planter
Mořská modrá uvnitř s živými modrými pruhy kolem vně, tato nádoba mohla kdysi mít jiné využití, ale v zahradě se usadila jako místo, kde se pěstují hojné žluté a modré macešky, když se jemně opotřebovávají.

19. Sbalte pár rostlin
Z kovového plotu visí lesklé kabelky a ledničky na oběd v bonbónové barvě. Jasně zelené, fialové, oranžové a žluté tašky jsou barevnými domovy pro rostliny, vlečné a vzpřímené. V tomto odvážném zobrazení jsou obzvláště nápadné fialové listy coleus.

20. Možná začnou tančit
Možná netančí ve vánku, ale tyto vydatné sukulenty vesele rostou v recyklovaných lodičkách. Stále třpytivé a bláznivé s krajkovým vzorem, vysoké podpatky možná viděly lepší časy, ale pochybuji o tom.