10 nejlepších bíle kvetoucích stromů, které rozjasní vaši krajinu

Bílé květy jsou obzvláště běžné na stromech a na výběr je mnoho možností. Ve skutečnosti je mnoho bíle kvetoucích stromů původních a fungují dobře po celých kontinentálních Spojených státech. Bez ohledu na to, kde žijete, máte na výběr, jak zasadit na svém dvoře. Mnohé z těchto snadno pěstovatelných stromů nejenže produkují množství bílých květů, ale jsou také následovány nádhernými podzimními barvami. Níže najdete bíle kvetoucí stromy všech tvarů a velikostí, které vytvářejí poutavou krajinu a zároveň propagují opylovače a další divokou zvěř.

01 z 10
Magnolie jižní

Jižní magnólie (Magnolia grandiflora), symbol jihu a ceněná po celém světě pro své velké, husté listy a obří bílé květy, je pohled, který stojí za shlédnutí. Tyto majestátní stromy, dosahující až 70 stop, potřebují prostor, ale v dospělosti poskytují působivý vzhled. Tyto bíle kvetoucí stromy se nejlépe pěstují v zónách USDA 7-10. Pro místa s menším prostorem vyzkoušejte menší kultivar „Little Gem“, který dosahuje pouze asi 20 stop.

02 z 10
Kvetoucí dřín

Pro ty, kteří hledají kvetoucí strom pro vlhké místo na dvoře, může být dobrou volbou kvetoucí dřín (Cornus florida). Tento nádherný strom je odolný v zónách 5-9. Tento snadno pěstovatelný dřín, který na jaře roste do výšky asi 30 stop a nese rozsáhlé větve plné bílých květů, je také poutavý.

03 z 10
Serviceberry

Oskeruše (Amelanchier arborea), původem z východní poloviny USA, je malý strom, který vypadá skvěle, když je vysazen hromadně nebo jako jediný exemplář. Malý strom, který se často pěstuje s více kmeny v zónách 4-9, produkuje malé bílé květy následované tmavě fialovými plody. Ale nebojte se nepořádku – tento strom je ptačí magnet. Ptáci trhají strom oskeruše čistý ještě předtím, než dostane šanci shodit své plody na zem. Pro kompaktní dvory se podívejte na kultivar ‚Standing Ovation‘.

04 z 10
Carolina Silverbell

Tento bíle kvetoucí strom si zaslouží mnohem větší přízeň. Zvonek obecný (Halesia carolina) se zvonovitými květy, které soupeří s třešněmi, je malý až střední strom, kterému se daří na plném slunci i v částečném stínu. Pěstuje se v zónách 4-8 a je jen zřídka postižen touto chorobou. Carolina silverbells preferují dobře odvodněnou, organicky bohatou půdu. Kromě občasných úprav nebudou nikdy potřebovat prořezávání, aby si udržely svou formu.

05 z 10
Ohio Buckeye

Tento krásný strom, který je vysoký asi 40 stop, potřebuje prostor a nedoporučuje se pro výsadbu kolem domů. V zónách 3-7 tento strom září na velkém dvoře s dostatkem prostoru. Buckey (Aesculus glabra) vyžadují pozornost, když jsou v plném květu. Na jaře produkují krémově bílé květy následované velkými, tmavě hnědými ořechy.

06 z 10
Žluté dřevo

Tato luštěnina (související s fazolemi a hráškem), která dorůstá do maximální výšky 55 stop nebo tak nějak, vytváří na konci jara velké shluky extrémně vonných latovitých květů hrachových květů, po nichž na podzim následují lusky se semeny a jasně žluté listy. Díky své malé velikosti a vynikající parfemaci je žluté dřevo (Cladrastis kentukea) dobrou volbou pro výsadbu v blízkosti palub a teras, kde je lze plně ocenit. Nejlépe se pěstuje v zónách 4-8.

07 z 10
Bílý východní Redbud

Podobně jako standardní růžově kvetoucí forma má bílý východní redbud hojnost malých květů, které pokrývají jeho větve, což mu dodává téměř tropický efekt. Tento malý strom lze pěstovat v zónách 4-9. Poupátka východní (Cercis canadensis f. alba) se skvěle hodí do menších pozemků, kde jsou jejich bílé květy na jaře vidět zblízka a srdčité modrozelené listy si můžete užívat po celou vegetační sezónu.

08 z 10
Okrajový strom

Třásněný strom (Chionanthus virginicus) je v plném květu pohledem. Dospělý strom, který produkuje tisíce dlouhých bílých okvětních lístků, vytváří svými seskupenými květy téměř kouřově bílý efekt. Okrajový strom je další malý, ale široký bíle kvetoucí strom. Vyžaduje dostatek místa k vyplnění. Okrajové stromy preferují plné slunce před částečným stínem v zónách 3-9. Údržba je v podstatě nulová a dokážou odolat i znečištění ovzduší a husté půdě, kde by jiné stromy mohly bojovat.

09 z 10
Franklinův strom

Pokud hledáte vzácný bíle kvetoucí strom, nehledejte nic jiného než Franklin Tree (Franklinia alatamaha). Tato květinová kráska pojmenovaná po Benjaminu Franklinovi pochází z Gruzie v zónách 5-9. Ve volné přírodě se již bohužel nevyskytuje. Tento strom, který dorůstá asi 20 stop, vypadá jako velká bílá kamélie a lze jej pěstovat buď s jedním kmenem, nebo s více kmeny.

10 z 10
Catalpa

Pokud hledáte velký, rozmarný strom pro velký dvůr, katalpa může být právě to, co hledáte. Katalpy (Catalpa speciosa) vytvářejí od pozdního jara do začátku léta obrovské, světle zelené listy a nápadné bílé květy podobné orchidejím, po nichž následují dlouhé lusky podobné fazolím. Zasaďte tyto velké, rychle rostoucí stromy, kde mohou na dálku předvádět své listy, květy a pokroucené větve v zónách 4-8.