Proteinové palačinky ze 4 složek

Neuvěřitelné. Tyto malé „palačinky“ mohou být vyrobeny pouze ze dvou surovin, ale v tomto receptu jsem přidala trochu prášku do pečiva a syrovátkového proteinu. Jsou super rychlou a zdravou snídaní nebo svačinou. Vycházejí s téměř krepovou texturou. Můžete přidat vanilkový extrakt, skořici, kardamom – co chcete! Můžete se také vzdát bílkovin, pokud nechcete doplnit ty vaše. Každá palačinka má jen kolem 30 kalorií!

Ingredience:

1 banán (velký, měl by dát asi ⅓ – ½ šálku, rozmačkaný)
2 vejce
1/8 lžičky. prášek do pečiva (volitelný, ale doporučený)
2 polévkové lžíce vanilkový syrovátkový proteinový prášek (volitelně; místo toho můžete přidat trochu vanilkového extraktu)

Instrukce:

Na sporák položte střední pánev na střední teplotu. Během přípravy palačinek nechte zahřát. Hotovo je, když voda do pánve zasyčí.
Pro přípravu palačinek banán dobře rozmačkejte několika vidličkami. Přidejte vejce, prášek do pečiva a proteinový prášek (pokud používáte) a šlehejte, dokud se dobře nespojí. Před přidáním 2-3 polévkových lžic palačinkové směsi postříkejte pánev nepřilnavým sprejem na vaření (použil jsem nastříkaný kovový kroužek, aby byly moje tak kulaté – pokud se nechcete obtěžovat, budou mít jen trochu nerovný tvar .)
Nechte palačinky vařit 25–30 sekund, než je otočíte a stejnou dobu necháte opékat i druhou stranu. Vyndejte na talíř a podávejte s ořechovým máslem, sirupem bez cukru, máslem, ovocem nebo čímkoli, co chcete!

Zdroj: willowbirdbaking.com