Tipy, jak zasadit cibulky tulipánů do nádob

Výsadba cibulovin ve vaší zahradě může být skličující úkol, zvláště pokud jste začínající zahradník.

Pěstování cibulovin, jako jsou tulipány v nádobě, je bezpečné a skvělý způsob, jak začít s přidáváním barev do vaší jarní krajiny.

Výhodou zakládání tulipánů uvnitř v kontejneru, i když mají zdobit venkovní prostředí, je, že můžete brzy naskočit na sezónu. Tulipány mohou mít širokou škálu výšek, barev a stylů.

Uspořádání tulipánů v nádobě může kvést ročně, pokud je správně zasazeno a opečováváno.

První věc, kterou musíte udělat s tulipány po výběru toho, jaký druh květů chcete, je vybrat správnou nádobu. Nesmí být příliš mělké.

Použijte hrnec o průměru alespoň 9 palců s dobrými drenážními otvory. Hloubka by měla být kdekoli od 7 do 18. Do větších květináčů se samozřejmě vejde více cibulí nářadí a vytvoří plnější květináč. Existuje celá řada nádob, od plastových přes keramické až po terakotové. Nevybírejte tmavé květináče, protože absorbují sluneční světlo a tulipány nemají rády teplo.

Nejprve najděte nylonovou síťku a vložte ji na dno hrnce. To pomůže udržet nečistoty v hrnci. Pár kamenů přes pletivo dodá trochu provzdušnění.
Poté naplňte hrnec do poloviny směsí perlitu a vermikulitu. Potřebujete porézní půdu, která rychle odtéká, a tuto půdu lze získat v obchodě pro domácnost a zahradu nebo online. Důležité je, že tato směs zadržuje vlhkost lépe než půda ve vaší zahradě.

Jakmile to uděláte, umístěte cibule 1 palec od sebe.

Poznámka: špičatý konec cibule by měl směřovat nahoru. Plochá strana je místo, kde budou růst kořeny. Začněte tím, že jimi nejprve obkroužíte okraj květináče a poté pomocí malého pravítka určete vzdálenost, jakmile budou všechny cibule uvnitř, jemně zatlačte na plochou stranu cibule dostatečně hluboko, aby držela na místě. Poznámka: nikdy nepoužívejte cibule s bílou houbou. Znečistí všechny cibule.

Pokročilou technikou je umístit polovinu cibulí na tuto úroveň, nasypat malé množství zeminy, která je zakryje, a poté umístit druhý kruh cibulí nad ně mezi místa, kde jsou ostatní cibulky. To vytvoří vícevrstvý vzhled, který je plný a dechberoucí. Pomocí prstu se můžete ujistit, že mezi ně vkládáte žárovku.

Ať už jste použili jakoukoli techniku, nyní zakryjte cibulky pěti až sedmi palci půdy pomocí stejné směsi.

Bohužel tulipány jsou pro veverky jako bonbón. Pokud se tedy chcete vyhnout ztrátě svých krásných cibulí, pokud umisťujete nádobu ven, je vhodná doba umístit na horní část květináčů těsně nad půdu kuřecí drát, aby se vytvořila bariéra.

Uřízněte kolečko kuřecího drátu asi o 2 palce větší, než je průměr horní části hrnce. Přeložte kuřecí drát přes okraje hrnce. Konce kuřecího drátu přelepte ozdobnou páskou. Jeden na skrytí, dva na ochranu vašich prstů.

Jakmile cibulky zasadíte, půdu dobře zalijte. Přebytečná voda by měla odtékat drenážními otvory na dně.

Pokud držíte cibule uvnitř, musíte je zalévat dvakrát až třikrát týdně. Venku si všimněte pravidelných srážek a dvakrát až třikrát týdně doplňte zálivku.
Tulipány milují hnojiva, proto je často přihnojujte pomocí základního zahradnického hnojiva.

Uchovávejte cibule na místě se stálou teplotou, protože často změny teploty způsobí hnilobu cibulek.

Tulipány by měly začít kvést za dva až tři týdny, nebo pokud je váš květináč venku, jakmile teplota dosáhne 60 °. Existují i raně a pozdě kvetoucí tulipány, takže si na obalu všimněte, o jaký druh se jedná.

Péče o vaše tulipány po vysazení je důležitá. Kdy jsou tulipány, když je horní jeden palec půdy suchý na dotek. Můžete to zjistit tak, že šťouchnete prstem až do prvního kloubu.

Je také důležité, aby tulipány byly na slunci 6 hodin. Buďte však opatrní s okny, která mohou tulipány přehřívat, protože se jim ve vysokých teplotách nedaří.

Pokud vám tulipány začnou žloutnout, mohou mít nějakou chorobu, být napadeny háďátky nebo přelité vodou.

Užijte si své tulipány. Přinesou vám úsměv na tváři a eleganci do vašeho domova.