Toronto levně – nejlepší věci, které můžete ve městě právě teď dělat zdarma

Zatímco nejlidnatější město Kanady může být drahé místo k návštěvě, stále můžete najít spoustu zábavných věcí, které můžete dělat zdarma po celý rok, pokud víte, kde hledat. Ať už jde o obdivování uměleckých děl, túru, výlet na pláž nebo dokonce sledování opery(!), cestovatelé nemusí utratit jmění, aby si užili požitky města. Zde jsou některé z našich oblíbených bezplatných věcí, které můžete dělat v Torontu.


Náměstí Yonge-Dundas
Yonge-Dundas Square je odpovědí Toronta na newyorské Times Square: rušný prostor pro pěší, obklopený obřími digitálními obrazovkami, kde se neustále něco děje. Během letních měsíců (obvykle červen až září) se každý týden konají bezplatné koncerty a filmové projekce, ale i když navštívíte mimo toto období, pravděpodobně zaznamenáte nějakou aktivitu, ukázku nebo událost. Popadněte lavičku a strávte chvilku nebo dvě tím, že si to všechno zachytíte.

Galerie umění Ontaria
Cítíte se jako znalec umění? Art Gallery of Ontario je jednou z největších galerií v Severní Americe a ukrývá neuvěřitelnou sbírku kolem 95 000 děl, od děl kanadských umělců, jako jsou Tom Thomson a Emily Carr, až po těžké váhy z Evropy jako Rembrandt, Van Gogh. a Picasso. AGO – samo o sobě něco jako umělecké dílo se svými velkolepými prosklenými fasádami – nabízí ve středu večer volný vstup pro každého a je zdarma po celý rok pro děti do 25 let.


Allan Gardens konzervatoř
Allan Gardens je krásná vnitřní botanická zahrada plná bujné zeleně a barevných květin. Při fotografování však buďte opatrní (i pomocí smartphonu), protože zaměstnanci zahrady mají tendenci tlačit na povolení k fotografování.

Botanické zahrady v Torontu
Nemůžete se nabažit rostlin? Jednou z našich oblíbených bezplatných věcí v Torontu je vydat se kousek mimo centrum do Torontské botanické zahrady, která se skládá ze 17 tematických zahrad.


Náměstí Nathana Phillipse
Jak lépe ukázat, že jste na návštěvě Toronta, než vyfotit se před velkým a odvážným nápisem Toronto? Najdete ho přímo před radnicí na náměstí Nathana Phillipse. Samotné náměstí není příliš ošuntělé a je to skvělé místo pro sledování lidí (nebo turistů).

Kanadská operní společnost
Chcete vidět představení? Podívejte se na představení v úžasné budově Four Seasons Center for Performing Arts. Kanadská operní společnost pořádá od září do května bezplatný koncertní cyklus, na kterém můžete vidět představení zavedených i začínajících umělců různých žánrů.

Graffiti ulička
Milovníci street artu jistě ocení Graffiti Alley (Rush Lane), jednu z nejmalebnějších oblastí Toronta. Pouliční umění je zde legální a uvidíte zářivá díla hrdě vyzdobená po zdech, od nadrozměrných kreslených zvířat až po politicky zabarvené nástěnné malby, jejichž cílem je vyvolat debatu.


Trh svatého Vavřince
Prohlédněte si historické tržiště St Lawrence Market a výkladní skříň od více než 120 prodejců a řemeslníků. Bude těžké odolat nákupu čehokoli se všemi těmi lahodnými vůněmi, které vás obklopují, ale alespoň bude zábava se kolem procházet. Zajímavost: St Lawrence Market existuje již více než 200 let.

Trinity Bellwoods Park
Trinity Bellwoods, oblíbená destinace pro umělce a ty, kteří si užívají legální drink ve veřejném parku, je krásný park Queen West, který stojí za návštěvu. Máte-li chuť na něco sladkého, zastavte se v iHalo Krunch vedle na servírování na dřevěném uhlí.

Evergreen Brick Works
Podívejte se na unikátní umělecké instalace, projděte se parkem a nakupujte na víkendovém farmářském trhu. Evergreen Brick Works je krásný a relaxační prostor kousek za městem, ideální pro rodiny.


High Park Zoo
High Park je jedním z oblíbených zelených ploch v Torontu a je skvělým místem, kde si můžete rozvinout piknikovou deku, zaplavat si, zahrát si tenis nebo na kole. K zábavě přispívá bezplatný vstup do zoo High Park Zoo, malého a příjemného prostoru pro bizony, lamy a pávy, které se u dětí jistě stane hitem. V letních měsících zde můžete navštívit večerní představení Shakespeara v High Park, jedné z nejdéle probíhajících kanadských divadelních akcí pod širým nebem (platba probíhá formou daru).

Pláž Woodbine
Jako největší pláž ve městě je Woodbine Beach letním horkým místem pro rodiny a volejbalové nadšence. Nachází se ve čtvrti Beaches v torontském East Endu, což je roztomilá oblast k prozkoumání.

Kluziště
Navštivte Toronto v zimě a po celém městě uvidíte veřejné kluziště, z nichž většina je zdarma k použití, pokud máte vlastní brusle (alternativně jsou půjčovny obvykle k dispozici za přibližně 10 kanadských dolarů). Mezi oblíbená místa patří Harbourfront Centre, kluziště na náměstí Nathan Phillips Square a Greenwood Park, které jsou obvykle v provozu přibližně od listopadu do ledna (v závislosti na počasí).

Zdroj: lonelyplanet.com