10 fantastických DIY zahradních projektů

Máte nutkání chytit se na zahradě, ale nevíte, kde začít? Právě pro vás jsme sestavili seznam.

Obvykle volíme směr a držíme se ho, píšeme o konkrétních projektech nebo variacích na téma. Dnes jsme však chtěli skočit několika směry najednou a sdílet nápady samy jako výchozí body pro každého, kdo uvízl na zahradě s energií na rozdávání.

Některé z níže sdílených myšlenek byly na našem webu podrobněji popsány dříve, zatímco jiné jsou zcela nové. Každý obrázek je samozřejmě doprovázen odkazem na původní web s informacemi a návody pro svépomocné práce, které vám pomohou znovu vytvořit projekt ve vaší zahradě.

Pokud se díváte na svůj dvůr a přemýšlíte, co dělat dál, vyzkoušejte některý z těchto projektů. Možná vezmete nápad a poběžíte s ním a vytvoříte něco zcela osobního. Možná si jednoduše uděláte vlastní představu zrozenou z inspirace zde vystavené. Ať tak či onak, doufáme, že se tam dostanete a zapojíte své zahradnické dovednosti do zábavného a kreativního DIY projektu!

1. DIY květináč z kmene

Když jsme objevili tento projekt, nemohli jsme potlačit naše nadšení. Myšlenka na využití starého vydlabaného kmene jako krásné přírodní kontejnerové zahrady je příliš zvláštní, než aby se tomu dalo odolat. Vyzkoušejte to s jakýmkoliv dřevem, které se vám obzvlášť líbí!

2. Postavte si svou vlastní lavičku na stromě

Toto je jeden z těch zahradních projektů, které budou vypadat fantasticky v nadcházejících letech, přičemž přátelé a rodina nikdy nebudou hádat, že jste to udělali sami. Tento proces vyžaduje určité dovednosti při zpracování dřeva, ale materiály jsou levné, takže se nezapomeňte podívat na průvodce. Výsledky hovoří samy za sebe.

3. Zakryjte klimatizaci

Exteriér vašeho domova je místem, kde se dělá první dojem, a mnoho z nás nemá rádo mimořádně neomalený vzhled velké klimatizace mimo domov. Tento projekt je poměrně jednoduchý a levný způsob, jak zkrášlit tuto zásadní, ale nevzhlednou část vaší krajiny.

4. Sukulentní fontána


Zde je velkolepý způsob, jak předělat jakoukoli fontánu. Pomocí struktury mísy jako kontejnerové zahrady ji můžete naplnit krásnými sukulenty a sledovat, jak se rozlévají jako hyperbarevné zahradní fontány.

5. Cihlové značky na bylinky

Tento jednoduchý, efektivní a skutečně zábavný projekt je geniálním způsobem, jak správně označit vaši zahradu, aniž byste ji zaplnili nápisy. Jediné potřebné materiály jsou trocha barvy, slušný rukopis a jakákoli cihla, kterou chcete.

6. Oblečte si svůj plot

Existují stovky způsobů, jak přidat detail do vaší zahrady, ale oblékání plotu je jedním z nejúčinnějších. Vyplnění tohoto vertikálního prostoru obklopujícího samotnou zahradu rozšiřuje vizuální paletu a přidává zcela novou sféru, se kterou si můžete hrát a zdobit. Tento projekt zahrnuje závěsné květináče, ale možnosti jsou nekonečné.

7. DIY vertikální květinový záhon

Chcete skrýt obzvláště nudnou zeď nebo jednoduše přidat další květiny, když vám dojde rovná půda? Vertikální zahrada je nemožné odolat DIY projektu, který vám umožní přidat krásu nového růstu do prakticky jakéhokoli prostoru. Existuje nespočet způsobů, jak toho dosáhnout, ale související pokyny poskytují obzvláště inovativní přístup.

8. Paletová zahradní cesta


I když existují desítky DIY projektů, které lze vyrobit ze starých dřevěných palet, nejvíce nás zaujal tento nápad na nádhernou zahradní cestu. Výše jsme sdíleli rozpracovaný obrázek, ale konečný produkt, který můžete vidět prostřednictvím výše uvedeného odkazu, je krásným vyjádřením zábavy a praktičnosti v každé zahradě.

9. Zahradní koule

Nedávno jsme zveřejnili celý příspěvek o divokém světě zahradních koulí a sdíleli jsme mnoho různých způsobů, jak si můžete vytvořit svůj vlastní. Tento obrázek ukazuje míč s plochými kuličkami, jedno z nejjednodušších a nejkrásnějších vyjádření tohoto designu.

10. Vyvýšené zahradní záhony

Existuje jen málo lepších způsobů, jak vizuálně rozproudit zahradu, než úctyhodný vyvýšený zahradní záhon. Ty vizuálně odlišují segment růstu, přidávají vrstvu ornamentů a mohou dokonce chránit před škůdci.

 

Zdroj: gardenloversclub.com