Průvodce pro začátečníky výsadbou kontejnerové zahrady

Kontejnerová zahrada je perfektní volbou pro ty, kteří mají omezený venkovní prostor, ve kterém mohou zasadit zahradu. Například lidé, kteří mají pouze betonovou plochu, například ti, kteří bydlí v bytech, mohou využít kontejnerovou zahradu.

Kontejner vám umožňuje pěstovat rostliny v nádobách, spíše než je přenášet do půdy nebo znečištěné oblasti.

Většina lidí, kteří mají zahradu v kontejneru, používá řadu různých rostlin s různou výškou, barvami a cykly kvetení, aby vytvořili zahradu, která vypadá krásně a má různá ohniska pro oko.

Pokud s vytvářením kontejnerové zahrady teprve začínáte, možná netušíte, kde začít.

Zde je průvodce, který vám pomůže při vytváření dokonalé kontejnerové zahrady pro váš prostor.

Tipy na výběr rostlin pro kontejnerovou zahradu
Když vybíráte rostliny pro kontejnerovou zahradu, vždy důrazně doporučujeme vybrat rostliny, které pocházejí z vaší oblasti.

Rostlinám, které pocházejí z vaší oblasti, se bude ve vaší oblasti s největší pravděpodobností dařit venku a bude se jim dařit dobře vzhledem k počasí w

Je také důležité, abyste zvážili prvky, kde bude vaše kontejnerová zahrada umístěna. Podívejte se, kolik slunce v dané oblasti svítí a v jakou denní dobu je v oblasti slunce. Odtud najděte rostliny, kterým se nejlépe daří v podmínkách, které jsou přítomné ve vašem prostoru.

Například, pokud váš prostor dostane částečné slunce, potřebujete rostliny, které vyžadují částečné slunce. Nebo, pokud je váš prostor plný slunce, potřebujete rostliny, které nezahynou, pokud budou vystaveny všemu tomu slunci.

Při výběru kontejnerové zahrady také chcete vybrat rostliny různé výšky.

To vytváří dynamiku, která pomáhá vaší zahradě vypadat plně a zároveň umožňuje každé rostlině vyniknout a zářit. Zjistěte, jak vysoko rostlina roste a jak široká rostlina roste, abyste našli rostliny, které mají různé výšky.

Tipy, jak vzájemně kombinovat ty správné rostliny
Při výběru rostlin pro vaši kontejnerovou zahradu možná zjistíte, jak můžete kombinovat ty správné rostliny.

Existuje mnoho faktorů, které musíte vzít v úvahu při výběru rostlin, které budou dobře spolupracovat. Zvažte barvy rostlin, kdy rostliny kvetou a výšku a šířku rostliny.

Většina odborníků doporučuje zasadit stejnou kombinaci vysokých rostlin, výplňových rostlin a koncových rostlin.

To vytvoří pěknou rovnováhu, díky které bude vaše zahrada vypadat plná a barevná, s širokou škálou barev a různých textur.

Jak zasadit do vrstev
Jednou z nejčastějších mylných představ o kontejnerových zahradách je, že každá rostlina musí být zasazena do své vlastní nádoby. Rostliny můžete kombinovat v jedné nádobě, pokud mají stejné nároky na půdu a světlo.

Při výsadbě kontejnerové zahrady možná budete chtít zvážit výsadbu vysoké ústřední rostliny s výplňovou rostlinou a/nebo koncovou rostlinou.

To pomáhá naplnit nádobu a zároveň přidat hloubku a vrstvy do vaší zahrady. Jakmile budete mít kontejnery osázené, můžete si pohrát s umístěním kontejnerů na vaší zahradě, abyste vytvořili perfektní zahradu pro vás.

Výběr správných kontejnerů
Když vybíráte nádoby na zahradu, vždy musíte myslet na drenáž. Nádoby mohou vypadat krásně, ale pokud neumožňují půdu odtékat, vaše rostlina bude trpět.

kontejner květiny na schodech
Zvažte také, jak se nádoba zahřívá. Tmavě zbarvené nádoby se mohou zahřát, čímž se prohřeje jejich kořenový systém vašich rostlin. Snažte se vybrat materiály, které mohou dýchat a nezahřívají se, aby vaše rostliny prospívaly.

Kontejnerové zahrady umožňují lidem, kteří nemusí mít dvůr, mít stále krásnou zahradu. Výběr správných rostlin a správných nádob je klíčem k tomu, aby vaše kontejnerová zahrada mohla růst a prosperovat.

Poznání rostlin pocházejících z vaší oblasti a věnování pozornosti tomu, co rostlina potřebuje, vám může pomoci vybrat rostliny, kterým se bude dařit na základě podmínek v prostoru, do kterého plánujete umístit své kontejnerové rostliny.