10 Nejlepších pokojových rostlin révy vinné a popínavé rostliny

Přidání pokojových rostlin do jakékoli místnosti může pomoci s estetickou přitažlivostí a zlepšit vaši náladu. Rostliny naplní váš prostor životem a mnohé nevyžadují mnoho času ani úsilí.

Samozřejmě není vždy snadné se rozhodnout, jaké rostliny zavést, zvláště pokud máte omezený prostor nebo světlo.

Abychom vám pomohli vybrat ty nejlepší pro vás, sestavili jsme seznam deseti nejlepších pokojových rostlin révy a popínavých rostlin spolu s několika užitečnými tipy pro pěstování.

Filodendron
Filodendrony zůstávají jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin, protože rostou rychle a přicházejí v několika odrůdách. Většina druhů má velké, lesklé zelené listy, které dodávají každé místnosti šmrnc. Pokud si vyberete jednu z odrůd révy, připravte se na začlenění podpěr pro výhonky, které mohou dosáhnout délky několika stop.

Možná se budete chtít vyhnout filodendronům, pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, protože listy jsou krásné, ale toxické. Také je nevystavujte přímému slunci, protože by to mohlo listy poměrně rychle spálit. A konečně, pokud si všimnete povislých listů, jste buď přemokření, nebo podmáčení, takže zkontrolujte půdu, abyste se ujistili, že je kolem základny mírně vlhká a volná.

Anglická Ivy
Anglický břečťan je nádherná, nenáročná na pěstování, kterou můžete vycvičit do různých tvarů. Nejprve je seřízněte na velikost, která se vám líbí, protože mohou růst tak velké, jak jim dovolíte. Přestože se listy přiklánějí ke smaragdově zelené, mnohé z nich mají barevné okraje od stříbrné přes zlatou až po bílou nebo krémovou.

Ujistěte se, že jste vybrali nádobu, která dobře odtéká a sleduje úroveň vlhkosti, aby nedošlo k přemokření. Lépe se jim daří v chladnějších teplotách, ale zvládají vyšší vlhkost. Ideální je jasné světlo, ale dávejte pozor, abyste se vyhnuli přímému slunečnímu záření.

Pavoučí rostlina
Pavoučí rostliny mohou být nejjednodušší pokojovou rostlinou na pěstování. Dlouhé úzké listy mu dodávají špičatý vzhled, ale u dospělých rostlin se vyvinou výhonky elegantních květů.

Neměli byste zalévat více než jednou týdně, ale zkuste použít destilovanou vodu, protože fluorid může ovlivnit pavoučí rostliny. Chraňte je před přímým slunečním zářením, ale zajistěte, aby dostávaly přirozené světlo.

Palcová rostlina
Hledáte ve svém prostoru trochu více barev? Palcové rostliny se vyskytují v několika variantách a mají nádherné pestré listy od bílé přes zelenou až po stříbrnou až fialovou. Navíc jsou dodávány s návodem na snadnou péči, stačí zalévat každý týden nebo dva a během jara a léta několikrát přihnojit.

Tip: Aby byly tyto nádherné znaky na listech zřetelné, dopřejte jim dostatek jasného, ale nepřímého slunečního světla.

Plíživý Obr
Pokud jste někdy obdivovali vinnou révu šplhající po exteriéru staré anglické budovy, mohl to být plazivý fík. Je to odolná rostlina, která dobře funguje jako pokojová rostlina ve velkém květináči nebo dokonce teráriu. Vinná réva se plazí ven a proudí kolem květináče v krásné kaskádě zeleného listí.

Plíživý fík není moc kvetoucí rostlina, ale může přidat trochu zeleně do vašeho pokoje. Dopřejte jí částečný stín, podle potřeby ji seřízněte a pro dosažení nejlepších výsledků udržujte půdu dobře odvodněnou. Všimněte si, že je toxický pro chlupaté přátele.

Perlový náhrdelník
Výběr String of Pearls vám může dát nejneobvyklejší rostlinu na tomto seznamu. Je to vlastně sukulentní s listy, které připomínají zelené hrozny, které přečnívají přes okraj květináče. Rostlina vám také dává malé bílé květy s jedinečnou kořenitou vůní.

Zasaďte si Šňůru perel do mělkého hliněného květináče s kaktusovou směsí zeminy. Půdní směs by měla mezi zavlažováním úplně vyschnout, pokud si nevšimnete scvrklých listů.

Jasmín
Jasmín může být známý jako vonná rostlina, ale ne všechny odrůdy mají vonné květy. Pěstování jasmínu uvnitř však může přinést příjemnou vůni z jemných bílých květů, obvykle výraznější ve večerních hodinách.

Nejlepších výsledků dosáhnete, když rostlinu jasmínu udržíte u jižního okna a na podzim ji postavíte na několik týdnů ven, abyste podpořili nový růst. Udržujte půdu vlhkou a pravidelně udržujte růst, abyste zabránili jejímu příliš velkému růstu.

Pothos
Rostliny Pothos vám poskytují liány s velkými listy ve tvaru srdce. Rostou rychle a i přes svůj atraktivní vzhled vyžadují omezenou péči. Vines kaskádovitě stéká po poličce nebo stole a můžete je trénovat přes stěny nebo nahoru po schodech, abyste vytvořili jedinečný dekor.

Pothos zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá, pokud si nevšimnete žloutnoucích listů. Nejlepší je nepřímé světlo, ale rostlina pothos zvládne i stinné podmínky a dokonce i světlo ze zářivek, pokud ji chcete mít v kanceláři. Pamatujte však, že příliš mnoho stínu může ovlivnit vzhled listu a pomalý růst.

Černooká Susan
Chtěli byste barevnými květy, které rozzáří váš prostor? Rozkošné žluté květy na Black-Eyed Susan Vine mohou být přesně to, co potřebujete. I když je stálezelená réva původní trvalkou na Středozápadě, při správné péči může dobře fungovat jako pokojová rostlina v květináčích.

Zasazení liány Black-Eyed Susan do závěsného koše vám umožní kontrolovat růst a ocenit listy ve tvaru šípu padající po stranách. Ujistěte se, že jste vybrali květináč s dobrou drenáží a udržujte teplotu vzduchu statickou, abyste získali více květů.

Clematis
Další barevná, kvetoucí liána je Clematis. Můžete si vybrat jednu z několika odrůd v závislosti na preferované barvě květů a listů. Například květy ve tvaru hvězdy mohou být modré, fialové, růžové, červené, žluté nebo bílé a listy se pohybují od modré po zelenou.

Nízkoúdržbová liána je trénovatelná a může ve vaší domácnosti vytvořit barevnou živou stěnu. Většina květů má jemnou vůni a není neobvyklé vidět několik období kvetení v průběhu roku, když jsou pěstovány uvnitř. Dopřejte jim dostatek slunečního světla, pravidelně je zastřihávejte a nepřelévejte je.

Závěrečné myšlenky
Pěstování vinné révy a popínavých rostlin uvnitř může vylepšit vaši výzdobu nebo se stát nepřehlédnutelnou barevnou stěnou. Když tyto rostliny vinné révy a popínavé rostliny přesunete dovnitř, můžete překonat zóny odolnosti, protože ovládáte prostředí. Navíc mnoho z těchto rostlin vyžaduje omezenou péči, což z nich dělá vynikající možnosti pro lidi, kteří rádi cestují nebo někdy zapomínají na zalévání nebo hnojení.