10 nejlepších rostlin pro balkónové zahrady

Můj balkon je místo, kam se stahuji, když si chci odpočinout, ale nikdy jsem neměl moc štěstí s pěstováním rostlin v prostoru. Teplota a světelné podmínky jsou v této oblasti každého domu různé, takže pěstování většiny rostlin na balkóně bude vyžadovat více úsilí. Pokud však vyberete ty správné rostliny, budete moci z tohoto venkovního prostoru vytvořit nádhernou soukromou zahradu. Ve většině případů budete chtít zůstat u rostlin, které jsou schopny růst na plném až částečném slunci a mohou snadno přežít podmínky sucha.

Pojďme se podívat na 10 snadno pěstovatelných rostlin, které jsou ideální pro vaši balkónovou zahradu.

1) Impatiens
Máte-li stinný balkon, pak si ve venkovním prostoru zamilujete netýkavky. Nejlépe rostou v zónách dva až sedm, ale mají tendenci dobře růst na částečném slunci. Mohou růst kdekoli od šesti palců do 30 palců na výšku a čím blíže jsou zasazeny, tím vyšší budou. Obecně platí, že tyto rostliny porostou celé jaro a léto a během této doby by měly být denně zalévány.

2) Verbena
Pokud hledáte koncovou rostlinu na váš balkon, pak je verbena skvělou volbou. Můžete je zasadit do závěsných košů k dokonalosti vašeho vertikálního prostoru nebo je zasadit na okraj prostoru do květináče nebo okenního truhlíku. Tato odolná rostlina může růst v zónách 6 až 10. Dodávají se v různých barvách a velikostech a mohou přežít na plném slunci s velmi malým množstvím vody.

3) Měsíčky
Pokud máte problémy s pěstováním rostlin v tomto prostoru, pak měsíčky jsou velmi odolná rostlina, která k přežití vyžaduje velmi málo vody. Obvykle kvetou od časného jara do začátku podzimu v zónách 2 až 11, ale bude pro ně obtížné přežít první mráz, protože preferují plné slunce a horké dny. Jsou to také rostliny velmi odolné vůči škůdcům, takže udrží mimo škůdce, jako jsou komáři.

4) Maceška
Macešky jsou příjemně vonící květiny, které jsou ideální do květináčů a truhlíků na váš balkón. Kvetou v různých barvách, včetně odstínů růžové, fialové, modré, červené, žluté a bílé, což bude skvělé pro přidání osobitosti vašemu balkonu. Tyto rostliny rostou nejlépe v zónách sedm a výše během jara roku. Nejlépe rostou v částečném stínu, zvláště proto, že se přílišným teplem zhorší.

5) Petúnie
Petúnie jsou vytrvalé rostliny, které rostou pouze v zónách 9 až 11, což znamená, že pokud nežijete v oblasti s denními teplotami mezi 60 až 75 stupni Fahrenheita, možná zjistíte, že pěstování na balkóně s nižšími teplotami může být náročnější. . Tyto rostliny potřebují plné slunce asi pět nebo šest hodin denně, ale protože jsou schopny tolerovat podmínky sucha, nebudou muset být zalévány tak často.

6) Morning Glory
Tyto květiny se dodávají v odstínech růžové, fialové, modré nebo bílé, které vytvoří barevné patro na každém balkoně. Jedná se o rostlinu, která roste na vinné révě, takže je budete moci vycvičit, aby pokryli jakoukoli část balkonu, kterou chcete, zejména proto, že liány mohou dorůst do délky 15 stop nebo více. Ranní slávy obvykle rostou nejlépe v zónách 3 až 10. Aby prosperovaly, vyžadují plné slunce, málo vody a trochu úkrytu před chladem.

7) Pelargonium
Pelargonie, které jsou také známé jako muškáty, jsou ideální rostlinou na balkon, zvláště pokud plánujete zaplnit nějaké květinové truhlíky v prostoru. Často se pěstují jako letničky v zónách 9 až 11, ale je známo, že jsou to trvalky, které rostou také v tropických oblastech. Typicky jsou červené, růžové, fialové a bílé, což může vytvořit barevnou expozici na každém balkónu. Nejlépe kvetou, když mají celý den plné slunce, a při správných podmínkách mohou dorůst až dvou stop do výšky.

8) Begonie
Begónie jsou krásné květiny, které mají jasné květy a snadno se pěstují. Dobře se jim bude dařit v zónách 3 až 11, ale nemají rádi chlad, takže nemohou být venku na vašem balkóně, když udeří první mráz. Jsou citlivé na jasné sluneční světlo a velké teplo, takže budete chtít balkon, který bude každý den několik hodin zastíněn. Nevyžadují mnoho vody a kvetou od pozdního jara do pozdního podzimu.

9) Geranium břečťan
Pokud hledáte rostlinu, kterou můžete natrénovat, aby se mohla omotat kolem zábradlí nebo stěny vašeho balkonu, pak je břečťan pelargónie dobrou volbou. Nejlépe roste v zónách 10 a 11, pokud nejsou v zimě přeneseny dovnitř. Dávají přednost dobře odvodněné půdě a zalévání jednou týdně, ale mohou snadno přežít v podmínkách sucha. Preferuje se plné slunce, ale tyto rostliny snesou i trochu stínu.

10) Chryzantéma
Často označovaná jako prostě maminky, je to rostlina, která dobře poroste v zónách pět až devět. Kvetou koncem léta, což vám později v roce poskytne barevnější venkovní prostor. Přicházejí v řadě jasných barev, které zahrnují odstíny žluté, červené, růžové a fialové. Tyto rostliny vypadají skvěle v osazovacích koších nebo květináčích, zejména proto, že mohou dorůst do výšky dvou až tří stop. Vyhovují jim také plné slunce a dobře odvodněná půda.