10 nejlepších rostlin pro květináče v plném slunci

Pokud máte ideální místo pro květináč, ale je na plném slunci, možná vás zajímá, co funguje nejlépe na místě, kde je po celý den hodně slunce.

Při výběru rostlin do truhlíku zvažte umístění rostlin společně s podobnými požadavky na vodu, vlhkost a teplotu.

Je také důležité, abyste vybrali rostliny, které budou dobře růst ve vaší pěstitelské zóně. Musíte být také upřímní ohledně množství práce, kterou jste ochotni vykonat, abyste se postarali o svůj květináč.

Při pěstování na plném slunci můžete pro své květináče najít mnoho různých možností. Začněte plánovat své další nádoby pro jednu nebo více rostlin ještě dnes.

Zde jsou některé rostliny, které je třeba zvážit.

Okrasné sladké brambory

Okrasné sladké brambory můžete pěstovat v zónách 8b až 11 po celý rok. Réva je mnohem barevnější než u jedlých sladkých brambor. Rychle vyroste mimo váš květináč a bude se táhnout prostorem a přidá vizuální zajímavost. Tuto rostlinu lze snadno zastřihnout. Použijte řezy používané k založení nové révy.

Lantana

Lantana roste v zónách 11 a 12. Tato rostlina keřového typu může vyrůst až do výšky 6 stop. Většina lidí, kteří ji chtějí zasadit do květináče, bude chtít zvážit zakrslé nebo koncové hybridy. Vytváří bílé, žluté, červené a fialové pětilaločné malé květy ve shlucích v hroznech, které mohou mít průměr až 2 palce.

Salvia

Tato rostlina, která se často nazývá šalvěj, dorůstá do výšky 2 stop v zónách 5 až 9 a může se rozšířit tak, aby byla stejně široká jako vysoká. Ti, kteří žijí v teplejším klimatu, možná budou muset poskytnout této rostlině nějaký odpolední stín. Dvoupyské, světle žluté květy vykvétají koncem léta a začátkem podzimu.

Canna Lily

Lilie Canna roste v zónách 8 až 10. Může vyrůst až do výšky 3 stop a může se šířit asi 2 stopy. Květy a listy této sestřenice kaňony rostou přímo z oddenků. V červnu si nasadí bělavě žlutou skvrnu obklopenou jasně bílými skvrnami, která trvá asi osm týdnů.

Žabky

Rostlina žabky, která roste v zónách 8 až 11, obvykle dorůstá do výšky asi 4 stop. Jeho listy s jemnou texturou vytvářejí krásný kontrast, když je umístíte do květináče vedle možností se širšími listy. Tato rostlina má povislou formu a kvete po celý rok. Nejčastěji uvidíte červené možnosti, ale jsou k dispozici žluté a jiné barvy.

Flox

Phlox dorůstá do výšky asi 4 stop na tuhých stoncích v zónách 4 až 8. Jeho tmavě zelené listy mohou být dlouhé až 6 palců. V létě až začátkem podzimu vytváří 6 až 8 palců koncové shluky květů. Každá květina má dlouhou korunní trubici a pět plochých okvětních lístků. Květy se mohou pohybovat od růžovofialové až po špinavě bílé.

Sedum

Existuje více než 400 druhů rozchodníků a většina z nich poroste v zónách 4 až 9. Proto je životně důležité zvolit správnou volbu pro váš květináč, protože některé zůstávají kratší, jako půdopokryvné, zatímco jiné možnosti rostou mnohem vyšší. ‚Autumn Joy‘, ‚Matrona‘ a ‚Frosty Morn‘ jsou některé vyšší odrůdy, o kterých možná budete chtít uvažovat o výsadbách. Tyto rostliny kvetou koncem léta a na podzim, kdy mnoho položek ve vaší zahradě může začít blednout.

Calibrachoa

Calibrachoa je koncová liána, která roste v zónách 9 až 11. Může produkovat liány dlouhé až 2 stopy. Tyto rostliny jsou často nazývány milionem zvonků kvůli jejich hojnému kvetení, které trvá od jara do podzimu. Calibrachoa najdete v různých barvách, včetně fialové, modré, růžové, červené, purpurové, žluté, bronzové a bílé.

Gomphrena

Gomphrena roste ze zón 2 až 11. Tato rostlina, která dorůstá do výšky asi 2 stop, vytváří mnohovětvené stonky. I když na jaře nasazuje nenápadné květy, důvodem, proč mnoho zahradníků tuto rostlinu miluje, je její jetelovitá květina, která má papírovou texturu. Květní hlávky se objevují na začátku léta a vydrží přes první tuhý mráz.

Verbena

K dispozici je asi 250 možností verbeny, přičemž většina dobře roste v zónách 7 až 9. Můžete najít možnosti, které zůstanou krátké jen 6 palců a jiné dorostou přes 3 stopy. Většina kvete bohatě v létě a na podzim. Mnoho z nich má vícebarevné květy se šesti okvětními lístky, které obklopují potopený centrální disk v kontrastní barvě.