11 nejlepších rostlin pro přední část vašeho domu

Domov je tam, kde je srdce. Krásná předzahrádka plná zeleně, květin a keřů je dokonalým způsobem, jak nechat lásku, kterou chováte ke svému domovu, proniknout do přírody.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udělat přední část vašeho domova lákavou, elegantní a okouzlující, je krásná zahrada s víceúrovňovou rostlinnou krajinou. V zeleni a květech, které rostou na rozhraní domu a dvora, je něco nadčasového.

Ať už chcete okamžitě zvýšit přitažlivost obrubníků, přidat návaly barev nebo se prostě rádi vracíte domů do domova kvetoucího rostlinami, podívejte se na těchto 11 krásných rostlinných možností pro vaši krajinu před domem.

Hortenzie
Pravděpodobně nejlepší kvetoucí rostlina před domem, existuje jen málo rostlin, které dávají „květ za peníze“, jako to dělá ohromující keř hortenzie. Hortenzie jsou neuvěřitelně oblíbené a kvetou ve veselých barvách, jako je růžová, fialová a světle modrá, přičemž odstín a intenzita barvy se liší v závislosti na úrovni pH půdy.

Keřům hortenzie se bude dařit v bohaté, vlhké půdě na místě, kde mohou zažít ranní slunce. Nejlépe rostou v zónách odolnosti 3 až 9.

Azalka
Tyto krásné, velmi oblíbené kvetoucí keře vytvářejí neuvěřitelně jasné přikrývky shluků květin v odstínech růžové, fuchsiové, červené a bílé. Azalky jsou ceněným symbolem ženskosti a radosti. Jsou velmi voňavé a vypadají krásně proti jakémukoli odstínu domácího obložení. Azalky se obvykle velmi dobře daří v pěstebních zónách 5 až 9 v oblastech výsadby, kde nefouká silný vítr.

Deutzia
Tento krásný keř, známý také jako Chardonnay Pearls, je posetý jemnými poupaty, které na jaře kvetou do malého květu ve tvaru hvězdy. Chardonnay Pearls se běžně používají jako hraniční akcentní květina a jejich limetkově zelené listy pěkně vynikají oproti běžnější zeleni zahradních rostlin. Deutzia se bude dobře dařit, když bude vysazena na místě, které může dostat plné až částečné slunce v zónách 5 až 7.

Gardénie
Gardénie jsou ceněné pro svou výjimečnou vůni, díky čemuž jsou perfektní přední volbou pro umístění pod oknem před vaším domem. Krémově bílé květy jsou neuvěřitelně elegantní proti tmavě zelenému lesklému listí. Tyto subtropické keře nejlépe rostou v teplém počasí v zónách 8 až 11.

Zimostráz
Zimostrázové keře jsou neuvěřitelně oblíbené rostliny před domem, zvláště když jsou umístěny vedle cihlového okraje nebo cihly vchodu do domu. Jsou ceněné pro své rovné linie a lze je také snadno seříznout do geometrických stylů nebo jednoduše udržovat v tradičním stylu chalupy. Rostou pomalu a dobře se jim daří v zónách 5 až 9.

Bottlebrush
Keř lahvového keře se velmi běžně používá jako akcent v zahradách v přední části těchto keřů nenáročných na údržbu, které rostou téměř v jakémkoli typu půdy a prospívají při plném slunečním záření. Keř štětce pochází z Austrálie a běžně se vyskytuje v poušti, dobře roste v zónách 8 až 11.

Pittosporum Tenuifolium
Tento malý stálezelený strom má mnoho jmen, jako je černý matipo a kōhūhū. Je opepřený miniaturními květy v sytě červenofialové barvě. Zatímco květiny obvykle zůstávají bez povšimnutí, jejich vůně rozhodně ne, vůně se vydává pouze v noci. Roste v zónách odolnosti 4 až 9 a potřebuje téměř plné slunce, aby prospíval.

Rhododendron
Rododendrony jsou základem zahradní výzdoby pro přední část domu nebo akcent na předzahrádce, jejich krása nikdy nevyjde z módy. Mají velké, honosné květy a jejich zelené listy obvykle zůstávají po celé zimní měsíce.

Jejich květy mají tvar trychtýřů nebo zvonků a jsou zbarveny v odstínech fialové, žluté, červené, oranžové a bílé. Většina rododendronů bude dobře růst a kvést v zónách 4 až 8.

Japonský Pieris
Tato rostlina, známá také jako keř konvalinky, je ozdobou přední části domu, protože její květy mění barvu podle ročních období. Tyto neustále se měnící okvětní lístky ve tvaru zvonu visí nad lesklými, sytě zelenými listy, které dodávají elegantní vzhled předzahrádce každého domu. Pieris nejlépe rostou v zónách odolnosti 5 až 9, když jsou zasazeny do dobře odvodněné půdy, která je bohatá na obsah a má kyselou úroveň pH. Preferují také částečný nebo úplný stín.

Knockout Rose
Tyto růžové keře, známé svými úžasnými červenými nebo růžovými květy, jsou neuvěřitelně honosným akcentem pro přední část domu. Jsou oblíbené, protože vyžadují minimální péči a opakovaně kvetou během jarní a letní sezóny. Knockout růže nejlépe rostou na plném slunci v zónách odolnosti 5 až 11.

Pelargónie
Muškáty jsou velmi oblíbené záhonové rostliny, které kvetou v odstínech bílé, růžové a červené. Muškáty se běžně vykopávají, když se blíží chladnější počasí, a zasazují se do květináčů, což z nich dělá krásný domácí akcent, který lze na jaře znovu zasadit. Muškáty preferují teplejší počasí a nejlépe rostou v zónách 10 až 11.