11 pokojových rostlin, které odpuzují komáry

Pokud máte doma problém s komáry, je pochopitelné, proč nechcete neustále stříkat svůj domov pesticidy.

Naštěstí existuje spousta přírodních způsobů, jak tyto škůdce odpudit.

Pokud máte pokojové rostliny, víte, jak nepříjemné je mít ve vaší půdě štěnice.

I když je to běžné, přimíchávání rostlin, které odpuzují komáry, je dobrý způsob, jak udržet komáry a komáry od vašich rostlin.

Pokud vám to na vnitřní zahradě dělá problém, zkuste si vypěstovat některé z těchto rostlin.
Tyto rostliny nejen odpuzují komáry, ale lze je také použít v mnoha receptech.

Zvažte, zda si je nenecháte ve své kuchyni, abyste k nim měli vždy přístup, a získáte další výhodu v tom, že komáry a komáry udržíte mimo místa pro přípravu jídla.

Níže se budeme zabývat některými z nejpopulárnějších pokojových rostlin, které odpuzují komáry. Některé z nich se opravdu snadno pěstují a udržují.

1. Bazalka
Silné aroma a chuť této rostliny působí na odpuzování komárů a komárů. Pokud chcete rostlinu použít k odpuzování komárů v jiných oblastech, stačí poslat pár listů a zavěsit je do síťového sáčku. Jakmile rostlina uschne, vůně odpuzuje různé škůdce. Bazalka se také používá v mnoha italských receptech.

2. Česnek
Jedná se o další rostlinu s velmi silným aroma, která odpuzuje širokou škálu štěnic a jiných škůdců. I když ji můžete pěstovat samostatně, často je nejúčinnější, když ji pěstujete vedle rostliny, která přitahuje hmyz. Vezměte celou cibulku česneku (celý česnek můžete zakoupit v sekci produkce) a rozlomte ji na samostatné stroužky.

Odstraňte vnější „papír“ z těchto stroužků a poté vložte celý stroužek přímo do půdy vedle rostlin, které chcete chránit. V průběhu času česnek pravděpodobně vyraší dlouhé zelené listy; to se očekává a neublíží to rostlinám, vedle kterých je.

Pokud chcete, ořízněte listy (známé jako česneková zelenina) a použijte je v receptech, které vyžadují česnek nebo pažitku.

3. Meduňka
Tato velmi vonná rostlina je skvělá v koupelnách; kyselina citronová, kterou produkuje, je chemikálie, která ve skutečnosti odpuzuje komáry a jiné škůdce. Meduňka se používá v pár receptech, ale většina lidí ji ráda smíchá s vodou a octem a používá ji jako čisticí prostředek. Díky kyselině citronové je tato směs antimikrobiální a skvělá při odpuzování hmyzu. Pravidelné používání k čištění kuchyní a koupelen znamená, že směs čistí i odpuzuje škůdce.

4. Cibule a pažitka
Silné vůně těchto rostlin odpudí mnoho různých druhů brouků. Existuje mnoho různých druhů cibule a některé z nich jsou velmi okrasné; s jasně fialovými a žlutými květy. Kromě toho, že se v receptech používají jak kořeny, tak i zelenina, je cibule také dobrou rostlinou, kterou lze přimíchat do čisticího roztoku. Bylo prokázáno, že rostlina má antimikrobiální vlastnosti a mnoho lidí se rozhodlo použít polovinu cibule k drhnutí odolných skvrn a skvrn na jejich pultech. Cibuli lze ve vašem domě použít mnoha různými způsoby.

5. Máta
Máta má silnou vůni, ale stejně jako meduňka má mnoho lidí vůni rádi a pěstují ji v oblastech svého domova, které chtějí vonět lépe.
Máta odpuzuje škůdce sama o sobě a často se používá jako výplňová rostlina v koších a jiných nádobách. Uvědomte si, že máta se může šířit velmi rychle, takže možná budete chtít zvážit její oddělení ve vlastním květináči.

Chcete-li rozšířit účinky máty na hubení škůdců, zvažte oříznutí a rozemletí listů a poté smíchání odřezků do rozprašovače s teplou vodou. Roztok není dostatečně kyselý, aby poškodil rostliny, pokud použijete příliš mnoho máty.

6. Rozmarýn
Existuje mnoho různých druhů rozmarýnu, takže pokud jej pěstujete uvnitř, hledejte okrasný typ s fialovými nebo modrými květy. Míza ve stoncích rozmarýnu je to, co odpuzuje komáry, ale míza bude přítomna v menším množství na listech.

Rozmarýn se velmi snadno množí řízkováním; jednoduše uřízněte malý kousek z mateřské rostliny a umístěte jej přímo do zeminy.

Protože se snadno množí, mnoho lidí se rozhodne umístit malou větvičku do vnitřních nádob s jinými rostlinami, aby odpudili škůdce a komáry. Pokud se tak rozhodnete, pouze se ujistěte, že jste rozmarýn seřízli, aby rostlinu nepředběhl.

7. Šalvěj
Silný zápach pomáhá této rostlině odpuzovat komáry a škůdce. Použijte jej při vaření nádivek a slaných chlebů.

8. Catnip – Šanta Kočičí
Skvělá rostlina pro pěstování v bytě, ale uvědomte si, že kočky ji mohou mít tendenci příliš olizovat.

9. Citronella
Jedná se o klasickou rostlinu, na kterou lidé myslí, když se mluví o odpuzování komárů.

10. Muškáty
Muškáty mají silnou vůni, která odpuzuje škůdce. Pěstování uvnitř je skvělým doplňkem vnitřní květinové zahrady.

11. Levandule
Dobrá rostlina se silnou vůní pro odpuzování škůdců a komárů.