15 nápadů na útulné a pohodlné zahradní posezení, které si zamilujete

Jednou z nejlepších částí jara je sedět venku a opalovat se. Ať už si o víkendu rádi zdřímnete na sluníčku, posedíte venku na zahradě a popíjíte ranní kávu v pohodlném křesle nebo se dokonce houpete pod pergolou, možností k sezení je tolik, kolik si jen dokážete představit.

Tato kolekce obsahuje řadu stylů zahradního sezení, od proutěných křesel až po závěsná křesla ve tvaru vejce. Některé z těchto stylů jsou tradiční terasový nábytek, jako jsou sekční. Jiné vyvolávají pocit veřejné lavičky v parku, jiné jsou uměleckými díly.

Bez ohledu na váš styl, velikost zahrady nebo jakou úroveň pohodlí preferujete, můžete si najít židli nebo pohovku, která bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a povzbudí vás, abyste seděli venku a užívali si všechnu svou dřinu!

Doufáme, že se vám budou líbit tyto fantastické příklady zahradních laviček, které dodají vaší zahradě pohodlí a osobitost, od jednoduchých laviček vyrobených z recyklovaných palet až po světlé dlaždice!

1. Šachovnicová dlaždice španělská lavice
Jednoduchá dlážděná zahradní lavička je ve světle růžové a šedozelené a je obklopena kontejnerovou zahradou. Tento typ sezení lze zabudovat do již existující kamenné nebo betonové bariérové ​​zdi.

 

2. Rustikální lavice z děleného dřeva
Pokud hledáte více rustikální atmosféru, vyzkoušejte tyto rustikální lavice z děleného dřeva. Jsou ideální pro dům ve stylu chaty nebo dokonce pro venkovské sídlo.

3. Plovoucí dřevěná lavice
Jednoduchá plovoucí dřevěná lavice zabudovaná do zapuštěné terasy vám umožní odpočívat uprostřed svěží zahrady, místo nad ní. Lavička je dostatečně dlouhá, aby se na ni dalo v případě potřeby položit.

4. Lavička v parku z lakovaného tepaného železa a dřeva
Jednoduchá dřevěná a železná lavička v parku, natřená libovolnou barvou, kterou si přejete, je snadným způsobem, jak přidat do zahrady posezení i barvu. Lavička, která je zde vyobrazena, leží podél kamenné cesty vedle hustého množství květin.

 

5. Zadní sedadlo pro kolo vozu
Tato možnost sezení by byla doma v jakékoli venkovské nebo rustikální zahradě a nevypadá nevhodně ani v tropické zahradě, jak je znázorněno níže. Tento kus je vyroben ze starého kola vozu a sedadlo se dvakrát zakřivuje, takže je ideální pro dva.

6. Bílé čalouněné dřevěné bezruké pohovky
Zastřešená pergola se světelným lustrem navozuje náladu k odpočinku na třech dřevěných bezrukých pohovkách. Silné bílé pěnové polštáře jsou doplněny několika plyšovými polštáři, aby byly pohovky ještě útulnější.

7. Proutěné sedátko do hnízda
Toto jednoduše navržené proutěné sedátko je zakřivené a ideální pro schoulení za slunečného dne, ať už si čtete nebo pijete kávu. Díky své velikosti je ideální i pro odpolední spánek!

8. Závěsná houpačka na strom ze světlého dřeva
S robustním stromem lze na zahradě postavit velkou houpačku pro dva. Toto sedadlo vám umožní cítit vánek a jemně se houpat a je dostatečně velké, aby se na něj mohli naklonit dva.

9. Proutěná křesla ve věku
Proti vertikální zahradě a živým plotům jsou dvě proutěná křesla. Stromy a další rostliny vytvářejí stín podobný pergole. Kameny pod židlemi zajišťují správné odvodnění po dešti.

10. Jednoduchá Log Bench
Další pohled na dělenou lavici pro rustikální chatku. Zde je snadno vyrobitelná zahradní lavička, kterou můžete postavit za jediné odpoledne, a která je dostatečně velká, aby pojala několik lidí. Dobře stárnou a vypadají rustikálněji, protože na nich rostou houby a jiné rostliny.

11. Recyklované paletové lavice
Tyto obdélníkové lavice z přepravek jsou vyrobeny z recyklovaných palet a jsou snadné a jednoduché pro každou zahradu. Mohou být umístěny jak na cestách, tak mimo ně a mohou být obarveny nebo natřeny tak, aby vyhovovaly vašemu smyslu pro styl.

12. Terasový stůl a židle z tepaného železa
Jednou z tradičnějších možností je sada židlí z tepaného železa s malým stolkem, obvykle se skleněnou deskou. V tomto případě jsou stůl a židle na vyvýšené palubě s vodním prvkem běžícím kolem okraje v kamenném „potoce“.

 

13. Bílá lavice s pruhovanými polštáři proti ochraně soukromí

Na velkých dvorcích vám vytvoření oázy s ochranou soukromí umožňuje relaxovat v jedné části dvora, zatímco ostatní členové domácnosti pracují, hrají si nebo odpočívají v jiné části dvora. Jednoduchá lavice s polštáři je snadný způsob, jak vytvořit soukromé posezení.

 

14. Terasový stůl a židle s dřevěnou deskou
Další verze kovaného stolu a židlí, tentokrát s dřevěnou deskou stolu. Vypadají skvěle kdekoli v zahradě, z kamenné terasy, jak je znázorněno níže, nebo uprostřed části terénní úpravy.

15. Závěsná proutěná vajíčka
Jako houpačka visící z velkého stromu se tato proutěná vaječná křesla houpou ve vánku a snadno se houpou. Robustní stojan však znamená, že i když nemáte dostatečně velký strom na zavěšení houpacího křesla, stále můžete vlastnit jednu nebo více těchto židlí.