15 nejlepších rostlin pod stromy

Sázení květin pod stromy je pohled, který mnoho zahradníků miluje, ale často není snadné ho dosáhnout. Prvním krokem, který možná budete muset udělat, je ořezat některé spodní větve vašeho stromu, aby se ke květinám dostalo více světla. Nepoužívejte příliš mnoho mulče nebo nestavte vyvýšené záhony, protože stromy přijímají kyslík svými povrchovými kořeny a můžete je zabít.

Zasazení správných květin, které nebudou bojovat se stromem o živiny, je dalším klíčem, který je třeba mít na paměti.

Možná budete chtít zvážit tyto rostliny, které mohou dobře růst pod vašimi stromy.

Hostas
Hostas, dostupné ve stovkách odrůd, jsou nízko rostoucí trsovité vytrvalé rostliny, kterým se daří na nepřímém slunci v zónách 3 až 9. V závislosti na zvoleném druhu v létě vykvétají bílé, levandulové nebo růžové květy. Pokud má vaše volba zeleno-žluté pestré listy, pak je vystavíte na několik hodin rannímu slunci, abyste získali více žluté barvy.

Kapradiny
Po celém světě se pěstuje více než 20 000 druhů kapradin a je snadné najít takovou, která se vám líbí a která je ideální pro vaše zahradní úpravy. Stejně jako bostonská kapradina, mnohé rostou stejně široké jako vysoké. Přemýšlejte o množství vody, které váš strom potřebuje, než si vyberete svůj typ kapradiny. Například kapradiny Kimberly Queen jsou ideální pro výsadbu kolem stromů, které vyžadují velmi málo vody.

Petrklíč
K dispozici je více než 600 odrůd petrklíčů a většina z nich poroste od zóny 3 do 8. Můžete najít odrůdy, které dozrávají přibližně 6 palců a jiné, které dorostou do výšky přes 6 stop. Tyto rostliny odolné vůči jelenům kvetou na jaře a můžete si vybrat z různých barevných variant, včetně modré, zelené, červené, oranžové, bílé, růžové a žluté.

Divoký zázvor
Tato rostlina, která často dorůstá do výšky asi jedné stopy, kvete koncem jara a začátkem léta. Kvůli bohatému listí divokého zázvoru však může být těžké vidět červené květy. Tato rostlina, která nevyžaduje mnoho vláhy, dobře roste ze zón 3 až 8. Její listy ve tvaru srdce, odolné vůči jelenům, zůstanou zelené až do prvního tuhého mrazu.

Krokus
Krokusy vysaďte na podzim, abyste viděli jejich krásné květy brzy na jaře v zónách 3 až 8. V zónách 6 až 10 můžete také najít krokusy, které vykvetou na podzim. Existuje více než 90 členů této rodiny, přičemž většina z nich roste od 4 do 6 palců. Krokusy jsou k dispozici v různých barvách, od tmavě fialové až po slunečně žlutou.

Černooká Susan
Tyto rostliny dorůstají výšky asi 20 palců a rostou v zónách 4 až 9. Výrazný střed každé květiny je černý nebo tmavě hnědý a obklopují ho jasně žluté okvětní lístky. Listy této rostliny jsou dlouhé a kopinaté. Listy a stonek rostou na zhruba strukturovaném stonku. Tato průkopnická rostlina snese téměř jakékoli podmínky.

Rozchodník
Můžete najít rozchodníky, které dorostou téměř 2 stopy do výšky, a další, které zůstanou mnohem menší a jsou perfektní jako půdopokryvná půda pod stromem. Většina vzpřímených rozchodníků produkuje koncové shluky pěticípých hvězd v různých barvách. Většina odrůd kvete koncem léta a začátkem podzimu. Vzpřímené květy rozchodníku často vypadají úžasně v kyticích řezaných květin.

Impatiens
Zatímco netýkavky můžete pěstovat jako jednoleté v jakékoli zóně, v zónách 9 a 10 je lze pěstovat jako trvalky. Nejběžnější odrůdy dorůstají do výšky asi 12 palců. V této rostlině, která kvete na jaře a v létě, najdete bílé, červené, růžové, fialové, korálové, fialové a žluté varianty. Tuto rostlinu pokrývají pětičetné okvětní lístky, které mohou být široké až 2,5 palce, a můžete najít některé možnosti dvojitého kvetení. Zelené listy jsou vejčitého až eliptického tvaru a mohou být dlouhé 3 palce.

Krvácející srdce
Odolná od zóny 2 do 8, tato rostlina na jaře vytváří malé květy ve tvaru srdce. Tato vlhkomilná rostlina zmizí, pokud bude příliš horko nebo sucho, ale příští rok se znovu objeví. Tato možnost je v mnoha případech skvělou volbou pro výsadbu pod listnatý strom, protože dostane slunce, které potřebuje, aby hojně kvést brzy na jaře, a zároveň těží z listnatého stínu stromu v nejteplejších dnech léta.

Pieris Japonica
Tento keř se velmi dobře daří pod stromy a doroste do výšky 9 až 12 stop. Uprostřed jara se zobrazí výstavní displej. Převislé trsy květů, které mohou být dlouhé až 6 palců, vypadají jako květy konvalinky. K dispozici je růžová, červená a bílá. Obvejčitě podlouhlé, rezavě červené listy se na této rostlině, která roste v zónách 5 až 8, objevují brzy na jaře. Listy se v průběhu roku zbarvují do leskle zelené. Na podzim tato rostlina nasazuje korálkovitá poupata, aby se připravila na další rok.

Horský vavřín
Pokud žijete v zónách 4 až 8, může být horský vavřín ideální pro výsadbu pod strom. Tato rostlina roste z 5 až 15 stop vysokých květů na konci jara. Miskovité květy, které mohou být růžové, růžové nebo bílé, zůstanou po většinu léta. Při výsadbě tohoto stínomilného keře dbejte na to, abyste nezakopali korunu cibule, jinak nevyroste.

Plicník
Kdysi se věřilo, že listy této rostliny ve tvaru plic pomáhají léčit plicní onemocnění a je to jedna z mála rostlin, kterým se bude dařit pod ořešáky. Listy na této rostlině jsou zelené s náhodnými bílými skvrnami, jako jsou pihy. Plicník na jaře nasazuje drobné květy, které mohou být bílé, růžové nebo modré. Dvoubarevné květy jsou běžné, stejně jako ty, které mění barvy po celou dobu květu. Tato rostlina dorůstá do výšky 12 palců a může být rozdělena na jaře nebo na podzim.

Japonský Spurge
Pokud hledáte rostlinu tvořící rohož v zónách 4 až 8, zvažte japonský pryšec. Tato rostlina, která může vyrůst až do výšky 6 palců, má často rozpětí 18 palců. Tento stálezelený půdní pokryv má na začátku jara drobné bílé květní klasy, ale jeho hlavní hodnota je v listech. Pilovité, obvejčité listy jsou lesklé a mohou být až 4 palce dlouhé.

Butterfly Weed
Pokud hledáte květinu pod stromeček, která dodá vizuálnímu zájmu celé léto a podzim, zvažte motýlí plevel. Tato rostlina, která roste od zóny 3 do 9, nasazuje na začátku léta shluky 25 až 30 hvězdicovitých, jasně oranžových květů a bude je nasazovat po mnoho měsíců. Každá květina se skládá z pěti reflexních okvětních lístků a pěti rohů na pětidílné koruně vyčnívající nad světle zelenými kápěmi. Po květech tato rostlina, která dorůstá do výšky asi 20 palců, nasazuje lusky se semeny.

Azalky
Tato na jaře kvetoucí rostlina je další skvělou možností pro výsadbu pod stromy. I když můžete najít některé odrůdy pro chladné počasí, nejvíce se daří v zónách 4 až 9. Můžete také najít mnoho různých odstínů azalek, včetně růžových, bílých, červených, fialových a dalších. Poté, co rostlina na jaře odkvete, můžete očekávat několik týdnů květů. Špičaté, kožovité listy této rostliny dodávají vizuální zajímavost.