25 plotových květináčů, díky kterým si znovu zamilujete svůj soukromý plot

Pokud máte oplocený dvůr, máte skvělou příležitost rozšířit svou zahradu skutečně jedinečným a atraktivním způsobem. Ať už je váš dvorek kompaktní nebo rozlehlý, vždy existuje prostor pro přidání krásnějšího života rostlin pomocí plotových květináčů!

Plotové květináče jsou jedním z nejlepších způsobů, jak efektivně využít váš venkovní prostor a pokrýt běžně nevyužívaný vertikální prostor rostlinami a květinami, které máte rádi. Namísto nudného plotu, který obklopuje váš pozemek, můžete použít květináče, které dodají barvu a styl.

To lze provést různými způsoby, od květináčů koupených v obchodě navržených pro tento účel až po domácí řešení, jako je cyklování paletového dřeva nebo přepravek. Možnosti jsou nekonečné, když se do toho pustíte.

Níže jsme sdíleli některé z našich velmi oblíbených kreativních plotových květináčů z celého světa, včetně těch nejdivočejších DIY projektů, jaké jsme kdy viděli. Ať už hledáte něco jednoduchého nebo se snažíte vtisknout svému plotu osobní razítko, my vám pomůžeme.

Doufáme, že zde najdete tolik inspirace jako my. Některé z těchto projektů je jednodušší dokončit než jiné, ale všechny jsou tak jedinečné, jak jen mohou být. Neexistuje stylovější způsob, jak rozšířit zahradu a zároveň ušetřit místo!

 

1. Malované plechovky
Po sloupnutí štítků a opláchnutí použité plechovky je můžete natřít živými barvami a naplnit malými květy. Zavěste je na sloupky plotu, abyste jim dodali šmrnc. Jedná se o jednoduchý DIY, který lze snadno dokončit za jediné odpoledne. Nezapomeňte na dno každé plechovky vyvrtat otvory pro odvodnění!

2. Staré peněženky a plážové tašky
Je to taková škoda, když vaše oblíbená peněženka vyjde z módy. Pokud byste chtěli vyprázdnit svůj šatník, ale nemůžete je dát pryč, zkuste je přeměnit na krásné, chytré plotové květináče. Díky rukojetím je lze snadno zobrazit! Vyberte si širokou škálu materiálů, vzorů a stylů pro co největší efekt!

3. Upcyklované police na přepravky pro kontejnerové zahradnictví
I když nechcete obětovat svou oblíbenou kabelku, můžete vytvořit jednoduché police pro umístění menších rostlin v nádobách. Tyto rostliny se snadno vymění, kdykoli si to budete přát. Zavěste různé velikosti a tvary pro dynamičtější design. Jedná se o snadný projekt, který zvládnete dokončit za jediné odpoledne!

4. Závěsné květináče
Kovový závěsný koš, který je navržen k zavěšení na stranu vašeho domova, je perfektní způsob, jak snadno přidat charakter plotu. Zkuste přidat více druhů, abyste vytvořili koláž. Vyberte si různé velikosti, styly a materiály, abyste dosáhli efektu koláže, kromě různých květin a zeleně.

Zde je skvělý produkt, který můžete použít k ozdobení vašeho plotu. Jsou vyrobeny z odolné oceli, která vydrží roky a barva zvýrazní vaše rostliny. Můžete je získat na Amazonu zde.

5. Volně stojící nádoby na květináče
Postavte samostatně stojící zeď z plotových květináčů tím, že zajistíte staré přepravky s ovocem dohromady. Nejsou připevněny k plotu, ale na dřevěném pozadí vypadají fantasticky! Tyto květináče jsou dostatečně hluboké, abyste je mohli snadno použít k pěstování zeleniny, jako je mrkev nebo brambory.

6. Vertikální sukulentní a břečťanová stěna
Nebo, chcete-li, můžete část svého plotu zcela zakrýt tím, že jej přeměníte na mřížku, ve které se nachází břečťan a sukulenty. Tato vertikální zahrada je nádherným a jedinečným doplňkem jakéhokoli dvorku, i když zejména na malých dvorcích, které nemohou mít tradiční zahradu.

7. Závěsné koše
Závěsné koše už nejsou jen pro vaši přední verandu. Nainstalujte věšáky v horní části vašeho plotu a zavěste řadu barevných závěsných košů, které rozjasní prostor. Ujistěte se, že si vyberete závěsné koše, které se budou dobře hodit na slunci, pokud u vašeho plotu není moc stínu, aby vaše pěkná expozice v letních vedrech nespálila!

Zde je super snadný nápad pro váš plot. Tyto kovové nádoby na květináče lze snadno zavěsit na jakýkoli plot. A přicházejí v různých barvách.

8. Kovaný železný plot s vestavěnými koši
Mělký připojený podnos je robustní způsob, jak přidat barvu a jemné květiny ozdobnému kovanému plotu, aniž byste přidali cokoli, co by ubralo designu plotu. tato možnost je ideální pro příležitostné zahradníky nebo ty, kteří nechtějí věnovat mnoho času DIY projektu.

9. Organizér obuvi
Organizéry na boty jsou skvělým způsobem, jak přidat k plotu zahradní prostor. Každá jednotlivá kapsa umožňuje pěstovat jinou bylinku, zeleninu nebo květinu. Tato metoda je nejlepší pro zeleninové zahrady nebo pro bylinky. Mohou být také zavěšeny kdekoli na vašem dvoře, jen se ujistěte, že používáte robustní sloupky.

10. Skleněné dózy
Stejně jako plechové dózy lze skleněné dózy vyprázdnit, umýt, odstranit štítky a naplnit rostlinami. K zavěšení každé sklenice na hřebík v horní části sloupku plotu se používá drát. Ujistěte se, že jste pečlivě vytvořili drenážní otvory. U skleněných nádob je to trochu tvrdší, takže se budete muset ujistit, že máte správné nástroje.

11. Vestavěné police a okapy
Enormně vysoký plot pro ochranu soukromí má vestavěné police, které mají připojené dlouhé okapy, čímž se vytváří několik úrovní květináčů, které lze zaplnit břečťanem nebo jinými rostlinami. Jedná se o minimalistický způsob, jak přidat zahradní prostor na malý dvůr nebo takový, kterému dominuje velká terasa nebo bazénový komplex.

12. Svěšené květinové koše
Tyto obrovské svazky květin rostou dolů a ven a vytvářejí tapetu květin. Rozmanitost druhů a barev vytváří neuvěřitelný displej, na který se budete rádi dívat. Nakonec plot samotný zcela zaroste květinami a skryje případnou bolest v očích.

13. 2×4 Žlab
Jednoduchý záhon pro rostliny s mělkými kořeny můžete vytvořit tak, že k plotu připevníte longboard a vytvoříte tak záhon ve tvaru V. Je to skvělý způsob, jak obléknout obyčejný plot, aniž byste narušili váš rozpočet nebo uvedli do pohybu obrovský projekt.

14. Žlaby
Natřete staré okapy a připevněte je k plotu. Mělké záhony jsou ideální pro sukulenty a břečťan, které vytvoří kaskádový efekt, podobně jako voda. Proti zděnému plotu je to obzvláště atraktivní. Pokud se cítíte kreativní, zkuste umístit okapy pod mírným úhlem, abyste kaskádu vylepšili.

15. Tenké police
Přidejte tenké police mezi lamely plotu s vodorovnými lamelami, abyste dosáhli kontejnerové zahrady, která vypadá, jako by se vznášela. Použijte odpovídající nádoby s podobnými rostlinami, abyste vytvořili zrcadlový efekt. Horizontální lamely tohoto plotu umožňují proudění světla, aniž by byl váš dvůr vystaven zvědavým sousedovým očím.

16. Klasický květináč na plochá železná okna
Okenní květináče jsou skvělým způsobem, jak vylepšit váš venkovní prostor, a tento květináč má černý kovový design, který bude vypadat skvěle v každém prostoru. Tento květináč je dlouhý 30 palců, takže se snadno vejde na každé okno. V železných kolejničkách je kokosová podšívka, která je ideální pro optimální odvodnění vašich rostlin.

17. Kolejový květináč na verandu
Všestrannost je skvělá u květináče, protože nikdy nevíte, na jaké kolejnice květináč postavíte. Tento květináč má design, který se vejde na různé kolejnice, takže vám vždy dobře sedne. Má také pryskyřicovou konstrukci, která je navržena tak, aby byla velmi odolná. Tento květináč pískové barvy má delší design pro větší prostor pro výsadbu.

18. Terra Cotta Balkonový sázecí stroj
Terakota, která má velmi přirozený, zemitý vzhled, je vynikající pro zvýraznění některých barev kvetoucích rostlin. Tento všestranný květináč na okna má základnu, do které se vejde většina oken, a plast použitý pro tento produkt je navržen tak, aby na slunci nevybledl. Lem na tomto produktu je velmi výrazný, což na vašem okně vypadá atraktivně.

19. Barevné mini květináče, které visí
Visící vícebarevná keramická sada 4 květináčů, závěsné mini květináče pro montáž na stěnu nebo strop

Pokud máte rostliny, které nepotřebují mnoho místa, pak tyto květináče mohou vytvořit vizuální estetiku vašeho domova. Tyto květináče volně visí na velmi pevném provázku a každý květináč má zemité, přírodní barvy, které jsou velmi atraktivní. Na dně každého hrnce je drenážní otvor, takže přebytečná voda může volně odtékat.

20. Závěsné květináče pro vertikální zahradu
Delikátní zahradní 12 kapesní závěsný vertikální zahradní nástěnný květináč pro domácí dekoraci zahrady

Pokud chcete, aby vaše stěny a ploty vypadaly zeleněji, pak je tento květináč na zeď skvělým místem, kde začít. K dispozici je 12 kapes, které můžete použít k výsadbě jedné rostliny pomocí tohoto květináče, takže se můžete rozhodnout zasadit jeden typ do všech 12 nebo můžete listy obměňovat pěstováním více druhů rostlin.

21. Okrasný držák pro závěsné rostliny
Tento držák má klasický design, který okamžitě rozpozná každý milovník rostlin. Chcete-li nainstalovat takový produkt, jednoduše jej přišroubujete ke stěnám a zavěsíte jakoukoli rostlinu, kterou chcete, na jeho připojený háček. Tento typ květináče je velmi robustní a pojme různé těžší rostliny a snadno se instaluje na různé povrchy.

22. Květinový truhlík na okno nebo plot
Silné tyče a všestrannost jsou hlavními rysy tohoto plotového držáku na květinové truhlíky. Pojme velmi dlouhý truhlík a má velmi pevnou kovovou konstrukci, která zajistí stabilitu. Kov je odolný vůči povětrnostním vlivům a potažený, takže malý déšť nezpůsobí rez a tyče jsou tvarovány tak, aby vypadaly elegantně a decentně.

23. Jedinečný květináč na sukulenty
Pokud chcete přidat přirozený akcent, tento kulatý nástěnný květináč je skvělou volbou. Má krásnou estetiku, která je skvělá pro závěsné rostliny, jako jsou pavoučí rostliny nebo ďábelský břečťan, takže pokud sázíte tyto nebo jiné sukulenty, je to vynikající květináč. Výrobek je vyroben z lehkého kovu a lze jej také velmi snadno zavěsit.

24. Plotový koš ve tvaru paví
Tento nástěnný/plotový košový květináč, lemovaný kokosem, má paví design, který využívá kovové tyče, které vaší rostlině poskytují stabilitu. Jako květináč, který můžete používat venku, je navržen tak, aby byl odolný vůči povětrnostním vlivům díky práškovému lakování na tyčích. Tyče jsou hnědé, takže mají velmi zemitý vzhled, který se dobře hodí k různým rostlinám a dekorům.

25. Vertikální plotový květináč pro sukulenty
Tento květináč je jedinečný, protože je navržen přímo ve zdi vaší zahrady. K dispozici je kokosová vložka, která udržuje půdu na místě, a tyče, které zabraňují růstu sukulentů, které zasadíte. Květiny budou v tomto květináči také vypadat nádherně, zejména rostliny, které můžete trénovat kolem tyčí a dolů po zdi.