26 úžasných barevných sukulentů

Miluji pěstování sukulentů ve své zahradě, protože jejich údržba vyžaduje minimální úsilí. Zjistil jsem však, že mnoho sukulentů, které jsem zasadil, má velmi podobnou barvu. Aby moje zahrada byla barevnější, začala jsem hledat barevné sukulenty, které by mohly dát mému prostoru mnohem úžasnější vzhled.

Pojďme se podívat na některé rostliny, které jsem našel.

1. Tyčinky na oheň  – sukulentní
Jedná se o šťavnatý keř, který má tenké stonky, které jsou v létě žluté a v zimě červené. Tyto rostliny mohou dorůst až do výšky osmi stop. Pro nejlepší podmínky růstu bude rostlina potřebovat plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Rostlina je toxická, takže bude dráždit vaši pokožku.

2. Kalifornský západ slunce
Tento sukulent je zelený, ale okraje vytvoří jemnou pastelovou růžovou barvu, která vypadá jako odstíny západu slunce. V ideálním případě se této rostlině bude nejlépe dařit ranní sluneční světlo a kamenitá, písčitá půda. Na jaře vytváří drobné bílé květy.

3. Opuncie Santa Rita
Jedná se o keřovitý sukulent, který má při vyšších teplotách namodralé zelené polštářky, ale než přijde zima, zbarví se do tmavě fialové. Barva ve skutečnosti zesílí, když rostlina dostane přímé sluneční světlo a velmi málo vody. Tato rostlina může dorůst až do výšky osmi stop.

4. Echeveria agavoides
Červené okraje „rtěnky“ na této rostlině jsou ideální pro přidání barvy do každé sukulentní zahrady. Může růst na plném nebo částečném slunci, ale je to rostlina, která je v zimním měsíci v klidu, protože se jí nedaří v chladu.

5. Crassula rupestris (náhrdelník pro miminko)
Malé špičaté listy této rostliny spirálovitě kolem stonku a mají karmínové okraje, které vypadají velkolepě. Může dorůst až do výšky jedné stopy a na plném slunci se barva listů zesílí. V ideálním případě potřebují čtyři až šest hodin slunečního světla denně.

6. Aloe zlatozubé
Tato rostlina má žluté zuby, které téměř vypadají, jako by svítily ve správném světle. Listy se na plném slunci zbarví do oranžova a také vytváří oranžové květy. Nejlépe roste v písčité půdě a do vaší zahrady přiláká včely a ptactvo.

7. Sempervivum tectorum „Royanum“ (Royanum slepice a kuřata)
Jsou to rostliny, které vypadají hodně jako malé růže, ale jsou to sukulenty, které mají světle zelené listy s červenou špičkou. Nevyžadují mnoho vody a dobře se jim daří v písčité nebo jílovité půdě.

8. Pouštní zelí “Paddle Plant” (Kalanchoe Luciae)
Tato rostlina, jak název napovídá, má velké listy podobné lopatkám, které mají během zimy typicky červený vnější okraj. Roste v zónách odolnosti 10 a výše v dobře odvodněné půdě, jasném slunečním světle a teplotách, které jsou nad 60 stupňů Fahrenheita.

9. Crassula ovata ‘Hummel’s Sunset’ (Sunset Jade)
Jedná se o rostlinu, která roste v zónách devět a výše. Je velká asi jako bonsaje a špičky listů na slunci žloutnou až žlutočerveně. Nejlépe poroste na filtrovaném slunci a dobře odvodněné půdě.

10. Senecio hadi (modré křídové tyčinky)
Tento sukulent s modrými listy bude skvělou ozdobou vaší zahrady. Může růst mezi 12 a 18 palci a roste v dobře odvodněné půdě jako písek. Rostlině se nejlépe daří na slunci, ale zvládne i stín.

11. Dračí krev

Pokud hledáte půdní kryt pro vaši zahradu, pak je to skvělá volba. Rychle roste a zelené listy se během letních měsíců změní na červené. Tato rostlina nevyžaduje mnoho vody, ale dává přednost růstu s velkým množstvím slunečního světla.

12. Sedum nussbaumerianum (rozchodník měděný)
Růžice této rostliny mění barvy s množstvím slunce, které dostane. V polostínu bude rostlina žlutozelená, ale na plném slunci budou mít listy měděně červenou barvu nebo růžové zlato. Nejlépe se mu také daří v dobře propustné půdě.

13. Černá kráska „Aeonium“
Jedná se o jedinečně vypadající sukulent, který má tmavě vínové listy, které jsou při pěstování na plném slunci téměř černé. V písčité půdě mohou dorůst až do výšky čtyř stop. Omezte vodu v zimě, protože tato rostlina přejde do klidového stavu.

14. Pobřeží Kalifornie – Černý rytíř
Tento tmavě vypadající sukulent může vaší zahradě dodat hodně hloubky. Poroste na plném slunci, ale odpolední slunce během horkého léta může být pro rostlinu příliš. Bude se mu dařit v jakémkoli typu půdy a nemusí se často zalévat.

15. Chroma (echeveria chroma)
Tato malá rostlina doroste do výšky asi tří centimetrů. Listy mohou být růžově červené, růžové, zlaté nebo meruňkové, jejichž kombinací lze vytvořit barvy západu slunce. Poroste na plném slunci a v jakémkoli typu dobře odvodněné půdy. Navíc nebude vyžadovat mnoho vody.

16. Senecio haworthii (Wooly Senecio)
Tento šťavnatý keř má bílé chloupky pokrývající listy, díky kterým bude vypadat jedinečně v každé zahradě. Poroste v dobře odvodněné půdě, s malým množstvím vody a na plném slunci nebo v polostínu. Jedná se o rostlinu toxickou pro zvířata.

17. Graptosedum ‚Bronze‘
Tato načervenalá bronzová rostlina, která obvykle dorůstá jen asi 16 palců, bude vypadat skvěle v každé zahradě. Bude vyžadovat porézní půdu, která má dobrou drenáž, málo vody a plné slunce. Poupata této rostliny budou před rozkvětem růžová, ale poté budou jasně žlutá.

18. Měsíční kaktus
Jedná se o jasnou rostlinu, jejíž vrchol má oranžovou, růžovou nebo žlutou barvu a základna rostliny je zelená. Dávají přednost růstu na nepřímém slunci a teplotách, které zůstávají nad 40 stupňů Fahrenheita. Tato rostlina bude potřebovat pouze minimum vody a dobře propustnou půdu. Další informace o Moon Cactus najdete v našem průvodci pěstováním zde.

19. Lithops (živé kameny)
Jedná se o rostlinu, která nepotřebuje mnoho péče, takže může růst s velmi malým množstvím vody, chudé půdy a ve stínu nebo na slunci. Má rád teplo a zvládne teploty až 100 stupňů, ale nesnáší teploty pod 50.

20. Královna Viktorie Agáve

Je vidět až jednu stopu na výšku a dvě stopy v průměru. Růžice je zelená, ale na listech bude mít velmi výraznou bílou kresbu. Je to rostlina, na kterou lze snadno zapomenout, zejména proto, že poroste v každé půdě as malým množstvím vody.

21. Bryophyllum Fedtschenkoi (Hřebenatka levandulová)
Jedná se o sukulent, který může dorůst až do výšky dvou stop. Listy jsou zelené, ale květy budou fialové nebo červené. Tyto rostliny budou dobře růst v jakémkoli typu světla, ale jižní zdroj světla by mohl spálit listy. Teplota musí být nad 55 stupňů Fahrenheita.

22. Aeonium ‘Sunburst’
Okraje listů tohoto sukulentu jsou žluté, což při pohledu na něj vytvoří efekt sunburst. Špičky mohou dokonce zčervenat při dostatku slunečního světla. Písčitá půda a plné slunce pomohou rostlině růst co nejlépe.

23. Tradescantia pallida ‚Purpurea‘
Purpurea je rostlina, která má listy tmavě fialové až fialové. Roste dobře v bohaté půdě, která je dobře odvodněná, a může růst na plném slunci nebo v polostínu. Rostlina je odolná vůči suchu a její údržba vyžaduje velmi málo.

24. Zebra rostlina (Haworthiopsis attenuata)
Jedná se o sukulentní shluk, který je zelený s bílými pruhy na listech. Je to rostlina, která během vegetace vyžaduje hodně slunečního světla a vody. Potřebují také dobře propustnou půdu, aby se vzduch dostal ke kořenům.

25. Crassula capitella „Táborový oheň“

„Táborový oheň“ je sukulentní rostlina, která má listy, které se během dozrávání mění ze zelené na červenou. K růstu nebude vyžadovat mnoho vody a nejlépe se mu daří na částečném až plném slunci.

26. Sedum reflexum (modrý smrk)
Důvod, proč se tato rostlina nazývá modrý smrk, je sukulent, který má modré listy, které vypadají jako jehličí. Když odkvete, květ bude mít hvězdicovitý tvar a žlutý. Nejlépe roste na plném slunci a špatně vyhnojené půdě.