33 fantastických nápadů na trakař pro vaši zahradu

Věděli jste, že každý starý trakař se může stát velkolepým novým květináčem pro vaši zahradu? S trochou úsilí a stylu si můžete vytvořit svůj vlastní jedinečný design!

Staré a vysloužilé zahradnické vybavení je skvělým doplňkem zahrady samotné. Chcete-li snadno zasadit, nápaditý nápad na terénní úpravy, můžete do jakéhokoli otevřeného prostoru v zahradě přivalit starý trakař a osázet jej krásnou sbírkou květin.

Přenosná povaha tohoto typu květináče znamená, že jej můžete přemístit při zvláštních příležitostech, jako jsou zahradní párty, nebo jednoduše z rozmaru přenastavit ohnisko vaší zahrady. Díky široké základně, která nabízí dostatek prostoru pro výsadbu, můžete snadno změnit vzhled své zahrady, jakmile bude středobod na kolečkách!

Jeden tip, který jsme zachytili, je vyložit kovové trakaře nějakým odolným plastem. Tím zabráníte jeho další degradaci a rezivění do půdy. Pokud si všimnete nějakých děr, protáhněte plast a odřízněte jej, aby mohl odtékat. Jakmile naplníte trakař zeminou, popusťte uzdu své fantazii s nápady na výsadbu!

Rustikální trakař na sukulenty

Tady máme trakař nacpaný sukulenty, takže spousta prostoru pro růst. Díky prašnému prostředí a rustikálnímu, dobře používanému kolečku vypadá toto pouštní prostředí jako doma.

Zářivě žlutý trakař

S použitím zbrusu nového barevného kolečka s plastovým košem tato sestava zahrnuje velký květináč a prostor kolem okrajů pro nářadí. Tato myšlenka umožňuje nepřetržitou použitelnost trakaře a také přenositelnost květin.

Trakař pro vertikální možnosti

Tento nápad představuje další zbrusu nový používaný trakař se subtilní šedou plastovou nádobou. Květiny jsou pevně zabaleny pro hladký vzhled.

Světlé, mini kolečko pro malé květy

Zde vidíme další pestrobarevný trakař v provozu. Žlutá barva mu pomáhá vyniknout, drží jemnou zeleň.

Skrýš Gnome pro zábavnou zahradu

Tento moderní hliníkový trakař je elegantně umístěn na dlaždicové cestě vedle trávníku plného husté zeleně a fialových květů, z nichž vyčnívá malý skřítek.

Přetékající kolečko dlouhých, zavěšených rostlin

Tento starý zrezivělý trakař je dokonalým příkladem co nejúplnějšího opětovného využití starého zahradního kování. Opojná směs barev se rozlévá po každé straně a kvete vysoko nad plavidlem.

Rustikální kolečko pro velký trávník

Zde je další rezavý trakař s opotřebovanými dřevěnými rukojeťmi, které doplňují jeho svěží zelené okolí. Z nádoby na rozdíl od nich vyrážejí jasně barevné růžové a oranžové květy.

Rezavý zelený a žlutý trakař

Tento trakař drží zelenou popelnici přes elegantně zrezivělý rám, postavenou u plotu. Prostor vyplňují velké sukulentní rostliny, které vykukují přes vysoký okraj jako malý les.

Mělký trakař pro barevné květy

Tento extrémně starý trakař má dokonce kovové kolo bez běhounu! Prakticky splývá se zemí, je plná jasných květin a bujné zeleně, rozlévající se do trávy.

Odstíny žlutého trakaře, který rozzáří vaši zahradu

Zde je další staromódní trakař s kovovým kolem a kompletně zrezivělým rámem. Zářivě žluté narcisy stojí vedle ve velkém proutěném květináči, zatímco další květiny zaplňují celý trakař.

Světlý a barevný trakař

Tento barevný staromódní model stojí čerstvě přebarvený na červenou a žlutou a hostí řady různobarevných macešek.

Bílé květy přelévající se přes zelený trakař

Tento zeleně natřený trakař je téměř tajný a zapadá do travnatého okolí. Pohřben pod záplavou bílých visících květin je dokonalým doplňkem tohoto dvora.

Dřevěný trakař s maceškami

Zde je další staromódní trakař, celý postavený ze dřeva! Tento design je ideální pro ty, kteří by chtěli namořit dřevo a vytvořit tak na zahradě bohatý vzhled. Nahoře kontrastují fialové a růžové květy.

Přetékající trakař plný letniček a trvalek

Tento trakař je dostatečně hluboký, aby pojal půdu pro desítky jednotlivých květin, zralých zelení a duhou barev. Zasazeno do husté zahrady, dokonale zapadne.

Kola, paprsky a rostliny s bílými květy

Tento trakař stojí vedle masivního kola vozu a odráží tvar jeho vlastního jedinečného kola. Vypukají velké rostliny obklopené bílými květy, které kontrastují s rustikálním a rezavým vzhledem.

Trakař na míru s růžovými kytičkami

Zde je moderní celodřevěný trakař s čistými liniemi a svěžími přírodními odstíny dřeva. Jasně růžové a zelené barvy explodují z kontejneru, což z něj dělá perfektní samostatný kousek.

Rustikální trakař s růžovými květy

Tento nudný měděný trakař je zaparkovaný na kamenné zahradní cestě mezi řadami zeleně a květin. Díky zářivě purpurovým žárovkám zní perfektně a nenápadně.

Mělký trakař naplněný maceškami

Tady je černý trakař, rozprostřený bílými a fialovými květy. Tmavý rám trakaře pomáhá celému dílu splynout s tmavým nádvořím.

Starožitný květináč na verandu nebo pagodu

Tento skutečně vintage minitrakař má vybledlý zelený lak a pár bočních kol. Mimořádná přenosnost umožňuje tomuto nápadu vzkvétat na vyvýšené terase se zářivou směsí květin.

Okrasný dřevěný květináč na měsíčky

Zde je další rozkošný moderní dřevěný trakař, tentokrát s černým kovovým kolem v tradičním stylu. Miniaturní design je perfektní, aby malá sada květin včetně měsíčků kvetla v přenosném klidu.

Rustikální červený trakař pro sukulentní rostliny

Tento rustikální červený trakař v celokovovém rámu ukrývá rozlehlou sbírku sukulentů a dalších zelených rostlin, které se rozlévají přes okraje širokého rámu.

Starý dřevěný trakař na terasu

Tento absolutně rustikální trakař se skříňovým rámem stojí vedle paluby ve vybledlých odstínech dřeva a rzi, s přirozeně se rozlévajícím souborem fialových květin a zeleně.

Trakař plný kvetoucích keřů

Toto je další úžasný příklad zahradnictví na kolečkách. Staromódní kolečko s dřevěným rámem je zcela pohřbeno pod mrakem červené, modré a zelené, zatímco stojí na malé skalní plošině uprostřed trávy.

Trakař červených květů

Tento dřevěný trakař je ideální pro tuto terasu, protože se hodí k prostoru a červené a bílé květy poskytují nádherný kontrast. Nejlépe budou vypadat rostliny, které mohou spadnout přes okraj květináče.

Složité kamenné kolečko pro zimní rostliny

Tento trakař je plný živých rostlin, které dodají vaší zahradě trochu výšky. Složitý design na straně květináče lze použít k výcviku vinné révy k dokončení vzhledu.

Bílé kolečko s červenými květy

Tento květináč je navržen z materiálu, který připomíná obklad na domě. Celá je natřena bílou barvou, zatímco květy mají červené květy a jasně zelené listy, které vypadají skvěle proti bílé.

Rezavě červený trakař s dlouhými, tekoucími rostlinami

Máte-li mnoho rostlin, které jsou dlouhé bez závěsných košů, je tento květináč skvělou volbou, která rostlinu zvedne ze země a nabídne prostor pro trénink, jak uznáte za vhodné.

Mahagonový trakař na terasu

Pokud máte malou zahradu, pak je tento dřevěný květináč skvělým středobodem, který upoutá vaše oči. Namořené dřevo a jasné květy pomohou vašemu venkovnímu prostoru přidat barevný kontrast.

Starý dřevěný trakař


Tento květináč vytvoří ve vašem venkovním prostoru dokonalý rustikální vzhled, zvláště pokud máte na zahradě kameny. Jak vidíte, v trávě s květinami visícími přes boky trakaře funguje dobře.

Růžový květináč do vaší terasy


Tento trakař připomíná starý západ. Je vyroben z opotřebovaného dřeva a rostliny visí přes okraj dostatečně daleko, aby se dotýkaly země. Jasně zbarvené květy vypadají v tomto květináči nejlépe.

Úhlový trakař na trávník


Tento vratký trakař je ideální pro zahradní prostor, který potřebuje trochu chuti. Tento květináč je vyroben z nemořeného dřeva a můžete do něj přidat krásný kontrast přidáním jasně kvetoucích květin

Zelený trakař do zahrady

Tento květináč je vynikající volbou pro terasu nebo kamennou zahradu, která nemá mnoho barev. Trakař je tmavě zelený, který dokonale ladí s olistěním okolních rostlin.

Popínavé rostliny v trakaři

Pokud chcete zasadit více do vertikálního prostoru vaší zahrady, pak vám tento trakař poskytne výšku, kterou hledáte, zejména u rostlin podobných břečťanu, které visí.

Závěr
Doufáme, že tato kolekce byla inspirativní. Pomocí jednoduchého předmětu, který mnozí z nás již mají, ukazují tyto obrázky překvapivou rozmanitost a krásu, které lze dosáhnout. Milujeme mnoho nápadů na recyklaci zaměřenou na zahradu, ale tento je jeden z našich oblíbených.

Zdroj: gardenloversclub.com