Jak vyrobit domácí svíčky

Chtěli jste si doma vyrobit vlastní svíčky, ale nemáte žádný vosk? Tento tutoriál pro svíčky s olivovým olejem je zábavný projekt.

Olivový olej svíčky
Je dobré vědět, jak vytvořit své vlastní světelné zdroje pro případ, že je budete někdy potřebovat. Jedná se o jednoduchou svíčku, kterou si můžete poskládat z věcí, které už máte poházené v kuchyni (kromě knotu, ale ten bych každopádně doporučil ponechat jako běžnou skladovou položku!)

Mnohokrát jsme v našem domě ztratili energii. Zvláště jednou to bylo uprostřed velmi chladné sněhové noci. (Nepamatuji si přesnou teplotu, ale vím, že to bylo něco záporného!) Na elektrickém vedení musel být led a tak se dům ponořil do tmy. Jediné, co jsme mohli vidět, bylo světlo z kamen na dřevo, která byla v obývacím pokoji. Kdybych chtěl jít do jiných částí domu, potřeboval bych nějaké světlo a samozřejmě byla příliš tma, než abych našel svou krabičku svíček!

Obývací pokoj byl propojený s kuchyní, takže jsem tam viděl pár věcí. Shromáždil jsem několik zásob a vytvořil tuto malou svíčku pro další světlo, kterou jsem podle potřeby umístil do ostatních místností. Pro příště budu mít jistotu, že budu mít po ruce nějaký knot do lucerny, aby svítila jasněji. Svíčku s olivovým olejem si můžete vyrobit i vy! Postupujte podle jednoduchých obrázkových pokynů níže a budete na cestě k osvětlení tmy. ????

DIY olejové svíčky

Co potřebuješ:

Nádoba se širokými ústy
Olivový olej
Drát nebo kancelářská sponka
#2 knot nebo 1/4 knotu lucerny

V závislosti na tom, jak dlouho chcete, aby vaše svíčka hořela, můžete zvolit různé tloušťky knotu. Ten, který jsem použil zde, je ten, který jsem měl po ruce, ale myslím, že pro příště si pořídím nějaký silnější knot nebo dokonce lucernový knot, aby poskytoval světlo a hořel déle.

Šel bych alespoň s knotem č. 2, pokud zvolíte menší plamen připomínající svíčku.

Nebo pokud se chystáte pro více světla, možná budete chtít vyzvednout knot šířky lucerny.


Odřízněte knot o několik centimetrů. Omotejte část drátu nebo drátu kancelářské sponky kolem jednoho konce knotu. Zabalte jej dostatečně pevně, aby knot nespadl dolů, ale ne tak pevně, abyste knot nemohli posunout nahoru, když budete potřebovat.

Ohněte drát tak, aby se zachytil na straně sklenice.

Zde je detailní pohled na knot uprostřed. Nechcete, aby se nad olejem příliš lepilo, protože olej musí být schopen nasáknout až po knot, aby se spálil.

 

Přidejte olivový olej a je to! Chcete-li ušetřit peníze na olivovém oleji, můžete si koupit prošlé oleje z přebytečných obchodů. Ačkoli tyto svíčky hoří dlouhou dobu na malém množství oleje, takže jsou obecně levnější než běžné voskované svíčky.

Úžasná věc na této svíčce/lucerně je, že olivový olej hoří čistě a nekouří.

Jak vyrobit vonné svíčky s olivovým olejem
Přidejte své oblíbené vůně svíček a esenciální oleje a přidejte vůni k těmto snadno vyrobitelným svíčkám s olivovým olejem. Pro velmi přirozenou vůni můžete do svíčky přidat i sušené bylinky!

Pokud hledáte úžasný zdroj esenciálních olejů, vřele doporučuji Rocky Mountain Oils. Po pečlivém zvážení všech společností prodávajících esenciální oleje se s radostí mohu podělit o to, že Rocky Mountain Oils se stal mým hlavním zdrojem olejů z mnoha různých důvodů.