Keto tyčinky

Sýrové tyčinky, které jsou také bez sacharidů, keto a lepku.

Ingredience:

168 gramů strouhaného sýra mozzarella
28 gramů smetanového sýra
47 gramů mandlové mouky
3 polévkové lžíce kokosová mouka
1 velké vejce
56 gramů strouhaného sýra mozzarella
27 gramů strouhaného parmazánu
1 lžička nasekaná petrželka (jemně)

Instrukce:

Předehřejte troubu na 220 °C.
Přidejte mozzarellu a smetanový sýr do velké mísy vhodné do mikrovlnné trouby. Roztavte v mikrovlnné troubě na plný výkon v 30sekundových intervalech. Po každých 30 sekundách sýr míchejte, dokud se sýr úplně nerozpustí a nebude jednotný (viz foto výše). To by mělo trvat celkem 1-1 1/2 minuty. Nepokoušejte se ohřívat v mikrovlnné troubě celou dobu najednou, protože by se část sýra převařila. Sýr můžete také rozpustit nad sporákem v dvojitém kotli.
Přidejte sýrovou kuličku do kuchyňského robota s nástavcem na těsto. Přidejte mandlovou mouku, kokosovou mouku a vejce. Pulzujte na vysokou rychlost, dokud není těsto jednotné. Těsto bude dost lepivé, což je normální.
Těsto necháme mírně vychladnout, bude se také méně lepit a bude se s ním lépe pracovat. Těsto rozválejte mezi dvěma listy pergamenu na tloušťku 1/4 palce. Odloupněte vrchní list pečicího papíru z těsta. Těsto (stále na spodním pečícím papíru) přesuňte na plech.
Na těsto rozprostřete 1/4 šálku sýra mozzarella, ponechte obvod 1/2 palce. Pečte asi 5-6 minut, nebo dokud nejsou okraje těsta zlatavé a nafouklé.
Rovnoměrně posypte povrch těsta zbývajícím sýrem mozzarella a parmazánem, ponechte obvod 1/2 palce. Pečte dalších 3-5 minut nebo dokud se sýr nerozpustí. Před podáváním ozdobte petrželkou.

 

Zdroj: kirbiecravings.com