Proměňte starou pneumatiku na krásný květináč

Zdá se, že výroba sadičů pneumatik je stará jako čas, ale můžete ji překročit jen tím, že budete vypadat jako stará pneumatika se špínou, s trochou inovací a jsou skvělým způsobem, jak recyklovat a snížit uhlíkovou stopu.

Výběr správné pneumatiky
Nejprve musíte začít se správnou pneumatikou. Ne ze všech pneumatik je dobrý secí stroj. Jsou to vlastně starší pneumatiky, které budou flexibilnější a bude se s nimi snadněji pracovat, ať už je naskládáte na sebe, použijete je tak, jak jsou, nebo je nařežete.

Můžete použít pneumatiku s nebo bez ráfku. Pokud máte pneumatiku s ráfkem, máte malý podstavec, který je docela okouzlující. Nechcete pneumatiky, které jsou příliš malé, a pokud si vyberete něco jako traktorovou pneumatiku, budete si muset pamatovat, že máte co do činění s něčím velmi velkým a ne zrovna roztomilým.

Řezání pneumatiky
Pneumatiky mohou být jen pneumatikou, do které je vhozena nějaká hlína, ale je mnohem zajímavější a může obsahovat více květin, pokud ji převrátíte a pneumatiku rozříznete. Nakreslete čáru, kde chcete řezat, protože právě řežete měkký vnitřní okraj, který udělá jakýkoli ostrý nůž. Wear je sada zahradních rukavic pro ochranu vašich rukou.

Můžete také použít sawzall, pokud si však nasadíte dobré brýle. Sawzall urychlí proces, ale nebudete mít kontrolu. Bezpečnost především.

Jakmile oříznete kruh a odstraníte vnitřní ret, můžete začít navrhovat. Vezměte pravítko a kousek křídy nebo trochu bílé barvy a označte si rozteč pneumatik. Ujistěte se, že mezera je dostatečně široká, abyste neřezali příliš nebo neměli příliš malé kousky na obrácení.
S trochou kreativity můžete udělat obloukové řezy, díky nimž budou inverze vypadat jako vlny, nebo vystřihnout trojúhelníky, které po vytažení vytvoří květináč jako korunu. Poté zatáhněte zpět a obraťte ráfek. Zní to jednoduše, ale je to hodně dřina. A existují další účinné způsoby, jak přeměnit pneumatiky.

Malovat
Nejjednodušší způsob, jak ozdobit pneumatiku, je natřít ji venkovní barvou. Zábavný způsob, jak to udělat, je získat malé vzorky z železářství a natřít pneumatiky více barvami. Další možností je barva ve spreji. Je to rychlé, je to zábavné a pokud můžete použít šablony k vytvoření návrhů nebo k vytvoření vlastní verze graffiti.

Některé další nápady jsou horké lepidlo kamínky nebo třpytky nebo mušle na stranách. Další možností je použít barvu svítící ve tmě, je to skvělé pro zdobení vchodu nebo lemování chodníku k vašemu domu. Protože v podvečer vytváří pasivní osvětlení.

Nechte barvu zaschnout a poté ji umístěte na svůj dvůr nebo zahradu a naplňte ji zeminou a poté rostlinami nebo semeny. S výhodou vložení vlastní půdy můžete smíchat kompost, vermikulit a perlit a vytvořit tak odvodněnou půdu, aby se vašim rostlinám dařilo. To vám dává větší kontrolu.

Výhody
Výhodou umístění rostlin uvnitř pneumatiky, pokud pneumatiku necháte tmavou, je zahřátí kořenů. To je skvělé pro severní podnebí, protože se zeleninou můžete začít brzy v sezóně, protože kořeny zeleniny nebudou ovlivněny mrazem. Tato hranice také chrání vaše rostliny před některými škůdci.

Pro chladnější zeleninu, jako je hrášek, hlávkový salát a špenát, použijte světlou barvu. U zeleniny, která potřebuje teplo, jako jsou brambory, paprika a mrkev, udržujte pneumatiky černé nebo je natřete tmavými barvami.

Pokud je používáte jako zeleninovou zahrádku, je nejlepší je vyložit vložkou používanou na plevel, aby do vaší zeleniny neuvolňovaly toxiny.

Pneumatiku na motorku nebo kolo lze přetvořit do libovolného počtu tvarů a je dostatečně lehká, aby se dala pověsit na lano.

Jednou z výhod výsadby pneumatik na zahradě je, že jsou recyklované a jejich pořízení je mnohem levnější než dřevo na stavbu vyvýšené zahrady. A u zeleniny, jako jsou brambory, můžete naskládat několik pneumatik vertikálně. Další možností je stagnovat stohování jako cihly a vytvořit stěnu z pneumatik, která květiny spadají dolů.