Tipy, jak vyrobit pohádkový zahradní kontejner

Když jste venku a užíváte si svou zahradu, existuje způsob, jak zajistit, abyste tuto zahradu sdíleli se svými malými blízkými. Doplnění o pohádkovou zahradu přitahuje pozornost mladých zahradníků a také vám umožní vyšperkovat oblast barvou a dekorací. Pokud jste se rozhodli vytvořit pohádkový zahradní kontejner, zde je několik tipů, jak z něj udělat živý a krásný doplněk.

Vyberte správný kontejner
Vaše pohádková zahrada je tak velká jako kontejner, který si vyberete. Mějte na paměti, že v této nádobě nebudou jen rostliny, ale také malá vesnice, kterou lze přidat k tématu víly. Použití starého květináče, který se v současné době nepoužívá, je ideální pro pohádkovou zahradu. Chcete něco robustního, co udrží účinnou půdu pro rostliny, které se rozhodnete dát do zahrady.

Sukulentní rostliny
I když do své pohádkové zahrady můžete umístit jakékoli rostliny, sukulentní rostliny tvoří nejlepší rostliny v těchto oblastech. Mohou žít v blízkosti ostatních a vyžadují minimální údržbu. Vzhledem k tomu, že pohádková zahrada je spíše o dekoraci a dobrém způsobu, jak malým dětem představit zahradničení, chcete, aby údržba byla lehká. Tyto rostliny také berou živiny tak, jak je potřebují, takže nevysušují půdu a je třeba je hlásit tak často jako jiné rostliny. Některé z nejlepších možností jsou uvedeny níže:

Aloe Vera
Kaktusy
Euphorbia Polygona
Stonecrop Sedum (Rozchodník)
Tyto sukulenty výše se snadno pěstují a dobře fungují téměř v každé zahradě. Když se počasí ochladí, můžete pohádkovou zahradu snadno přesunout dovnitř a mohou zůstat zdravé a živé jako pokojové rostliny během zimy.

Použijte kameny a oblázky
Chcete-li udržet plevel v pohádkové zahradě, musíte na povrch půdy přidat vrstvu kamenů nebo oblázků. Před přidáním zeminy do květináče je také důležité mít na dně nádoby vrstvu kamení.

Poté, co do květináče přidáte své rostliny a vaše pohádkové akcenty, chcete to dokončit vyplněním holých oblastí malými oblázky nebo kameny. Pokud máte mezi rostlinami mezery jako v tomto videu, přidejte nějaké větší kameny, které mezery vyplní.

Oblázky lze použít jako „chodníky“ pro vaše víly na zahradě. Můžete si také vybrat různé barevné oblázky, které dodají iluzi trávy nebo vody ve vaší pohádkové zahradě. Jak vaše rostliny rostou, můžete odstranit kameny a poskytnout jim potřebný prostor.
Podívejte se také na nápady, jak využít rozbité květináče pro fantastickou pohádkovou zahradu!

Nápad na podzimní pohádkovou zahradu
Použijte širokou misku nebo jakýkoli zajímavý kousek, který můžete naplnit zeminou a rostlinami. Jen se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro práci a použijte půdu, která je vhodná pro vaše rostliny.
Vyberte si vrchol, který bude sloužit jako domov pro vaše víly, a obklopte jej sukulenty s nízkou údržbou různých barev a textur. Je to jako vytvořit si svůj vlastní miniaturní les. Kdybyste bydleli v této pohádkové zahradě, jak byste chtěli, aby vypadala?

„Postavte“ malý chodník ze dveří svého pohádkového domova pomocí písku nebo malých oblázků. Přidejte malou výzdobu s dýněmi ve velikosti víly a nápisem, který vítá podzim. Můžete dokonce sem tam umístit trochu mechu, abyste vytvořili více textury a tepla.

Závěrečné myšlenky
Mít pohádkovou zahradu a vyrábět takový pohádkový zahradní kontejner je zábavná činnost, kterou můžete dělat s vnoučaty nebo jinými malými blízkými. Když přijdou na návštěvu, budou chtít vidět svou pohádkovou zahradu a chtějí pomoci se o ni starat. S těmito výše uvedenými tipy budete schopni udržovat zdravou a živou pohádkovou zahradu, která vám umožní změnit vaši pohádkovou zahradu tak, aby odpovídala ročnímu období.

Zdroj: gardenloversclub.com